2 : 2
(2:2)

Newcastle se v Bruggách stihl vrátit do zápasu a dál vede tabulku

Newcastle si jel do Belgie pro stvrzenku na vedoucí pozici ve skupině D a té se mu také za vydatné, asi pětitisícové podpory vlastních fanoušků dostalo. Straky přitom musely stahovat hned dvoubrankové manko, což se jim povedlo i za pomoci soužití jedinečné bratrské dvojice na hrotu.

Sammy a Shola Ameobi utvořili první sourozenecký tandem v zahajovací jedenáctce Newcastlu pro soutěžní zápas od roku 1952, kdy vedle sebe startovali Ted a George Robledovi. A právě starší Shola měl na svědomí první významnou šanci zápasu, když chytrou patičkou vyslal do vyložené příležitosti váhavého Obertana. Byli to však raději domácí, jdoucí do utkání s pěti slepenými porážkami v zádech, kdo se ujal vedení.

Bruggy od počátku vypadaly být nebezpečné v brejcích a z jednoho rychle založeného útoku také udeřily již ve 14. minutě. Tehdy si dlouhý míč od obrany zpracoval Trickovski, přešel přes Colocciniho a pak vyzrál na Krula, který chybně předpovídal střelu do druhého směru. Tehdy šlo o první "evropský" gól inkasovaný Strakami v tomto ročníku; aby hned záhy přišel zásah druhý. V 19. minutě se zpoza šestnáctky nevýraznou, avšak dobře umístěnou střelou prosadil Jorgensen.

Ještě do přestávky nicméně bylo vyrovnáno; v podobně hubeném rozmezí, v jakém Bruggy nabyly vedení. Nejprve se premiérově střelecky uchytil Vurnon Anita skrze parádní volej ze 41. minuty, posléze Shola Ameobi zužitkoval přihrávku svého bratra Sammyho, jenž v dresu Newcastlu debutoval o celých 11 let později než on sám.

Magpies vzápětí poměrně logicky načali druhé dějství sebevědoměji než protivník, Shola Ameobi nicméně dvakrát svůj cíl pouze přehlavičkoval. Na druhé straně musel pro změnu Tim Krul jen jednou zasahovat proti dvěma pokusům Kolumbijce Baccy. Následovala divoká pasáž plná hry nahoru-dolů a jedné šance Tchitého, aby koncovku duelu naopak symbolizoval líný, uspokojený projev obou stran.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.co.uk