Nottingham Forest Anglie - Nottingham Forest - Zprávy

Newcastle potvrdil střelecký apetit i na stadionu Nottinghamu

Fotbalisté Newcastlu zvítězili ve 24. kole Premier League na hřišti Nottinghamu 3:2. Straky se v prvním poločase hned dvakrát ujaly vedení, ale Forest dokázali pokaždé srovnat. Rozhodla tedy až branka Bruna Guimaraese ze 66. minuty po chybné rozehrávce domácích. Zatímco v defenzivě to hostujícímu celku nadále drhne, útok se opět činil, jelikož svěřenci Eddieho Howea nasázeli v každém soutěžním duelu v tomto kalendářním roce vždy minimálně dva góly.

Newcastle přijede do Nottinghamu

Sobotní program 24. kola Premier League uzavře utkání mezi Nottinghamem Forest a Newcastlem United. Domácí celek je na šestnácté pozici pouhé dva body nad sestupovými příčkami, hosté jsou na devátém místě.

Premier League a její boj mimo hřiště aneb labyrint pravidel, právníků a lhůt

Co se děje v zákulisí nejprestižnější ligy světa anglické Premier League? V současné době se soutěž, v níž se hraje o miliardy, podle webu The Athletic pohybuje v labyrintu právních výzev a závodí s časem. Snaží se totiž rozplést složitou síť předpisů, jejich porušování a k tomu ustát mnohá soudní řízení. To všechno ve stanovených lhůtách. Na pomoc proto měla povolat armádu právníků. Nabízíme přehled těch nejpalčivějších kauz, kterými se nové posily musí zabývat.

Bournemouth marně hledá prosincovou formu. Zápas dvou odlišných půlí vyústil v remízu

Bournemouth neudržel vedení a ve 23. kole Premier League remizoval s Nottinghamem 1:1. V úvodu zápasu to vypadalo, že Třešně dají vzpomenout na výkony z přelomu listopadu a prosince, kdy vyhrály šest ze sedmi ligových duelů. Už v páté minutě se totiž trefil Justin Kluivert, avšak těsně před koncem velmi atraktivní první půle srovnal Callum Hudson-Odoi. Po změně stran tempo hry opadlo a týmy bez výraznějších šancí dokráčely k dělbě bodů. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení domácího Philipa Billinga.

Vyzraje Bournemouth na Nottingham?

Bournemouth přivítá v rámci duelu 23. kola Premier Legaue Nottingham Forest. Domácí jsou na tom v tomto střetu přeci jen o něco lépe, jelikož jsou dvanáctí a mají o šest bodů více a o utkání méně než jejich šestnáctý soupeř.

Šestá zimní posila pro Lyon, z Nottinghamu si vypůjčil Mangalu

Zimní posilování Lyonu, který je v Ligue 1 prakticky od začátku sezóny plně namočený do sestupových starostí, pokračuje. Pětadvacetiletý záložník Orel Mangala se stal již šestou novou tváří Les Gones, do Francie přicestoval z Nottinghamu formou hostování do konce tohoto ročníku. Výpůjčka přitom nepatří mezi nejlevnější, bude OL stát 10 miliónů liber.

Američan Reyna stráví jaro v Anglii, z Dortmundu ho přivedl Nottingham

Americký reprezentant Gio Reyna odešel z Dortmundu na půlroční hostování do Nottinghamu. Borussia s jednadvacetiletým záložníkem dlouhodobě nadále počítá, před jeho odchodem do Premier League s ním prodloužila smlouvu do roku 2026. Součástí dohody o hostování také není opce na přestup.

Cesta Arsenalu skrz uzamčené vápno Nottinghamu vedla mezi nohama bývalého gólmana

Arsenal si ve 22. kole Premier League odvezl z Nottinghamu po výhře 2:1 všechny body. Dlouho to však vypadalo, že Kanonýři nedokážou na stadionu The Tricky Trees potřetí v řadě skórovat, neboť v první půli trefili přes ohromnou převahu bránu svého bývalého spoluhráče Matta Turnera jen jednou. Střelecké trápení londýnského velkoklubu tak ukončil až v 65. minutě ranou z velkého úhlu mezi nohy amerického reprezentanta Gabriel Jesus, který navíc o chvíli později asistoval u trefy Bukaya Saky.

Nottingham se v utkání proti Arsenalu bude muset obejít bez afrických reprezentantů

Program 22. kola anglické Premier League otevře v úterý večer zápas mezi Nottinghamem Forestem a Arsenalem. Domácí letos ještě v základní hrací době nevyhráli, naopak hosté by chtěli navázat na poslední vysokou výhru s Crystal Palace.

Brentford vsadil s odpočatým Toneym na ofenzivu a v přestřelce udolal Nottingham

Fotbalisté Brentfordu ukončili ve 21. kole Premier League pětizápasové čekání na bodový zisk, když na svém stadionu zdolali Nottingham 3:2. Utrápené Včely vstoupily do utkání opět neslavně, když ve třetí minutě prohrávaly po gólu Danila. Domácí ovšem po distancu kvůli sportovnímu sázení posílil navrátilec Ivan Toney, jenž v 19. minutě chytře srovnal z přímého kopu. Z devítiminutové přestřelky, jež přišla před hodinou hry, vyšel s vítěznou trefou Neal Maupay.

Stane se z navrátivšího Toneyho brentfordský spasitel?

V sobotu večer bude k vidění záchranářský souboj v rámci anglické Premier League mezi Brentfordem a Nottinghamem. Hosté se pod vedením nového trenéra Espírita Santa herně i výsledkově zvedli, ve stejný efekt doufají také Bees po návratu útočníka Ivana Toneyho.

Nottingham si vyšlápl na dalšího giganta. Zápletku proti Manchesteru rozpletl Gibbs-White

Nottingham předvedl po změně manažera další výborný výkon, když ve 20. kole Premier League porazil doma Manchester United 2:1. The Tricky Trees byli na hřišti po téměř celý zápas lepším týmem, což přetavil po hodině hry ve vedoucí gól Nicolás Domínguez. "Rudí ďáblové" sice dokázali po obrovské chybě brankáře Matta Turnera srovnat, v závěru duelu se však domácím hrdinou stal Morgan Gibbs-White, jenž technickým obstřelem k pravé tyči rozjásal tribuny na City Ground. Pro Forest to tak byla druhá výhra v řadě, která je opět posunula dále od sestupového pásma.

Man Utd chce potvrdit skvělou bilanci proti Nottinghamu

Nottingham narazí ve 20. kole na neoblíbeného soupeře. Od prosince roku 2022 se Forest střetl s Man Utd ve všech soutěžích celkem pětkrát a pokaždé odešli vítězně Rudí ďáblové.

Boxing Day načala výhra Nottinghamu v Newcastlu. Wood se na místo činu vrátil ve velkém stylu

Fotbalisté Nottinghamu zvítězili v 19. kole Premier League na hřišti Newcastlu 3:1. Tradiční sérii zápasů hraných na druhý svátek vánoční odstartovaly lépe Straky, když je Alexander Isak poslal proměněnou penaltou do vedení. Ještě do poločasu se ale hostům podařilo zásluhou Chrise Wooda srovnat, a stejný hráč po změně stran vývoj duelu zvrátil. Někdejší útočník Magpies pak skvělý výkon korunoval dokonce zkompletováním hattricku, a především díky němu tak The Tricky Trees vůbec poprvé v rámci novodobé historie anglické nejvyšší soutěže dokázali svého soupeře porazit.

V St James' Parku se utkají dva týmy s mizernou formou

Obě mužstva se už několik týdnů trápí. Newcastle vyhrál z posledních šesti zápasů ve všech soutěžích jediný, zatímco Nottingham čeká na tři body od začátku listopadu.