20.02.2014 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Dněpr Dněpropetrovsk - Tottenham Hotspur 1:0

Fotbalisté ukrajinského Dněpropetrovsku překvapili v domácím prostředí favorizovaný Tottenham a po velkém boji ho dokázali porazit v poměru 1:0, na anglickou půdu si tak odvážejí velmi nadějný výsledek. Čtvrteční utkání mělo podle očekávání spád a výrazných gólových příležitostí bylo opravdu nespočet, nakonec se dočkal ukrajinský celek necelých deset minut před koncem zápasu z pokutového kopu.

Přitom hosté od samého začátku vyvíjeli aktivitu a už po necelé čtvrthodině hry mohl otevřít skóre zápasu Roberto Soldado, ovšem gólman Bojko se vytasil se skvělým zákrokem a odvrátil do bezpečí. Ani Dněpr se nenechal v ofenzivně zahanbit a krátce po polovině úvodního poločasu měl šanci Matheus, který se sám řítil na gólmana Friedela, jenže ho nedokázal zblízka překonat a poté se držel pouze za hlavu.

Stejný hráč byl v další obrovské možnosti o minutu později, z otočky na veterána mezi tyčemi anglického klubu nevyzrál. Pět minut před koncem začal zmatkovat s balónem brankář Bojko a málem ho o něj obral aktivní Soldado, na poslední chvíli gólman ukrajinského celku sebral španělskému útočníkovi balón z kopačky.

Tottenham začal tlačit po změně stran a největší příležitost anglického týmu spálil deset minut po pauze Soldado, který po nahrávce Paulinha nepochopitelně minul zcela odkrytou branku. Hosté se sice dostali do vedení krátce po hodině hry, avšak Eriksen byl v těsném ofsajdu a branka tak nemohla být uznána. Dněpr to však směrem dopředu nezabalil a z pětadvaceti metrů zahrozil Zozulja, brankáři Friedelovi nadělal touto ranou značné problémy.

Rozhodující moment utkání se zrodil přesně v 80. minutě, kdy obránce Vertonghen zatáhl za záchranou brzdu a fauloval v pokutovém území Matheuse, za tento zákrok uviděl žlutou kartu. Následný pokutový kop s velkým štěstím proměnil Jevhen Konopljanka, když se míč opřel do tyče a poté zapadl do branky. Anglický celek od této chvíle zvýšil svou aktivitu a tři minuty před koncem měl na kopačce vyrovnání Paulinho.

Avšak ten po krásné zpětné přihrávce Dawsona vypálil k tyči a brankář Bojko famózně odvrátil na rohový kop. V samém závěru mohli domácí ještě zvýšit svůj náskok, jenže Fedeckého nejprve neskutečným způsobem vychytal Friedel a poté Zozulja hlavičkoval po rohovém kopu jen do tyče.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com