João Cancelo nemá s Manchesterem City, konkrétně jeho manažerem Peperm Guardiolou zrovna dobré vztahy, a rád by tak klub opustil. Barcelona ovšem na hosta z Anglie nemá dost peněz, pokusí se tak alespoň prodloužit jeho výpůjčku o další sezonu.

football-espana.net
22.03.202414:27

Xhaka vévodí statistikám přihrávek

Během reprezentační přestávky sumírují statistikáři dosavadní průběh sezóny napříč všemi ligovými soutěžemi a jednu zajímavost vytáhli na Granita Xhaku, záložníka Leverkusenu. Ten doposud vyprodukoval v rámci Bundesligy dohromady 579 průnikových přihrávek, víc než kterýkoli jiný hráč v této sezóně napříč top pětkou soutěží v Evropě. Druhý je v tomto ohledu Rodri z Manchesteru city s 523 nahrávkami a třetí Toni Kroos, který má na svém kontě 487 pasů.

twitter.com/OptaFranz
20.03.202422:09

Man City získá dalšího mladíka

Manchester City se v poslední době soustředí na posilování své akademie a po záložnících Finlayovi Gormanovi a Cavanovi Sullivanovi se podle informací italského insidera Fabrizia Romana připojí k jeho řadám také Timeo Whisker. Patnáctiletý talent dorazí do mládežnických kategorií anglického šampiona z řad Cardiffu City, všechny zúčastněné strany se již dohodly na podmínkách transferu.

twitter.com/FabrizioRomano
20.03.202413:09

Haaland si neodnesl vážné zranění

Hlavní hvězda norské reprezentace útočník Erling Haaland nedokončil úterní trénink před pátečním přípravným zápasem s Českem. Třiadvacetiletý kanonýr Manchesteru City se držel za levou nohu a odkulhal ze hřiště. Podle týmového lékaře by ale nemělo jít o nic vážnějšího.

Haaland zřejmě po jednom ze soubojů utrpěl úder do nohy, dlouze se vydýchával v předklonu a viditelně kulhal. Zda by incident z tréninku mohl ohrozit jeho start v pátečním přípravném utkání proti Česku, není jasné.

ČTK
18.03.202422:29

Ederson dostane nabídku nové smlouvy

Ederson je aktuálně zraněný a nucenou pauzu by mohl využít na vyřešení další budoucnosti. Brazilský brankář od roku 2017 chytá za Manchester City a smlouvu má do června 2026, vedení se pak chystá předložit mu nabídku na prodloužení.

dailymail.co.uk
18.03.202411:53

Man City brzy získá mladíka Sullivana

Manchester City podle informací italského novináře Fabrizia Romana získá teprve čtrnáctiletého ofenzivního záložníka Cavana Sullivana, který je aktuálně součástí zámořského klubu Philadelphia Union. Anglický šampion se blíží podpisu hráče, který by se následně měl připojit do jeho akademie. Sullivan nebyl pouze v hledáčku The Citizens, o jeho služby se zajímaly také další zvučené adresy v Realu Madrid, Dortmundu a Bayernu.

17.03.202410:16

Citizens se dohodli na Sáviovi

Velké šach uvnitř City Football Group se očekávají ohledně Sávia. Ten patří Troyes, hostuje v Gironě a má přestoupit do Manchesteru City, přičemž všechny zmíněné celky jsou součástí této skupiny. I proto se bledě modří mohli domluvit na přestupové částce okolo 10 milionů liber.

14.03.202412:59

De Bruyne schází v nominaci

V nominaci Belgie na přátelské zápasy proti Irsku a Anglii schází Kevin De Bruyne. Záložník Manchesteru City dostane volno, během něhož se bude soustředit na doléčení bolavého třísla.

espn.com
10.03.202418:07

Ederson nedochytal vinou zranění

Manchester City pokračuje v zápase na půdě Liverpoolu bez Edersona, brazilský brankář se v úvodu druhé půle zranil a musel střídat.

10.03.202417:15

Foden bude jednat o nové smlouvě

Phil Foden má v Manchesteru City smlouvu do června 2027, zdržet by se ale mohl déle - vedení se svým záložníkem brzy začne jednat o podmínkách delšího a lukrativnějšího kontraktu.

bbc.com
10.03.202416:23

Sestavy: Liverpool - Manchester City

Základní sestavy pro dnešní utkání anglické ligy:

Liverpool: Kelleher - Bradley, Quansah, Van Dijk, Gomez - Szoboszlai, Endo, Mac Allister - Elliott, Núñez. Díaz.

Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Aké - Rodri, Stones - Foden, Silva, De Bruyne, Álvarez - Haaland.

10.03.202409:37

Titulová statistika ve prospěch Arsenalu

Arsenal zvládl sobotní podvečerní utkání Premier League a v bitvě o Londýn porazil před vlastními fanoušky Brentford. Kanonýři tak vyhráli i osmé utkání v kalendářním roce, což se dosud povedlo pouze třem klubům (Manchesteru United v roce 2009, Liverpoolu v roce 2020 a Manchesteru City v roce 2021). Všichni tři mimochodem následně vyhráli titul.

ČTK
07.03.202416:29

Matheus Nunes mimo hru

Manchester City porazil FC Kodaň i podruhé a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů, stínem je ale jedno zranění. Duel nedohrál Matheus Nunes, záložník má zlomený prostředníček levé ruky.

07.03.202415:31

Manchester City anglickým rekordmanem

Manchester City je prvním anglickým klubem, jemuž se v Lize mistrů povedlo vyhrát deset po sobě jdoucích zápasů. Anglický klub včera porazil FC Kodaň, odměnou mu je postup do čtvrtfinále milionářské soutěže.

sport-express.ru
07.03.202411:20

Akanji získal cenu hráče utkání

Manuel Akanji ve středečním vystoupení Ligy mistrů proti Kodani zřizoval úvodní branku už po pěti minutách a po skončení byl vyhlášen hráčem utkání. Švýcarský obránce v rozhovoru pro web UEFA.com uvedl, že start do duelu byl pro tým velmi důležitý: "Naším cílem bylo vstoupit do něj dobře a vstřelit brzký gól. Věděli jsme, že pro Kodaň by pak bylo těžké dotahovat v součtu obou zápasů tříbrankové manko.”

uefa.com
06.03.202422:52

Manchester City senzaci nedopustil

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Manchester City - Kodaň 3:1 (5. Akanji, 9. Álvarez, 45+3. Haaland - 29. Elyounoussi), první zápas 3:1, postupuje Manchester City.

06.03.202422:36

The Citizens zlomili pohárový rekord

Manchester City proti Kodani v osmifinále Ligy mistrů už v prvním poločase zaznamenal tři přesné zásahy, to se mu mimochodem povedlo v devíti po sobě jdoucích domácích zápasech v rámci pohárové Evropy. Žádný jiný klub v historii evropských pohárů přitom neskóroval alespoň třikrát v jednom klání před vlastními fanoušky devětkrát po sobě, anglický celek je v tomto ohledu novým premiantem.

twitter.com/OptaJoe
06.03.202421:58

Man City zasadil dva rychlé údery

Famózně vstoupil Manchester City do odvety osmifinále Ligy mistrů proti Kodani, ujal se totiž dvoubrankového vedení už po devíti minutách. Nikdy ve své historii nezapsal v utkání Ligy mistrů dva vstřelené góly rychleji. V rámci vyřazovací fáze této soutěže naposledy vstoupil do zápasu stejně dobře Juventus proti Tottenhamu v únoru roku 2018 (2. a 9. minuta Higuaín).

06.03.202421:49

Manchester City v klidu hlídá postup

Poločasový výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Manchester City - Kodaň 3:1 (5. Akanji, 9. Álvarez, 45+3. Haaland - 29. Elyounoussi).