Nedvěd o Plzni: Nadchla mě, může jít až do finále EL

Suverénní způsob, jakým se fotbalisté Plzně v play off Evropské ligy vypořádali s italskou Neapolí, nadchl Pavla Nedvěda. Držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy z roku 2003 prorokuje svým následovníkům ze západočeského týmu velkolepou jarní část sezony, v níž se prý mohou dostat až do samotného finále EL.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (11)

Ve druhém jarním pohárovém týdnu vstoupily do akce zbylé týmy v Lize mistrů a Evropská liga poznala seznam šestnácti účastníků osmifinále. Vítězem uplynulého kola se stala Itálie před Anglií, Německem a Českem. Naopak nedařilo se Španělsku. S pohárovou Evropou se definitivně rozloučily Nizozemsko, Belgie, Řecko a Bělorusko.

Kuijt věří, že Fenerbahce má potenciál dojít v EL daleko

Osmifinálový soupeř Plzně v Evropské lize Fenerbahce má podle své útočné hvězdy Dirka Kuijta potenciál na to, aby došel v soutěži daleko. Nizozemský fotbalista po čtvrtečním postupu přes BATE Borisov nicméně nechce předbíhat a soustředí se jen na následující kolo s Viktorií.

Plzeň si podle Tecla na sebe výkony proti Neapoli upletla bič

Plzeňští si suverénním postupem přes Neapol do osmifinále Evropské ligy na sebe upletli bič. Myslí si to alespoň útočník Viktorie Stanislav Tecl, který tuší, že nyní se podobné výkony budou od týmu očekávat i v dalším kole proti Fenerbahce. Tureckého soka však považuje za většího favorita než Plzeň.

Sparťané chtějí zápasy s Chelsea využít jako motivaci do ligy

Zážitek ze zápasu s Chelsea berou sparťané jako motivaci pro start jarní části české ligy. Uvědomují si totiž, že jestli chtějí podobných zápasů zažít více, potřebují vyhrát domácí soutěž a bojovat o Ligu mistrů.

Sivok: Plzeň se nemusí Fenerbahce bát, má obrovskou šanci jít dál

Plzeňští se Fenerbahce v osmifinále Evropské ligy vůbec nemusejí bát a mají velkou šanci postoupit dál. Alespoň podle reprezentačního stopera Tomáše Sivoka, který v Turecku obléká dres Besiktasu, městského rivala nadcházejícího soupeře Západočechů.

Český fotbal se v koeficientu přiblížil šanci na dva týmy v LM

Výsledky Plzně a Sparty v Evropské lize výrazně zvýšily šanci na to, aby český fotbal měl v předkole Ligy mistrů znovu dva kluby. Od patnácté příčky, která to zajišťuje, dělí české kluby jen dvě místa a devět bodů.

Neapol dostala výprask, píše tisk

Odveta 2. kola Evropské ligy proti Viktorii Plzeň skončila pro Neapol dalším jasným k.o. a sen o postupu se italskému týmu definitivně rozplynul. I když se neapolský kouč snažil posílit útok, žádný zázrak se nekonal a Češi nakonec podruhé vyhráli překvapivě snadno. Tak dnes komentují výsledek čtvrtečního zápasu v Plzni (2:0) italské noviny.

Britský tisk: Chelsea byla blízko ostudě

Pouze branka Edena Hazarda v nastaveném čase zachránila Chelsea i kritizovaného trenéra Rafaela Beníteze od další ostudy. Tak hodnotí britská média čtvrteční odvetu druhého kola Evropské ligy, v níž Sparta Praha sahala v Londýně po překvapivém prodloužení, ale nakonec v posledních sekundách neudržela vedení a po remíze 1:1 vypadla.

Vrba řadí postup hned za účast v LM, rád by napodobil Slavii

Plzeňský trenér Pavel Vrba řadí postup přes Neapol do osmifinále Evropské ligy mezi úspěchy na lavičce Viktorie na druhé místo za předloňský postup do skupiny Ligy mistrů. Nesmírně ho potěšilo, že jeho tým dokázal favorita vyřadit po výsledcích 3:0 venku a 2:0 doma, a věří, že jeho cesta soutěží nemusí skončit ani proti Fenerbahce.

Cítíme hořkost, ale na tým jsem hrdý, prohlásil Lavička

Kouč Sparty Vítězslav Lavička měl rozpolcené pocity poté, co jeho tým v boji o postup do osmifinále Evropské ligy potrápil hvězdnou Chelsea. Cítil trpké zklamání z toho, že Spartu vyřadil ze hry ve včerejší odvetě gól Edena Hazarda ze druhé minuty nastaveného času.

Italové napadali české fanoušky

Se zlomeným nosem skončil jeden z českých fanoušků, kterého dnes v Plzni kolem 21:00 napadl příznivec Neapole. Policie řeší v souvislosti s utkáním 2. kola Evropské ligy dva incidenty, v obou případech napadli cizinci domácí fanoušky, řekla ČTK policejní mluvčí Hana Štefflová.

Evropská liga - souhrn odvet prvního vyřazovacího kola

Obhájce trofeje Atlético je ze hry, zasloužila se o to Kazaň, spolu s níž jdou dále také Machačkala a Petrohrad. Tottenham vybojoval postup na půdě Lyonu, Lazio nemělo potíže s Gladbachem a Inter si pohrál s Kluží. Dál jdou například také Benfica, Bordeaux, Fenerbahce, Levante, Basilej, Newcastle či Stuttgart, Steaua vykopala postup na penalty proti Ajaxu...

Sparta nechala Chelsea v nastavení vyrovnat a v EL končí

Sparta Praha přišla ve 2. kole Evropské ligy v nastavení o vedení nad Chelsea a po dnešní remíze 1:1 v soutěži končí. Pražané nad vítězem loňského ročníku Ligy mistrů vedli od 17. minuty po brance Davida Lafaty, o výsledek zaručující v součtu s domácí porážkou 0:1 prodloužení přišli ve druhé minutě nastavení po gólu Edena Hazarda.

Plzeň vyhrála nad Neapolí i odvetu a slaví historický postup

Plzeň si v evropských pohárech poprvé v historii zahraje osmifinále. Po vítězství 3:0 v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy v Neapoli stvrdila nečekaně suverénní postup přes favorita v dnešní odvetě ve Štruncových sadech, kterou díky brankám Jana Kovaříka a Stanislava Tecla vyhrála 2:0.