Baník Ostrava Česko - Baník Ostrava - Zprávy

Vašek posílil Slovácko

Prvoligové Slovácko dnes na dva roky posílil Petr Vašek z Baníku Ostrava. Klub reagoval na zranění jiného brankáře Miroslava Filipka.

České Budějovice - Baník Ostrava 1:2

Krutý závěr museli zhlédnout jihočeští fanoušci na vlastním stadionu. Ještě osm minut před koncem totiž zůstávaly všechny body doma, nakonec však Baník nenechal soupeři ani jeden. Domácí tak potvrdili krizi, hosté naopak po dvou zápasech konečně vyhráli.

Preview: České Budějovice - Baník Ostrava

V nedělním pokračování šestého kola se na jihu Čech představí dva týmy s neblahou střeleckou formou. České Budějovice na svém hřišti přivítají Baník toužící po třech bodech.

Liverpool získá z Ostravy patnáctiletého obránce Sokolíka

Patnáctiletý obránce Jakub Sokolík přestoupí z Baníku Ostrava do anglického Liverpoolu. Podle manažera Pavla Zíky ze společnosti Sport Invest International bude transakce definitivně realizována v pátek podpisem smlouvy, jejíž detaily ostravský mladík v doprovodu svého otce a zástupců z hráčské agentury ode dneška dolaďuje už přímo v Liverpoolu.

Nečekaný návrat po osmi letech Baránka nerozhodil

Návrat do ostravského dresu v ligovém utkání se pro brankáře Víta Baránka po osmi letech narodil za nečekaných okolností. Do hry musel v 57. minutě ze střídačky místo zraněného Antonína Bučka a o šestnáct minut později inkasoval i jediný gól, kterým Brno vyrovnalo na 1:1.

Baník Ostrava - 1. FC Brno 1:1

Moravské derby přineslo množství zajímavých šancí a především dva přesné zásahy. Domácí se zaslouženě dostali rychle do vedení, ve druhém poločase ale dvojice střídajících hráčů připravila vyrovnání. Brno tak přes první letošní inkasovaný gól neprohrálo.

Preview: Baník Ostrava - 1. FC Brno

Páté kolo fotbalové ligy uzavře ostře sledovaný televizní duel mezi domácí Ostravou a Brnem, jež nadále drží svou neporazitelnost. Tu však budou chtít protrhnout fotbalisté Baníku, kteří aktuálně figurují na sedmém místě a na třetí pozici, jež právě okupuje jejich pondělní soupeř, ztrácí tři body.

Fanoušci Baníku způsobili tři incidenty

Tři incidenty způsobili dnes fanoušci Baníku, kteří přijeli do Jablonce nad Nisou na ligový fotbalový zápas. Policie při nich pět lidí zadržela, informovala ČTK jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

FK Jablonec - Baník Ostrava 2:1

Fotbalisté Baníku Ostrava poprvé v letošní sezoně prohráli. Svěřenci trenéra Koubka nestačili na domácí Jablonec, který díky brankám Pavlíka a Drska vyhrál 2:1.

Preview: FK Jablonec - Baník Ostrava

Čtvrté kolo Gambrinus ligy uzavře pondělní televizní dohrávka mezi Jabloncem a Ostravou. Oba týmy, které dosud nepoznaly hořkost porážky, mají o motivaci postaráno, protože ten, kdo vyhraje, tak se bodově dotáhne na lídry tabulky Mladou Boleslav a Brno.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 1:0

Na Bazalech se čekalo na gól až do samotného závěru, kdy se překrásnou trefou prosadil Zeher a udržel důležité tři body na domácí půdě. Plzeň letos poprvé v ofenzívě zklamala a nevstřelila jediný gól.

Preview: Baník Ostrava - Viktoria Plzeň

Ostrava ve třetím kole v sobotu přivítá tým Plzně, kterému bude chtít oplatit jarní domácí debakl 1:4.

Ostravští fanoušci vypískali Otepku, ten prý ale zůstal klidný

Na první zápas proti Ostravě asi olomoucký fotbalista Rudolf Otepka po odchodu z Baníku úplně v nejlepším vzpomínat nebude. Zkušený záložník byl celé utkání terčem zloby ostravských fanoušků, kteří mu nemohou odpustit pár kritických výroků na adresu klubu v médiích.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 0:0

Velké emoce vyvolal zápas před stadionem, v jeho ochozech i přímo na trávníku. Kromě dvou červených karet se však diváci příliš fotbalové krásy nenabažili. Po urputném boji dokázal nakonec vydřít hostující Baník alespoň bod.

Preview: Sigma Olomouc - Baník Ostrava

Nedělní program druhého kola první fotbalové ligy nabídne ostře sledovaný duel mezi Olomoucí a Ostravou. Hanáci budou chtít navázat na excelentní výkon ze Skotska, zatímco Baník by rád vylepšil bilanci vzájemných zápasů.