Bohemians 1905 dohrávají pražské derby se Spartou bez Milana Ristovského, jehož kvůli zranění po půlhodině hry nahradil David Puškáč.

idnes.cz/fotbal
13.04.202408:11

Spartu čeká derby s Bohemians 1905

Čtyřmi zápasy 28. kola pokračuje dnes první fotbalová liga. Obhájci titulu ze Sparty zahájí program v 15:00 a v pražském derby v Ďolíčku proti Bohemians 1905 se pokusí částečně napravit minulou domácí remízu s Mladou Boleslaví. Minimálně na den se mohou vrátit do čela tabulky, Slavia bude hájit vedení v soutěži ve šlágru na stadionu třetí Plzně až v neděli.

Sparta z posledních pěti kol jen dvakrát zvítězila a promarnila čtyřbodový náskok v čele tabulky. K tomu, aby šla do nadstavby z prvního místa, nyní potřebuje ve zbylých třech zápasech základní části zaváhání Slavie. Letenští s "Klokany" prohráli jediné z posledních 33 ligových utkání, v listopadu je v Ďolíčku porazili také v domácím poháru. Bohemians zvítězili v jediném z posledních 12 kol a v tabulce jsou jedenáctí.

V dalších zápasech od 15:00 České Budějovice přivítají Liberec, který ze sedmé příčky ztrácí už pouze bod na šesté Slovácko a nadstavbovou skupinu o titul, a Mladá Boleslav, jež má na pátém místě jen o bod více, bude hostit desáté Teplice. Program uzavře od 18:00 duel Hradce Králové se Slováckem.

ČTK
12.04.202417:50

Chorý dostal novou smlouvu

Útočník Tomáš Chorý si svými výkony vysloužil novou smlouvu, která ho s Viktorií Plzeň spojí až do roku 2027. Vytáhlý 29letý forvard dal letos v lize osm branek, čtyři přidal v evropských pohárech a svými výkony zaujal také v reprezentačním dresu.

12.04.202414:22

Chance měla vyhrát i druhé kolo tendru

V Česku by se od příští sezony měla nejvyšší fotbalová soutěž jmenovat Chance liga, informuje web inFotbal.cz. Nabídku společnosti, která je součástí holdingu Tipsport, údajně ve druhém kole nedorovnalo ani ČSOB, ani stávající partner Fortuna. Částka, kterou si díky tomu budou moci kluby rozdělit, by se měla zvednou z 80 na 260 milionů korun.

infotbal.cz
11.04.202420:59

Česko má jisté místo v Lize mistrů

Český fotbal bude mít v přespříští sezoně 2025/26 svého zástupce v hlavní části Ligy mistrů. Tuzemské týmy se díky dnešní bezbrankové remíze Plzně s Fiorentinou v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy posunuly v žebříčku koeficientů UEFA před Skotsko a získaly jistotu, že zakončí sezonu přinejhorším na 10. místě, které znamená přímou účast šampiona ve skupinové fázi nejprestižnější klubové soutěže. Česko po osmifinále z 11. místa ztrácelo 0,250 bodu na desáté Skotsko, které už ale nemá ve hře žádné mužstvo. Tuzemské kluby potřebovaly od posledního zástupce v pohárové sezoně Plzně ještě aspoň remízu, aby ztrátu na ostrovního soupeře dotáhly. Obě země nyní mají stejně bodů a ve prospěch Česka rozhodl vyšší zisk z probíhajícího ročníku.

ČTK
10.04.202417:42

Pardubice měly domluvit Saňáka

Radoslav Kováč po sezoně zřejmě odejde z Pardubic, které si již měly zajistit náhradu. Pokud se opravdu scénář naplní, měl by do východočeského klubu zamířit Jiří Saňák, momentálně dočasný kouč Sigmy Olomouc.

infotbal.cz
10.04.202412:12

Slavia prodlouží se Ševčíkem

Petr Ševčík má se Slavií kontrakt do konce nadcházející sezony, brzy však dojde k jeho prodloužení. Podle serveru "infotbal.cz" je domluvena nová smlouva do roku 2026.

infotbal.cz
08.04.202414:57

Sýkora už si v sezoně nezahraje

Viktorii Plzeň do konce sezony nebude k dispozici Jan Sýkora, jenž si v zápase s Karvinou (0:0) vážně poranil koleno. Třicetiletý univerzál má po operaci a před sebou má několikaměsíční rehabilitaci, která se může protáhnout i do podzimní části nadcházejícího ročníku.

fcviktoria.cz
08.04.202412:46

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 27. kola české ligy: Zadražil (Hradec Králové) - Prebsl (Liberec), Hranáč (Plzeň), Krejčí (Sparta) - Douděra, Ševčík (oba Slavia), Slončík (Zlín), Ewerton (Baník Ostrava) - Kulenović (Liberec), Chorý (Plzeň), Ondrášek (České Budějovice).

Livesport
08.04.202411:27

Kozel po sezoně odejde z Liberce

Slovan Liberec podle informací portálu "infotbal.cz" po sezoně opustí Luboš Kozel, pod jehož vedením se severočeský klub dotahuje na skupinu o titul. Liberec pod novým majitelem Ondřejem Kaniou čeká restrukturalizace a nový sportovní projekt, který počítá s trenérem Radoslavem Kováčem. Slovan má být se současným koučem Pardubic rámcově domluvený.

infotbal.cz
08.04.202408:08

Jsem rád, že máme bod, řekl Holoubek

Mladá Boleslav včera remizovala 1:1 na Spartě a udržela se ve skupině o titul. "Viděli jste hodně emotivní utkání, červenou kartu a spoustu zajímavých situací. Měli jsme výborný vstup do prvního poločasu, sehráli jsme ho velmi slušně. Ve druhém poločase Sparta přidala na intenzitě, i když byla v deseti. My jsme šli trochu intenzitou dolů, i když jsme vystřídali. Sparta si musela body zajistit a šla si za tím strašně moc. Jsem hrdý na kluky, jakým způsobem zápas zvládli. Nebylo to nic jednoduchého, naopak to bylo hodně složité. Klobouk dolů před nimi. Jsem moc rád, že odsud s velkou pokorou odjíždíme s bodem," hodnotil utkání mladoboleslavský kouč David Holoubek.

ČTK
07.04.202419:58

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů FORTUNA:LIGY: Jablonec - Baník Ostrava 2:3 (45+1. Hollý, 79. Černák - 11. Klíma, 24. Kpozo, 62. vl. Tekijaški), Pardubice - České Budějovice 1:1 (5. Szurzyn - 80. Ondrášek), Teplice - Hradec Králové 0:1 (6. Vašulín), Sparta - Mladá Boleslav 1:1 (44. Birmančevič - 20. vlastní Kairinen).

07.04.202410:57

Bakoš: Odjíždíme zklamaní

Marek Bakoš po bezbrankové remíze v Karviné neskrýval rozčarování z faktu, že Plzeň soupeře ani jednou v sezoně nedokázala porazit: "Přijeli jsme vyhrát, chtěli jsme zvítězit, protože poslední ligový zápas s Libercem se nám nepovedl. I proto jsme neexperimentovali se sestavou. Nepřijeli jsme na výlet. Karviná byla velmi dobře připravená, hrála jednoduchý fotbal a mají bod, se kterým budou asi spokojení. Je to paradox, že jsme Karvinou v této sezoně neporazili. U nás vyhráli 1:0, teď zase uhráli zápas, ve kterém nedostali gól. Nevím, zda je to shoda náhod, nebo něco, nad čím se zamyslet. V obou zápasech rozhodla účelnost zakončení. Nedali jsme gól, ale největším negativem je zranění Honzy Sýkory, odjíždíme zklamaní. Sýkora chtěl vystřelit, soupeř mu tam vložil nohu, pocítil bolest v koleni a v kotníku. Uvidíme, co odhalí vyšetření. Ve čtvrtek nám bude chybět, ale máme tam určitě možnosti, které zvážíme," řekl asistent trenéra Miroslava Koubka.

ČTK
07.04.202410:44

Karviná dle Bielana první poločas přežila

Asistent trenéra Karviné Marek Bielan po bezgólové remíze s Plzní: "V prvním poločase nám to nešlo, byli jsme zakřiknutí a ztráceli balony. Chtěli jsme se opřít o Čavoše, Akinyemiho, ale nešlo to. Plzeň byla silná v osobních soubojích i ve vzduchu. My jsme ztráceli míče a nedostávali se do brejků po stranách, jak jsme chtěli. První poločas jsme nějak přežili a můžeme být rádi, že dvě velké šance měl Matěj Vydra a ne třeba Šulc. Vydra je skvělý, ale nepadá mu to tam. Druhý poločas byl od nás lepší, zvládli jsme ho i silově, byli jsme na balonu více než v prvním. Plzeň měla jednu velkou šanci díky Metsokovi. Chorého stopeři, a musím je pochválit, skvěle uskákali, uhráli to s ním. Chyběl nám hodně Doležal, který v minulých zápasech patřil k nejlepším, ale na tréninku mu Bergqvist přišlápl kotník. V kabině jsme se smáli, že bychom chtěli s Plzní hrát každý týden. Máme s ní čtyři body a nedostali jsme od ní gól," prohlásil Bielan s odkazem na podzimní vítězství 1:0.

ČTK
07.04.202409:48

Trpišovský chválil defenzivu Bohemians

Trenér Jindřich Trpišovský po výhře Slavie nad Bohemians chválil kvality soupeře i výkon svého mužstva. "Náš klasický domácí zápas s velkou územní převahou. Hráli jsme proti soupeři, do kterého se těžko dostává, který umí v těchto zápasech zkonsolidovat obranu. Dobrá defenziva Bohemky, přehuštěné pokutové území. My jsme v prvním poločase byli v některých situacích v ofenzivní části nepřesní. Měli jsme v první půli z převahy vytěžit více. Netradiční střelec nás dostal do vedení, pak přišel hezký gól po centru. Měli jsme přidat třetí gól, místo toho jsme pustili soupeře do šance. Pak přišel nádherný gól Hůlky, naštěstí v závěru. Běžecky strašně náročný zápas, koukal jsem na data a máme dva hráče přes 13 kilometrů. Jsem rád, že jsme to zvládli, ale měli jsme dát více gólů a vytvořit si více střeleckých pozic," komentoval slávistický kouč.

ČTK
06.04.202421:42

Slavia vyhrála zaslouženě, uznal Veselý

Výhra ve vršovickém derby nad Bohemians 1905 vrátila Slavii do čela tabulky, kde má dvoubodový náskok na Spartu. "Slavia vyhrála zaslouženě. Myslím, že nějaká naděje na bodový zisk ležela v prvním poločase. Tušil jsem, že k šanci tady bodovat vede jediná cesta - vstřelit první branku. Zejména prvních 30 minut jsme hráli velmi slušně. Byli jsme pod územním tlakem, ale bez větších šancí. Naopak jsme měli několik zajímavých protiútoků, které jsme nedohráli. Vstřelená branka by nám strašně pomohla, domácí by znervózněli. Posledních 10 minut první půle jsme přestali být přesní a dostali jsme se pod velký tlak. Jednou to olízlo břevno, vzdorovali jsme s vypětím sil. V druhém poločase jsme měli vydržet déle. Zase takový tlak v úvodu nebyl, paradoxně jsme si nechali otevřít skóre střelou zpoza vápna. To bylo řešitelné, na tyhle situace jsme se připravovali, ale vždy nějakou chybu uděláte. Když šla Slavia do vedení, bylo to pro nás složité. Na dostřídání nám chyběli hráči, které bychom typologicky potřebovali. Slavia si to kontrolovala, gól na 2:1 je hezký, ale už nic neřešil," hodnotil utkání trenér Jaroslav Veselý z Bohemky.

ČTK
06.04.202420:01

Výsledky sobotních zápasů české ligy: Karviná - Plzeň 0:0, Liberec - Slovácko 4:1 (6. Kulenovič, 23. Tupta, 56. Prebsl, 85. Fukala - 53. vlastní Pourzitidis), Zlín - Olomouc 3:2 (36. a 66. Slončík, 55. Černín - 82. Singhateh z penalty, 90+3. Pospíšil), Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:1 (55. Ševčík, 67. Chytil - 90+3. Hůlka).

06.04.202418:40

Kozel: Momentálně mají hráči sebevědomí

Z Liberce je plnohodnotný bojovník o účast v elitní šestce. Slovan doma přehrál Slovácko, na soupeře ztrácí rázem jen jeden bod. "Jsem velice spokojený, podali jsme nejlepší výkon minimálně na jaře. První půli jsme byli poctiví dozadu a nebezpeční dopředu, hráli jsme kolmo za obranu a z prvních dvou střel jsme dali góly. Musím ocenit mužstvo, jak zareagovalo na vlastní gól, od stavu 3:1 už to bylo na jednu bránu. Momentálně mají hráči sebevědomí, je to znát. S lepším počasím je i lepší hřiště, což je pro náš způsob hry důležité, i to nám pomohlo ke zlepšené ofenzivě v posledních zápasech," pochvaloval si trenér Luboš Kozel.

ČTK
06.04.202418:38

Svědík: Ráz zápasu určil první gól

Slovácku se na jaře nedaří a zlepšení nepřišlo ani v Liberci, na severu prohrálo vysoko 1:4. "Ráz zápasu určil první gól, po kterém se projevilo rozpoložení obou mužstev. Na domácích bylo vidět sebevědomí, nám naopak momentálně chybí vlastnosti, se kterými jsme se dostali na vrchol. I taková hrdost, že hraji za Slovácko. Každá přihrávka za obranu, každý náběh pro nás znamenal problém. Branek jsme mohli dostat ještě víc, obranná fáze nám nefungovala. Musíme si sáhnout do svědomí, vždycky nás zdobila náročnost, disciplína, dostupování soupeře, ale dnes tam nebylo vůbec nic. Náš výkon byl hrůzostrašný, Liberec vyhrál naprosto zaslouženě," kál se trenér Martin Svědík.

ČTK
06.04.202417:51

Saňák: Dostali jsme strašně laciné branky

Olomouc v sobotu odpoledne prohloubila svou krizi. Sigma nastoupila ve Zlíně, i přes skvělý finiš padla 2:3. "Tato porážka bolí moc, protože jsme dostali strašně laciné branky. Vstoupili jsme dobře do zápasu, drželi jsme organizaci a kontrolu nad utkáním. Při prvním gólu jsme nechali Slončíkovi moc prostoru a pak jsme inkasovali ze standardky, což se nám dva roky nestalo. To nás srazilo hodně dolů. Když přišel třetí gól, byl to pro nás tvrdý direkt a měl jsem obavy, že bychom mohli dostat další góly. Trápíme se, což nám svazuje nohy. Musíme se víc semkout a společně se z toho dostat," hodnotil trenér Jiří Saňák.