29.01.201721:24

Necid míří na hostování do Legie

Tomáš Necid má namířeno do Legie Varšava, kde by měl půl roku hostovat z tureckého Bursasporu. Sedmadvacetiletý reprezentační útočník ještě musí v pondělí projít lékařskou prohlídkou a poté by měl s úřadujícím polským mistrem podepsat smlouvu. Informovala o tom polská média. "Kluby jsou de facto na všem domluveny, zbývá doladit už jen formality," citoval deník Sport hráčova agenta Jiřího Müllera. Necid si vyzkouší už páté zahraniční angažmá. Působil v CSKA Moskva, PAOK Soluň, nizozemském Zwolle a Bursasporu, kam zamířil předloni v létě.

ČTK
05.01.201712:24

Zwolle jedná o návratu Necida

Tomáš Necid by si podruhé v kariéře mohl zahrát za Zwolle. Český útočník nemá místo v základní sestavě tureckého Bursasporu a nizozemský klub jedná o jeho dalším příchodu.

vi.nl
30.11.201616:04

Necid dnes pálí ostrými

Bursaspor dnes hrál s Akhisarem nerozhodně 3:3 a hned dvakrát se pod současné skóre podepsal český útočník Tomáš Necid. Odchovanec Slavie otevřel svůj letošní gólový účet již v 10. minutě zápasu a po hodině hry potom srovnával na konečných 3:3.

06.02.201617:32

Necid a Sivok se podíleli na remíze Bursasporu

Tomáš Necid přispěl gólem Bursasporu k remíze 3:3 v lize s Basaksehirem, dostal ale také červenou kartu. Jeho spoluhráč Tomáš Sivok si za stavu 3:1 vstřelil vlastní gól. Bursaspor poprvé v sezoně remizoval a neprohrál už čtyřikrát v řadě.

ČTK
24.01.201618:12

Necid pomohl k výhře Bursasporu

Český útočník ve službách tureckého Bursasporu Tomáš Necid gólem z penalty přispěl k ligové výhře 3:2 na hřišti Gaziantepsporu. Odchovanec pražské Slavie se prosadil v pátém soutěžním utkání za sebou. Pro Necida to byl desátý ligový gól v sezoně, daří se mu ale také v poháru, kde přidal dalších pět branek. Jeho spoluhráč Tomáš Sivok do zápasu nezasáhl.

ČTK
17.01.201617:24

Bursasporu pomohly branky Sivoka a Necida

Čeští reprezentanti Tomáš Necid a Tomáš Sivok pomohli svými góly Bursasporu otočit v turecké lize zápas s Trabzonsporem. Jejich tým zvítězil 4:2 a připsal si druhou výhru za sebou po předchozí sérii šesti porážek. V tabulce si Bursaspor mírně polepšil na 13. místo.

ČTK
27.12.201514:53

Necid nasměroval Bursaspor k výhře

Tomáš Necid ukončil více než dva měsíce dlouhé čekání na ligovou branku. Útočník Bursasporu v dnešním zápase turecké nejvyšší soutěže s Mersinem srovnával skóre na 1:1, jeho spoluhráči pak přidali ještě jednu trefu a nakonec zvítězili 2:1.

24.12.201520:52

Necid přispěl k výhře Bursasporu

Bursaspor v rámci Tureckého poháru porazil Eskisehirspor jasně 4:1 a získal tři body do své tabulky. Podíl na tom měl i Tomáš Necid, český útočník v 51. minutě zvyšoval na průběžných 3:0.

15.12.201512:54

Vítězně vstoupil Bursaspor do skupinové fáze Tureckého poháru, když uspěl na půdě celku Tepecikspor. Na výhře 3:2 se velkou měrou podílel český útočník Tomáš Necid, který ve 42. minutě otevřel skóre a o dvě minuty později zvyšoval již na 2:0 ve prospěch svého zaměstnavatele.

24.10.201518:16

Necid rozhodl a vede pořadí střelců

Český fotbalista Bursasporu Tomáš Necid rozhodl jediným gólem utkání devátého kola turecké ligy s Kasimpasou. Šestadvacetiletý útočník se díky sedmé brance v ročníku osamostatnil v čele tabulky střelců. Necid se prosadil hlavou na vzdálenější tyč deset minut před koncem zápasu po centru Balázse Dzsudzsáka. Jeho tým vedení udržel, i když dohrával v deseti, a díky čtvrtému vítězství v sezoně si polepšil průběžně v tabulce ze třináctého na deváté místo.

ČTK
04.10.201515:23

Necid hattrickem pomohl Bursasporu

Útočník Tomáš Necid hattrickem rozhodl o vítězství Bursasporu v sedmém kole turecké ligy 3:2 na hřišti Rizesporu. Odchovanec pražské Slavie skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a se šesti trefami je v čele tabulky střelců společně s bývalým hráčem Sparty Praha Léonardem Kweukem.

ČTK
28.09.201521:36

Necid se v Turecku opět trefil

Útočník Tomáš Necid skóroval v turecké fotbalové lize ve druhém utkání po sobě. Na rozdíl od premiérového gólu v soutěži dnes svou trefou pomohl Bursasporu k vítězství. Jeho tým porazil Eskisehirspor 2:0 a z předposledního místa v tabulce se posunul o čtyři příčky a je třináctý. Necid odstartoval cestu Bursasporu v 84. minutě, kdy otevřel skóre po centru Ricarda Fatyho. Právě senegalský záložník pak v nastaveném čase zpečetil vítězství domácího týmu.

ČTK
20.09.201521:53

Necid se poprvé trefil v Turecku

Tomáš Necid při druhém startu otevřel svůj střelecký účet v turecké lize. Šestadvacetiletý útočník však neodvrátil porážku Bursasporu 1:2 s prvním Fenerbahce a jeho tým klesl na předposlední místo tabulky. Necid vyrovnal v 63. minutě, když se uvolnil za zády spoluhráče z reprezentace Michala Kadlece a zužitkoval centr Josuého. O výhře favorizovaného istanbulského celku ale rozhodla deset minut před koncem letní posila z Manchesteru United Robin van Persie.

ČTK
13.06.201520:13

Necid: Na Islandu jsme měli aspoň remizovat

Když Tomáš Necid na Islandu v 55. minutě připravil vedoucí gól pro Bořka Dočkala, nenapadlo ho, že čeští fotbalisté závěr kvalifikačního zápasu nezvládnou a prohrají 1:2. Reprezentačního útočníka páteční selhání mrzelo, podle něj hosté měli v Reykjavíku udržet minimálně remízu. "Už před zápasem jsem si říkal, že to dopadne jinak. Když jsme dali gól na 1:0, tak jsem čekal, že to udržíme. Ale dostali jsme dva góly a prohráli jsme. Je to hloupá prohra. Soupeři tady nedávají góly a my tu vedeme. Měli jsme to tu udržet, když ne vyhrát, tak aspoň remizovat," řekl Necid po utkání novinářům.

ČTK
24.05.201514:19

Za Zwolle se trefil Necid

V baráži nizozemské nejvyšší soutěže o účast v Evropské lize se za Zwolle prosadil český útočník Tomáš Necid. Bývalý hráč Slavie v 56. minutě vyrovnával na 1:1.

17.05.201516:45

Necid pomohl dvěma góly Zwolle

Zwolle na závěr sezóny porazilo Feyenoord Rotterdam, dvěma brankami se pod výhru podepsal Tomáš Necid. Český útočník tak letos zaznamenal 11 ligových gólů.

08.04.201509:44

Necid pomohl Zwolle do finále poháru

Český reprezentant Tomáš Necid zajistil Zwolle postup do finále Nizozemského poháru. V úterním semifinálovém duelu s Twente Enschede vstřelil rozhodující penaltu v rozstřelu, navíc efektně technickým obloučkem pod břevno. Zwolle tak má šanci obhájit loňský triumf, ve finále se utká s vítězem zápasu mezi Groningenem a Excelsiorem.

ČTK
19.02.201513:48

Necid se chystá na obnovenou premiéru

Tomáš Necid se včera znovu zapojil do tréninku a brzy se vrátí do sestavy Zwolle. Český útočník nizozemský klub v zimě opustil a následně se do něj vrátil z CSKA Moskva, kvůli zranění nohy ale uplynulé zápasy sledoval jenom z tribuny.

eredivisie.nl
14.01.201509:25

Necid netrénuje vinou zranění

Tomáš Necid se vrátil z hostování ve Zwolle zpět do CSKA Moskva a čeká, jakým směrem se vyvine jeho další budoucnost. Pro tuto chvíli je český útočník každopádně mimo hru, z Nizozemska si přinesl zranění kotníku, kvůli němuž nemůže trénovat.

sport-express.ru
03.01.201523:27

Necid by se mohl vrátit do CSKA

Tomáš Necid momentálně hostuje z CSKA Moskva ve Zwolle, kde by měl zůstat i do konce sezóny. Armádní celek má však ve smlouvě doložku, podle které si může českého reprezentanta stáhnout už během zimní přestávky a právě o tom prý nyní vedení CSKA uvažuje.