19.10.2017 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Matnému Arsenalu v Bělehradu vystřelil výhru parádní trefou Giroud

Utkání Crvené Zvezdy Bělehrad s londýnským Arsenalem nenabídlo žádnou převratnou podívanou a dlouho se zdálo, že se oba celky budou muset spokojit s bodem za bezbrankovou remízu. V závěru utkání však domácí Milan Rodić uviděl druhou žlutou kartu a Arsenal nabídnutou přesilovku po několika minutách využil k ukořistění výhry 1:0, díky níž má na čele skupiny H postup do jarní vyřazovací fáze na dosah. Onu klíčovou trefu pět minut před koncem vsítil Olivier Giroud, jenž lahůdkovým zakončením nůžkami vymetl horní růžek branky.

I po třetím kole zůstává Arsenal výsledkově stoprocentní, přestože ve všech dosavadních zápasech Evropské ligy nastoupila značně pozměněná sestava bez největších hvězd. I tentokráte manažer Arséne Wenger udělala oproti poslednímu ligovému zápasu s Watfordem celých deset změn.

Svého prvního soutěžního zápasu se po dlouhých jedenácti měsících dočkal i Mathieu Debuchy. Francouzský obránce však nenastoupil na postu křídelního beka, nýbrž atypicky jako jeden z trojice stoperů. S touto novou pozicí, kterou měl možnost ozkoušet snad jen za rezervu Arsenalu, se ovšem Debuchy vypořádal velmi slušně a přispěl k prvnímu čistému kontu Kanonýrů z pohárového zápasu venku po takřka dvou letech.

První půle mnoho brankových příležitostí nenabídla. Jako první pokoušel střelecké štěstí po patnácti minutách Theo Walcott, ovšem domácí brankář Borjan si s jeho ranou poradil a dokázal ji nohama zneškodnit. Na opačné straně bylo živo o jedenáct minut později, když se po rohovém kopu dostal k nebezpečnému zakončení osamocený Richmond Boakye, jenže nejlepší střelec bělehradského klubu pouze orazítkoval brankovou konstrukci.

Teprve po změně stran doposud mátožný Arsenal zabral a dařilo se mu soupeře držet na bezpečnou vzdálenost od vlastní branky. Směrem dopředu to však ze strany hostí stále nebylo ono. Walcott s Giroudem pálili nepřesně a mladíček Reiss Nelson ranou na přední tyč na Borjana nevyzrál.

Zápas se pořádněji rozhýbal až v závěrečné desetiminutovce, neboť v osmdesáté minutě uviděl Rodić za faul na Coquelina do obličeje druhou žlutou kartu a poslal svůj tým do oslabení. Pět minut nato Arsenal nabídnutou přesilovku plně využil, a to díky fantastickému zakončení Oliviera Girouda. Francouzský forvard sice neprožíval vůbec povedený večer, avšak pohlednou kombinaci s Jackem Wilsherem a Walcottem dotáhl do úspěšného konce akrobatickým kopem přes hlavu, který za přihlížení bezmocného Borjana zapadl přesně do horního růžku. Arsenal tak zvítězil 1:0 a na své pronásledovatele má již pětibodový náskok.

Autor: Martin Kantor / skysports.com