05.05.2012 15:20 CET
1 : 2
(1:1)

1. FK Příbram - Baník Ostrava 1:2

Ostravský Baník zvítězil na půdě Příbrami 2:1 a bude bedlivě sledovat malé pražské derby mezi Spartou a Bohemians 1905. V tuto chvíli Baník opět opustil sestupové příčky, největší zásluhu na tom měl Fantiš, jenž vstřelil ve druhém poločase vítěznou branku. A bohužel také pomezní sudí, jenž neuznal Příbrami regulérní vyrovnávací gól.

Před tímto zápasem předposlední Baník začal v Příbrami hodně aktivně, ale první výraznější gólovku měli domácí. Kraus vypálil přízemní ránu a těsně minul Baránkovu branku. Devět minut na to už Baník vedl 1:0. Davor Kukec vystřelil do protipohybu brankáře Hrušky a míč skončil v síti - 1:0 pro Baník Ostrava. Nutno říci, že hosté šli do vedení zcela po zásluze. Ale Příbram je známá svým ofenzivním pojetím hry a o šest minut později už bylo srovnáno. Na rohový kop si naskočil neobsazený Jiří Krejčí a hlavou srovnal na 1:1. A skóre se mohlo záhy opět měnit, Lukeš šel na Hrušku téměř sám a reprezentační brankář svůj tým podržel a přízemní ránu vyrazil.

Zkušený Martin Lukeš měl před koncem prvního poločasu ještě jednu šanci, lišácky zkoušel Hrušku přelobovat, ale míč skončil hodně nad. První poločas skončil 1:1 a to Ostravě rozhodně nestačilo.

Příbram vstoupila do druhé půle aktivně, ale paradoxně v této době vsítil Baník rozhodující gól celého zápasu. Po standardní situaci se dostal v pokutovém území k míči Fantiš a Baník vedl v Příbrami 2:1. Hosté měli šanci na pojistku, ale Davor Kukec trestuhodně netrefil prázdnou branku. Ostrava se nakonec musela o výsledek pořádně bát, protože domácí Příbram si vypracovala dvě čisté tutovky. Divíškův střílený centr netrefil Krbeček a Šlapák z vyložené pozice přestřelil. Nastavený čas přinesl obrovské drama, příbramský Papšys totiž vstřelil vyrovnávací trefu, která nebyla pro údajný osajd uznána. O postavení mimo hru se však nejednalo. Výrazné zaváhání pomezního nakonec přispělo k důležitému tříbodovému zisku pro hostující Ostravu.

Autor: Ondřej Linhart