předkola - 4. předkolo - mistrovská část - 1. zápasy
23.08.2018 20:30 CET
0 : 2
(0:2)

Olimpija Lublaň - Spartak Trnava 0:2

Výborný výsledok do domácej dovety si v 4. predkole Európskej ligy pripísal Spartak Trnava. Ten si náskok o dva góly nahral už v prvom dejstve a to po bizarnom priebehu z pohľadu Ľubľany. Viac gólov od vlastenca domácich nepadlo a to je pre andelov skvelá správa.

Domáci si totiž najprv postupne budovali rešpekt dlhým držaním lopty na svojich kopačkách a pohybovali sa smerom dopredu častejšie, ako Trnava. No zlom prišiel v 20. minúte, pretože Tótha pred zakončením v šestnástke faulovali a Bakoš si postavil loptu na biely bod. Strelou do stredu potvrdil svoje skúsenosti v pohároch a otvoril skóre - 0:1. Dlho sa Trnava z pohody netešila, pretože o pár minút musel ísť predčasne pod sprchy práve Martin Tóth. Zatiahol ručnú brzdu a videl červenú kartu. Ľubľana v tej chvíli cítila šancu na rýchle vyrovnanie a aj sa pred bránou Trnavy viackrát nasťahovala, no nič z toho nevyťažila. Naopak, udrela opäť Trnava a to po Bakošovom centri, ktorý ani nebol presný. Domáci si vsietili vlastný gól a slovenský majster viedol už o dva góly - 0:2. Potom sa Olimpija snažila niečo s výsledkom urobiť, no Chudý zasahoval v prvom dejstve len ojedinele.

Po prestávke sa všetky sily opäť vrhali smerom dopredu v prípade Ľubľany, no Trnava statočne aj o jedného menej dlho odolávala. Postupne to zo strany domáceho tímu bolo viac a viac bezradné, komplikácie spôsoboval Spartaku najmä rozhodca ďalšími kartami. Sulijić mal po hodine hry šancu po zaujímavej strele, ale trafil len svojho spoluhráča. Nič z toho teda nebolo, Trnava čakala na svoju šancu po prípadnom brejku. Ten však neprichádzal, musela sa skôr brániť. A v 76. minúte mal veľkú možnosť Boateng, ktorý sám zoči-voči Chudému trafil len brankárove nohy. Následne sa ešte pokúšal o akrobatické zakončenie, ale to mu nevyšlo.

Peknú strelu potom ojedinele vyslal Sloboda, mieril len tesne nad. A mohlo to byť predsa len ešte lepšie, pretože Grendel mal v poslednej minúte dobrú šancu, ale skóre tretím gólom neuzavrel a ani nenahral. Spartak sa však už úspešne ubránil a na horúcej pôde ani neinkasoval, čo je pred odvetou výborná správa. Chudý musel byť v strehu viackrát, Olimpija niekoľkokrát zakončovala nepríjemné jedovky, ale andeli mali aj šťastie. Nahrali si perfektný výsledok a ani štvrtý zápas na ihrisku súpera v tohtosezónnej pohárovej Európe neprehrali. Podobne ako vo Varšave dosiahli sľubný rezultát 2:0, ktorý im minimálne na 70% dáva šancu k dverám skupinovej fázy EL.

Autor: Ľubomír Hudačko / rtvs