28.04.2012 16:45 CET
0 : 4
(0:1)

České Budějovice - Slovan Liberec 0:4

Na páteční výhru Sparty tím nejlepším možným způsobem zareagoval Liberec, který si odváží z Českých Budějovic výhru 4:0 a i tři kola před koncem má na čele ligové tabulky čtyřbodový náskok. Skóre otevřel z penalty Štajner, pak se dvakrát trefil Bosančič a definitivní podobu výsledku dal Hadaščok.

Hosté začali aktivněji a měli také první příležitost v utkání, Šural ovšem po rohu hlavičkoval nad. Na druhé straně utekl Machovec a předkládal balón Klesovi, který se už připravoval na prakticky jisté gólové zakončení, jenže v poslední možné chvíli mu míč od kopaček odpálil Kelič. V osmnácté minutě pálil z dálky Bosančič, Daněk ale vytěsnil kulatinu a byl z toho jen roh.

Ve dvacáté druhé minutě se Liberec dostal do vedení, Řepka totiž v šestnáctce srazil Breznaníka a Slovan kopal penaltu. K ní se postavil tradiční exekutor Štajner a se štěstím proměnil, Daněk si na balón sáhl, vyrazit ho ovšem nedokázal. Hned po pár sekundách mohl vyrovnat Javorek, jenže přestřelil. Hosté drželi balón, zformovanou obranou Budějovic se však prokousávali těžko. V závěru poločasu ale zahrozili po rychlém protiútoku, Rabušic si pohrál s Řepkou, následně ale zakončil těsně vedle levé tyče. Stejný hráč mohl vedení svého týmu navýšit ještě jednou, po perfektní akci Štajnera s Gebre Selassiem ale ve skluzu zblízka přestřelil.

Rozhodnutí přišlo v padesáté deváté minutě, to se ze standardní situace opřel do míče Bosančič a trefil se krásně k tyči. Šural pak trefil břevno za bezmocným Daňkem, dorážka zase vůbec nesedla Breznaníkovi. Stav 0:2 vydržel jen deset minut, pak udeřili liberečtí dnes potřetí. Na hranici pokutového území se šikovně uvolnil Bosančič, všiml si špatného postavení Daňka, kterého následně geniálně přehodil a slavil svou druhou trefu v zápase.

V závěru měly oba týmy po jedné šanci, naložily s ní ovšem rozdílně. Zatímco Hadaščok po Štajnerově pobídce nezaváhal a zvýšil už na 4:0 pro Liberec, Řezníček svou možnost po akci debutanta Wermkeho nezužitkoval. Slovan tak učinil další obrovský krok k titulu, ve zbývajících třech kolech mu k jistotě stačí uhrát pět bodů.

Autor: Michal Hruška