30.04.2012 18:00 CET
3 : 0
(3:0)

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 3:0

Z trojlístku bojujícího o titul nezaváhala ani mistrovská Plzeň a nadále ztrácí na druhou Spartu jeden bod. Viktoria byla v zápase se Slavií jasně lepším týmem a zcela zaslouženě zvítězila 3:0. O osudu utkání bylo rozhodnuto už během první půle, kdy padly všechny tři branky. Dvě z nich trefil Milan Petržela.

Plzeňský stadion přitom mohl zmrazit už ve 4. minutě Nitrianský, když sám před gólmanem Pavlíkem ani nadvakrát nedokázal vyzrát. Pavlík pokaždé jeho střelu vyrazil. To byly obrovské šance, kterých musela Slavia později litovat. Za dalších šest minut totiž Plzeň vstřelila branku a nastartovala tím svůj gólostroj. Pilař na levé straně potáhl míč a naservíroval jej na malé vápno, kde neomylně zakončil Bakoš - 1:0 pro Viktorii Plzeň. Vzápětí mohl Bakoš zvýšit, jenže nastřelil jen Čontofalského.

V 18. minutě dali domácí druhou branku a znovu v ní měl prsty Pilař. Reprezentační záložník opět zatáhl míč před Čontofalského a našel z druhé vlny nabíhajícího Petřelu, který vsítil gól na 2:0. Plzeň hrála v naprosté pohodě, Slavia se pouze bránila a při další šanci měla štěstí, že Pilař z dorážky minul branku. Nicméně Sešívaní ještě do poločasu inkasovali potřetí. Bakoš naservíroval přesnou přihrávku na Milana Petrželu, jenž střelou k tyči znovu překonal Čontofalského - 3:0 pro Viktorii Plzeň.

Domácí měli ve druhém poločase i další šance, ale výraznější debakl se nekonal. Kolář ve vyložené pozici míč zalehl a dvanáct minut před koncem byl na poslední chvíli vytěsněn. Kolář byl vůbec smolařem utkání, v další jasné pozici promáchl, ale domácí to nemuselo mrzet. O výhru 3:0 už samozřejmě nepřišli a nadále pronásledují na druhém místě pražskou Spartu.

Autor: Ondřej Linhart