Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Dukla sebrala body i Liberci

Fotbalisté druholigové Dukly Praha v zimní Tipsport lize podruhé překvapili. Po nečekané výhře 1:0 nad Plzní dnes dokázali na umělé trávě na Vyšehradě sebrat body dalšímu týmu z nejvyšší soutěže, když remizovali s Libercem 2:2. Vyrovnat se Pražanům povedlo v první minutě nastavení.

Hodúr jde z Liberce do Mladé Boleslavi

Slovenský reprezentant Ivan Hodúr opustil po sedmi letech Slovan Liberec. S vedením severočeského mužstva se nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu měla vypršet 30. června. Jeho novým působištěm je Mladá Boleslav, zástupci obou klubů se na přestupu dohodli dnes v podvečer.

Liberec zahájí přípravu bez útočníka Blažka

Bez útočníka Jana Blažka, který přestupuje do Slavie Praha, a stopera Miloše Brezinského, jenž zamířil do Temešváru, zahájí zimní přípravu fotbalisté Slovanu Liberec. Dnes absolvovali hráči zátěžové testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu, v pátek absolvují první trénink v Liberci. Začátek přípravy nestihnou zranění Filip Dort a Ivan Hodúr.

Útočník Blažek vymění Liberec za Slavii

Novou ofenzivní posilou Slavie Praha se stane dvacetiletý liberecký útočník Jan Blažek. Reprezentant do 21 let absolvoval dnes v Praze zdravotní testy a vedení obou klubů se na jeho půlročním hostování již dohodla. Momentálně zbývá už jen dotáhnout smlouvu Slavie s hráčem.

Liberečtí vyrazí na běžky, v plánu mají i Kypr

Po delší odmlce se v plánu zimní přípravy libereckých fotbalistů objevuje kondiční soustředění na běžkách v Bedřichově. Severočeši v minulých dvou letech pod vedením kouče Vítězslava Lavičky nabírali sílu na tréninkovém kempu ve Františkových Lázních, staronový trenér Ladislav Škorpil ale zase vsadil na osvědčené běžky.

Bohemians 1905 - Slovan Liberec 1:0

Přes šest tisíc diváků vidělo nejtěsnější možnou výhru domácích Bohemians. Nejčastěji skloňovanými jmény v tomto zápase byly Sňozík a Nezmar. Zatímco domácí brankář několikrát svůj tým podržel, liberecký útočník spálil několik svých šancí. Zápas tak rozhodl umístěnou střelou k tyči Škoda.

Preview: Bohemians 1905 - Slovan Liberec

V 16. kole první Gambrinus ligy se v Ďolíčku střetnou týmy domácích Bohemians a hostujícího Liberce. Jejich první utkání, hrané pod Ještědem, skončilo remízou 0:0 a nastartovalo krizi libereckých hráčů, kteří se dlouho potáceli u dna tabulky. Nyní však situace vypadá trochu jinak. Bohemians jsou poslední a Liberec jedenáctý s jednobodovou ztrátou na Boleslav.

Pudil se do Liberce nevrátí, bude nadále hostovat ve Slavii

Záložník Daniel Pudil zůstane ve Slavii Praha na hostování ze Slovanu Liberec i v jarní části první fotbalové ligy. Pražský klub uplatnil opci na prodloužení angažmá do konce ročníku, poté budou mít slávisté přednostní právo získat hráče na přestup. ČTK to dnes potvrdil mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 2:0

Po příchodu trenéra Škorpila Liberec neprohrál. Čtyřikrát za sebou navíc Severočeši své dnešní soupeře porazili. Vše tak nasvědčovalo v body pro hosty. Jenže hned v 9. minutě zachyboval Zlámal, kterému propadl Černého přímý kop až do branky. V druhém poločase pak zvýšil svou premiérovou brankou Stráský.

Preview: Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec

Doma jenom jednou poražené České Budějovice přivítají na Střeleckém ostrově desátý celek tabulky Liberec, který přijede potvrdit výborné výkony z předchozích zápasů.

Šinglár: Byla to chyba rozhodčího

O utkání Liberce s Mostem se bude ještě dlouho debatovat. Do role jeho hlavního hrdiny se obsadil rozhodčí Kocián, který byl jeho nejslabším článkem. To v rozhovoru pro EuroFotbal.cz potvrdil i obránce Slovanu Peter Šinglár...

Slovan Liberec - FK SIAD Most 2:1

Liberec potvrdil svou formu, potřetí ze čtyř zápasů vyhrál a nejspíše se definitivně dostal ze sestupových vod. Svůj stý ligový zápas oslavil gólem útočník Dort. Poté zvyšoval Blažek, který se tak trefil i ve svém třetím utkání. Za hosty jen snížil Toleski.

Preview: Slovan Liberec - FK SIAD Most

Trenér Škorpil se do Liberce vrátil stylově, ve třech zápasech získal sedm bodů a Slovan již není na sestupových příčkách. Ke vzestupu formy může dopomoci sobotní utkání s posledním Mostem, který má po celou sezónu problémy s defenzívou.

FK Jablonec 97 - Slovan Liberec 1:2

Liberec vyhrál na hřišti svého severočeského rivala z Jablonce a po čtvrté v řadě neprohrál. V prvním poločase využili liberečtí hráči chyb domácí obrany při centrech. Nejdříve Blažek po přiťuknutí Papouška skóroval tvrdou střelou zblízka, poté neatakovaný Nezmar hlavičkoval bez větších problémů. V 61. minutě už pouze snižoval pěknou střelou zpoza vápna Svátek.

Preview: FK Jablonec 97 - Slovan Liberec

12. kolo Gambrinus ligy v pondělí uzavře severočeské derby mezi Jabloncem a Libercem. Oba celky toho mají hodně společného. Deset bodů po jedenácti zápasech, změna obsazení na trenérské lavičce v době reprezentační přestávky a právě příchodem nových vůdců přišel náznak vzrůstající formy.