27.11.2014 19:00 CET
1 : 3
(1:2)

Slovan Bratislava - BSC Young Boys 1:3

Slovan Bratislava sice konečně dokázal vstřelit v letošním ročníku Evropské ligy gól, ovšem na první body i tak nedosáhl. Young Boys Bern totiž nastříleli branky hned tři a zůstávají na dohled vedoucímu duu Sparta - Neapol.

Úvodní proměněnou penaltu Hoaraua ještě dokázal vymazat Seydouba Soumah, jenže to již bylo ze strany slovenského celku vše. Když pak Yuya Kubo přidal hned dva zásahy, každý v jednom poločase, nebylo o vítězství hostů pochyb. Young Boys ovšem za Neapolí i Spartou zaostávají o bod, a tak v posledním zápase musí pražský tým bezpodmínečně porazit, pokud chtějí postoupit do jarní vyřazovací fáze. Slovan s nulou na kontě zůstává beznadějně poslední.

Živý vstup do zápasu od obou celků podtrhla devátá minuta, kdy Nicolas Gorosito zahrál ve vlastní šestnáctce rukou a dal tak švýcarskému mužstvu šanci zahrát pokutový kop. Dušan Pernis byl na přesnou přízemní ránu Hoaraua krátký, a navíc brzy nato měli Jan Lecjaks i Sekou Sanogo šanci na okamžité zdvojnásobení náskoku. To se však nestalo, a tak přišel trest na straně druhé. Soumah ve středu hřiště odebral míč Vilotićovi a přesnou ranou pravačkou překonal Yvona Mvoga.

Domácí se však neradovali nadlouho. V hektické desetiminutovce totiž padnul i třetí gól, o který se postaral Kubo díky přiklepnutí Suttera po Lecjaksem zahrané standardní situaci. Dvě minuty po změně stran pak zmařil šanci srovnat Soumah, když z přímého kopu těsně minul. Třiašedesátá minuta pak znamenala definitivní útlum bratislavských nadějí na první body, jelikož skvělý Sutter připravil Kubovi i druhou gólovou šanci, kterou takřka nešlo neproměnit. Závěr utkání si již hosté pohlídali snad jen s výjimkou šance Cikoše. Skóre 3:1 však zůstalo neměnné.

Autor: Martin Kantor / espnfc.com