Zbrojovka Brno oznámila návrat odchovance Luďka Pernicy, jenž po pěti letech končí ve Viktorii Plzeň. Detaily smlouvy ani jedna ze stran nespecifikovala.

twitter.com/FCZbrojovkaBrno, fczbrno.cz
16.12.202313:33

Pernica se rozloučil s Plzní

Viktorii Plzeň během zimní přestávky opustí Luděk Pernica, který se ve čtvrtečním zápase Evropské konferenční ligy proti Astaně (3:0) rozloučil s fanoušky. Zkušený obránce, jenž se zotavuje z vážného zranění kolena, je spojovaný s mateřskou Zbrojovkou Brno nebo Českými Budějovicemi.

isport.cz
01.11.202223:58

Pernica: Barcelona byla ohromně produktivní

Luděk Pernica odehrál včetně předkol v Lize mistrů všechny zápasy v dresu Plzně a během hodnocení výkonu proti Barceloně byl poměrně spokojený. "Barcelona dnes byla ohromně produktivní," říkal. "Měli čtyři pět šancí a dali čtyři branky. Nezachytili jsme několik náběhů. Náš výkon ale nějaké parametry měl. Dali jsme dvě branky, šli jsme sami na gólmana a dali jsme dvě tyče. Chtěli jsme odvést maximum a myslím, že se to docela povedlo."

ČTK
26.08.202123:18

Pernica: Těžko se mi hledají slova

Složité bylo pro Luďka Pernicu, stopera Plzně, hodnotit další hořké zklamání v předkole evropského poháru: "Nechci používat sprostá slova, ale prostě jsme to zase nezvládli. Už třetím rokem. Je to hrozně špatně a teď se mi těžko hledají slova. Měli jsme nějaké šance první poločas, i před gólem šel Choras (Tomáš Chorý) sám na bránu. Nic jsme neproměnili a v prodloužení nás ještě potrestali na 3:0, i když jich bylo o jednoho míň. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Ani nevím, co tam rozhodčí před třetím gólem písknul za faul v rohu. Propadnutý balon a 3:0."

ČTK
08.01.202111:25

Pernica a Řezník na odchodu z Plzně

Viktorii Plzeň by měli během tohoto přestupového období formou půlročního hostování opustit Luděk Pernica a Radim Řezník. Prvně jmenovaný se má vrátit do Brna, zatímco odchovance Baníku Ostrava chce Mladá Boleslav.

isport.cz
13.06.201816:16

Plzeň zahájila přípravu na sezónu

Mistrovská Plzeň zahájila letní přípravu na novou sezonu. Hráči ligového šampiona mají dnes a ve čtvrtek na programu funkční a silové testy a v pátek je čeká první společný trénink. Do fyzických testů už zasáhla jedna z nových tváří v dresu Viktorie obránce Luděk Pernica, který přestoupil z Jablonce. Dalšími posilami Plzně již od konce května jsou záložníci Ubong Ekpai a Roman Procházka. Ostatní případné změny v kádru oznámí Západočeši v pátek, s týmem zahájili přípravu i někteří mladíci. První přípravný zápas sehraje Plzeň v úterý na půdě Doubravky.

17.08.201321:13

Pernica: Musíme s tím něco udělat

Potřetí za sebou vyšli fotbalisté brněnské Zbrojovky bodově naprázdno a jejich předsezónní vyhlídky na klidný střed tabulky se vzdalují. Samy hráči si podle obránce Luďka Pernici uvědomují, že si musí některé věci vyříkat. A především je třeba zapracovat na koncovce. "Mít po pěti kolech jen čtyři body je tristní. Musíme s tím něco udělat," přiznal po utkání Pernica, který patřil v dnešním zápase k pilířům brněnské obrany.

14.02.201315:24

Pernica prodloužil smlouvu v Brně

Obránce Luděk Pernica prodloužil svůj kontrakt se Zbrojovkou Brno, kde je nyní smluvně vázán do 30. června 2016. Nováček a sedmý tým první ligy o tom informoval na svém webu.

25.06.201011:06

Brno také bez Pernicy

Kromě zraněného útočníka Josefa Šurala se musí brněnská Zbrojovka obejít v začátku fotbalové ligy také o obránce Luďka Pernicu, který si zlomil zánártní kůstku. Dvacetiletý mladík si zranění přivodil na tréninku, kdy po odkopu míče špatně došlápl. Zranění si předběžně vyžádá tříměsíční přestávku.