Baník Ostrava Česko - Baník Ostrava - Zprávy

Možný souboj o Evropu? Baník se pokusí vyloupit Olomouc

Mimořádně úspěšné jsou venkovní týmy ve vzájemných zápasech Olomouce s Baníkem. Na tuto tradici se Slezané pokusí navázat i v sobotu, kdy mají šanci přiblížit se skupině o titul evropským pohárům.

Zlín po historickém debaklu vyhořel i v Ostravě. Domácí nadvládu Baníku podpořil Kubala

Baník porazil v devátém kole Fortuna ligy Zlín 5:1. Skóre duelu otevřel už v 11. minutě Ewerton, na nějž však ještě před pauzou zareagoval pohlednou brankou Dominik Simerský, jenž utnul domácí neprůstřelnost Ostravanů. Slezané o své výhře rozhodli ofenzivní smrští ve druhé půli, přičemž rozhodující trefu zaznamenal dvougólový Filip Kubala. Baníkovci tedy už počtvrté v řadě potěšili výhrou své hlasité fanoušky, kteří před utkáním uspořádali společný pochod na stadion. Hosté naopak po historicky nejvyšším debaklu s Plzní opět odjeli s prázdnou.

Vrba se vrací do Ostravy. Zlín chce napravit výbuch s Plzní

Dva týdny po sobě ve znamení návratů aktuálně prožívá Pavel Vrba. Minulý víkend neslavně čelil Plzni, se kterou slavil největší úspěchy, nyní se střetne s Baníkem, ve kterém působil jako hráč i trenér. Nyní se ale Slezanům daří podstatně lépe než s ním.

Ostrava v Ďolíčku vyválčila první venkovní bod. Baník po minutě na hřišti spasil Šín

Bohemians remizovali v osmém kole Fortuna Ligy na domácí půdě s Baníkem 1:1. Hosté tak na čtvrtý pokus konečně získali premiérový bod z venkovního duelu. Dlouho trvající ofenzivní sucho ukončil až Antonín Křapka, jenž v 80. minutě teprve šestou brankou svého týmu v ligovém ročníku rozjásal příznivce Klokanů. Těsně před koncem ale srovnal Matěj Šín, který se dostal na trávník jen minutu před svým zásahem.

Bohemians s Baníkem si zahrají o šestou pozici

Přímý souboj o šestou příčku, která slibuje účast ve skupině o titul, svedou v sobotu odpoledne dva tradiční soupeři. Bohemians na svém hřišti přivítají Baník, který se v posledních zápasech zvedá a stoupá tabulkou.

Od začátku jsem si byl jistý, že se zvládnu vrátit, říká Matěj Šín

Matěj Šín z Baníku Ostrava sbírá ligové zkušenosti a patří i do kádru české reprezentace do 20 let. Největší životní vítězství oslavil přesně před rokem -⁠ tehdy mu lékaři řekli, že se uzdravil z rakoviny varlat a může se pomalu začít vracet k tréninkům. Jak během nemoci pracoval s psychikou a jak mu rakovina změnila pohled na svět? I o tom je nová epizoda podcastu Livesport Daily.

Baník sehrává domácí zápasy podle stejné šablony, sílu Tanka pocítila i Mladá Boleslav

Baník navázal na poslední ligové vítězství, když porazil v sedmém kole Fortuna ligy Mladou Boleslav 2:0, a i ve třetím domácím duelu v řadě tak oslavil výhru s čistým kontem. K tomu mu pomohla i absence 23letého útočníka hostů Vasila Kušeje, který nebyl kvůli očekávanému, ale nakonec neuskutečněnému přestupu do Utrechtu, v plném tréninkovém tempu. Slezany dovedla po změně stran ke třem bodům levá strana cizinců, když na první gól křídelníka Ewertona navázal rozjetý Abdullahi Tanko.

Baník se pokusí o třetí domácí výhru v řadě

Po matném startu se ostravský Baník začal pomalu rozjíždět a poslední dva domácí zápasy zvládnul. Jestli se mu to povede potřetí, to se uvidí v sobotu, kdy ve Vítkovicích hostí prozatím sedmou Mladou Boleslav.

Fleišman bude z Ostravy hostovat v Karviné

Zkušený obránce Jiří Fleišman se stal posilou Karviné. Osmatřicetiletého levého beka do týmu nováčka nejvyšší soutěže uvolnila Ostrava na hostování do konce sezony. Oba kluby o tom informovaly na svých webech.

Defenziva Dynama dlouho deptala ostravské střelce, recept na ni našel až střídající Tanko

Baník porazil v šestém koleFORTUNA:LIGY 2:0 České Budějovice. Dlouho nerozhodný zápas překlopil na stranu Ostravanů po hodině hry dvougólový Abdullahi Tanko, jenž potěšil publikum ve Vítkovicích úspěšnou trefou už v minulém utkání s Hradcem Králové. Fanoušky Slezanů mohl těšit také fakt, že baníkovci udrželi i ve třetím domácím duelu čisté konto. Jihočeši naopak nenavázali na jasné vítězství z minulého týdne a propadli se opět na poslední místo tabulky.

Baník zatím boduje jen doma, zvládne to i proti Budějovicím?

Dosavadní výkony Baníku jsou zklamáním, ale stále je tu prostor pro zlepšení. Ostravané se mohou proti Českým Budějovicím posunout do příjemnějšího středu tabulky. Jihočeši zase doufají, že je třígólová výhra nad Bohemkou patřičně nakopla.

Albánský stoper Bitri odchází z Baníku do Valerengy

Baník přišel o stopera Enea Bitriho. Šestadvacetiletý albánský reprezentant přestoupil z Ostravy do norského celku Valerenga. Oba kluby o tom informovaly na sociálních sítích. Bitri z Ostravy odchází po sedmi měsících. Za Baník odehrál jen 17 zápasů a nyní míří do Skandinávie, kde dnes podepsal smlouvu na dva roky.

Je Valerenga tajemným klubem Bitriho?

Už pár dnů se objevují spekulace, že albánský stoper Eneo Bitri má namířeno z ostravského Baníku do blíže nespecifikovaného klubu v Norsku. A aktuálně vychází na povrch, že by se mělo jednat o Valerengu. Alespoň tak hovoří zprávy norské televizní stanice TV 2, která tvrdí, že hráč možná už při středečním večeru dorazil na sever Evropy a během čtvrtka by mohl být oficiálně představený jako nová posila.

Tijaniho důraz prorazil Slavii cestu do čela tabulky. Sešívanou radost umocnil Bořilův návrat

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v domácím utkání pátého kola Fortuna ligy nad Baníkem Ostrava 1:0. Součástí velmi obměněné sestavy favorita byl i kapitán Jan Bořil, který se objevil na hřišti od úvodního hvizdu poprvé od října 2021, kdy nastoupil proti Spartě. Na hrotu útoku pak nechyběl bývalý hráč Slezanů Muhamed Tijani a právě ten se zkraje druhé půle postaral o rozhodující branku poté, co v důrazném souboji přetlačil Michala Frydrycha. Sešívaní tak ovládli deváté vzájemné střetnutí hrané na jejich stadionu v řadě a posunuli se na první příčku tabulky.

Slavia hájí stoprocentní bilanci proti Baníku

Spolu se svým rivalem z Letné je Slavia po čtyřech kolech jediným stoprocentním týmem nejvyšší soutěže. Hájit tuto bilanci bude proti další velké značce, Baník se však v tabulce nachází v její spodní polovině.