26.02.2015 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Inter Milán - Celtic FC 1:0

Letošní pohárová štace Celticu je definitivně u konce. Skotský šampion totiž na půdě favorizovaného Interu Milán prohrál 1:0 a po divoké domácí remíze 3:3 se s Evropskou Ligou loučí v jejím prvním vyřazovacím kole. O jediný gól zápasu se postaral v samotném závěru Fredy Guarín.

Inter tak sice ani v jednom ze zápasů nepřesvědčil, ale ani na minutu se nedostal do pozice, kdy by musel dotahovat nepříznivý stav, a nakonec zaslouženě postoupil do osmifinále. Podstatnou roli v odvetném zápase na San Siru sehrálo brzké vyloučení hostujícího Virgila van Dijka za dvě žluté karty.

Ještě předtím se na úvod utkání urodily šance na obou stranách hřiště. Nejprve Xherdan Shaqiri perfektní kolmicí znemožnil skotskou obranu a dal Mauru Icardimu jedinečnou příležitost poslat Inter do vedení, jenže jeho rána nebyla dostatečně prudká na to, aby překonala pozorného brankáře Gordona. Na druhém konci hřiště se zase ocitl po sedmi minutách hry ve výtečné šanci Gary Mackay-Steven, když se po přihrávce Izaguirreho ocitl sám před Juanem Pablem Carrizem. Někdejší hráč Dundee United však neunesl tíhu okamžiku a napálil pouze nohy domácího gólmana.

Když už se zdálo, že se Celtic dostal naplno do zápasu a dokáže favorizovaného soupeře snad i přehrát, však přišla rána v podobě vyloučení van Dijka. Nizozemský obránce totiž nejprve uviděl žlutou kartu za faul na Rodriga Palacia a hned v šestatřicáté minutě pak za srážku s Icardim uviděl i druhou a musel předčasně do šaten. Ještě do poločasu tak musela hostující obrana přetrpět mohutný tlak Interu, který i díky kvalitnímu zákroku Gordona při střele D’Ambrosia nakonec úspěšně ustála.

Krátce po změně stran pak skotského brankáře prověřil Hernanes a následně znovu Icardi, oba bezúspěšně. Celticu tak stále stačilo s trochou štěstí jedinkrát skórovat a postup by byl jeho, což vnášelo do zápasu čím dál větší napětí s blížícím se koncem zápasu, zvláště když Shaqiri se svou hlavičkou zblízka minul. Nakonec se však The Hoops k žádnému ohrožení Carrizovy branky nedostali a naopak v samotném závěru inkasovali, když Guarín natáhl z dobrých třiadvaceti metrů a utěšenou ranou nedal Gordonovi šanci zasáhnout.

Autor: Martin Kantor / espnfc.co.uk