14.12.2011 21:05 CET
2 : 1
(1:1)

Wisła Kraków - FC Twente 2:1

Fotbalisté Wisly Krakov se postarali o zázrak, i když tomu ještě před dvěma koly málokdo věřil, tak nyní se to polskému celku podařilo. V důležitém domácím souboji s doposud neporaženým Twente domácí uspěli a na úkor Fulhamu postoupili do jarní části soutěže. Twente zaznamenalo svou vůbec první porážku v letošním ročníku a hrálo v mírně oslabené sestavě, ovšem hvězdy jako Marc Janko, Luuk de Jong či Nacer Chadli na hřišti byli.

Domácí se dostali do vedení už ve 12. minutě, Twente ovšem dokázalo srovnat pět minut před poločasovou přestávkou. Avšak v druhém dějství neuplynula ani minuta a Wisla překvapila defenzívu soupeře, dostala se proto znovu do vedení a těsný výsledek udržela až do konce. Na kontě tak má devět bodů a může se radovat z cenného postupu z velice těžké skupiny. Nicméně domácí vskutku nakopla první trefa.

Po nepříliš zajímavém začátku poté vybojoval ve středu hřiště míč Lukasz Gargula, prošel s ním skrz obranu až na pravý kraj vápna a poté nezištně vypálil po zemi, gólman Nick Marsman se na skákavou ránu k tyči natahoval marně. Domácí v dalším průběhu řídli hru a byli po herní stránce lepší, do poločasu ještě ohrozili Maresama hráči Rafal Boguski, Tomáš Jirsák a Cezary Wilk. Jenže bylo to právě Twente, které dokázalo srovnat stav.

Ve 39. minutě po vysokém nákopu v těžké pozici od Dennyho Landzaata se na zadní tyči zavěsil do vzduchu Luuk de Jong a radoval se ze vstřelené branky nádhernými nůžkami. Nicméně domácí to nepoložilo a hned po přestávce stanovili konečný výsledek 2:1 v jejich prospěch. Po dlouhém nákopu gólmana Serfio Patrika doputoval balón až k Tsvetanovi Genkovi, který přetlačil v souboji obránce Rasmuse Bengtssona a pokořil křižnou ranou také Marsmana. Domácí poté kontrolovali hru a za svůj dnešní výkon si vyhrát zasloužili.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com