FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Baník přivítá neoblíbeného soupeře. Potvrdí přesto dobrou výsledkovou formu?

Baník čeká na přemožitele sedm kol, naposledy ovšem zvítězil s velkým štěstím. Proti Jablonci se Ostravané budou chtít herně zlepšit, budou nicméně čelit týmu, jenž na Slezany dlouhodobě umí.

Stadion v Jablonci nad Nisou dostal nové LED osvětlení

Prvoligový stadion Střelnice v Jablonci nad Nisou dostal nové osvětlení. Výměna lamp za úsporná LED svítidla byla součástí rekonstrukce stadionu, která přišla na 60 milionů korun.

Prekop vystřelil na jablonecké Střelnici Bohemce tři body. Veterán Jindřišek přepisoval historii

Bohemians porazili ve 12. kole Fortuna ligy Jablonec 1:0. Klokanům reprezentační přestávka prospěla, když po brance Erika Prekopa dali zapomenout na špatnou venkovní formu, jež je v předchozím průběhu sezony doprovázela. Naopak Severočeši nezopakovali nadějný výkon ze hřiště Plzně, pošesté v ročníku prohráli a s pouhými 10 vstřelenými góly zůstali jen dva body nad posledním Zlínem.

Jablonec i Bohemians potřebují ve vzájemném zápase zabrat

Jen jednu výhru z posledních pěti zápasů si připsali oba soupeři ze závěrečného zápasu dvanáctého kola FORTUNA:LIGY. Zatímco pro Jablonec je to zároveň jediný tříbodový zisk v celé sezoně, Bohemians si naštěstí pro ně udělali již dříve určitý polštář.

Jemelkovi bylo při pohledu na zraněného Staňka špatně, věnoval mu výhru

Plzeňský obránce Václav Jemelka přiznal, že mu bylo fyzicky špatně, když viděl na hřišti ležet v bezvědomí spoluhráče Jindřicha Staňka po srážce s jabloneckým útočníkem Václavem Drchalem. Osmadvacetiletý hráč na tiskové konferenci věnoval gólmanovi, který byl převezen do nemocnice, domácí vítězství 3:2 v utkání 11. ligového kola.

Ve Štruncových sadech vyrostla nedobytná tvrz. Gólovou show vystřídal strach o Staňka

Plzeňská Viktoria porazila v 11. kole Fortuna ligy na domácím hřišti Jablonec 3:2. Zelenobílí se sice ve 34. minutě dostali do vedení, parádním přímým kopem ovšem srovnal Jhon Mosquera a po změně stran vsítil vítěznou branku domácích Matěj Vydra. Západočeši tak vyhráli osmé soutěžní domácí klání v řadě a vrátili se na třetí místo v tabulce. Jejich radost však zakalilo ošklivé zranění brankáře Jindřicha Staňka, jehož musela odvézt sanitka po střetu s Václavem Drchalem.

Plzeň se rychle oklepala s konce vítězné série. Potvrdí proti Jablonci roli favorita?

Na nezdar z posledního ligového kola odpověděli plzeňští hráči cenným výsledkem v Evropské konferenční lize. V dalším utkání v domácí nejvyšší soutěži se pak od Západočechů očekává vítězství. Ve svém domácím prostředí totiž přivítají Jablonec, který teprve před týdnem oslavil svou první ligovou výhru v probíhající sezóně.

Slovácko dalo vzpomenout na letité jablonecké soužení. Látalovi vyšla sázka na mladíka

Jablonec se v aktuálním ročníku Fortuna ligy konečně dočkal premiérové výhry, když v 10. kole porazil na svém stadionu Slovácko 2:0. Poprvé v kariéře se od úvodního hvizdu představil na trávníku nejvyšší české soutěže Matouš Krulich a právě 18letý navrátilec z Itálie ve 20. minutě zvyšoval vedení Severočechů nabyté zásluhou Jana Chramosty. Tým z Uherského Hradiště tak po třech po sobě jdoucích neprohrách z jablonecké Střelnice padl, předtím tam však čekal na vítězství dlouhých 19 let.

Další pokus Jablonce. V boji o první výhru hostí Slovácko

I po devíti odehraných kolech svítí v kolonce výher u Jablonce nula. To se pokusí změnit v dalším domácím zápase proti Slovácku, které je na tom sice tabulkově výrazně lépe, musí ale vstřebat pohárové zklamání.

Kotal začal další hradecké angažmá výhrou. Nepříznivou bilanci proti Jablonci ukončil Horák

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v devátém kole Fortuna ligy před vlastními fanoušky nad Jabloncem 1:0. Votroci pod novým koučem Václavem Kotalem slavili zisk tří bodů poté, co jedinou branku v utkání zaznamenal v 17. minutě Daniel Horák. Severočeši okusili hořkost porážky proti hradeckým po dlouhých 13 letech, čímž ještě více otřásli trenérskou židlí Radoslava Látala.

Hradec má trenérskou rošádu již za sebou. Způsobí "Votroci" další výměnu v Jablonci?

V Hradci Králové se po třech porážkách v řadě rozhodli pro změnu na trenérském postu. Jozefa Webera nahradil u levého břehu řeky Orlice Václav Kotal. Ten chce šňůru proher ukončit proti Jablonci, jemuž rovněž není moc do zpěvu.

Záložník Považanec odchází z Jablonce do rodné Banské Bystrice

Jakub Považanec se po nečekaném konci v Jablonci vrátil do Dukly Banská Bystrica, kde svou kariéru začal. Oba kluby o tom informovaly na sociálních sítích.

Flodrman v představenstvu Jablonce

Novým předsedou představenstva jabloneckého klubu je Petr Flodrman. Bývalý hráč a dlouholetý funkcionář Severočechů, který dosud zastával pozici výkonného ředitele, byl do čela představenstva zvolen na srpnové valné hromadě. Prvoligový FK Jablonec to dnes uvedl na svém webu.

Fantastický výkon Hanuše povýšil srbský stoper. Podještědské derby vítěze nepoznalo

Fotbalisté Liberce remizovali v osmém kola Fortuna ligy na půdě Jablonce 1:1. Slovan šel za bodovým ziskem v 61. Podještědském derby od úvodního hvizdu a za svůj tlak byl odměněn už v osmé minutě, kdy Ľubomír Tupta proměnil pokutový kop. Hosté mohli v první půli své vedení hned několikrát navýšit, avšak v bráně zelenobílých předváděl místy až heroický výkon Jan Hanuš. Trest za neproměněné šance pak pro hosty přišel v 53. minutě, kdy dělbu bodů zajistil efektním zakončením Nemanja Tekijaški.