15.12.2011 21:05 CET
1 : 1
(1:1)

Udinese Calcio - Celtic FC 1:1

Fotbalisté Celticu na zázrak nedosáhli, ovšem na hřišti italského Udinesse vybojovali velice cenný bod a předvedli vcelku slušný výkon. Svěřenci kouče Neilla Lennona si vytvořili i několik šancí a mohli utkání zvrátit, hlavně v závěru zatlačili soupeře na jeho polovinu. Ovšem na zvrat se už nezmohli a uhráli tak stejný výsledek, jako v domácím prostředí. Obě branky padly v prvním poločase, domácí vyrovnávali až v nastavení.

Udinesse sice poprvé doma ve skupině ztratilo body, ovšem určitě mu to nevadí a s deseti korálky na kontě postupuje do jarních bojů. Celtic skončil třetí se šesti body a za své vystoupení se stydět nemusí, v těžké skupině byl považován za outsidera. Celtic šel do vedení už po půl hodině hry, kdy se trefil Gary Hooper, jenže v poslední možnou chvílí úvodního dějství vyrovnal veterán Antonio Di Natale, který po celý zápas hrál naprosto fantasticky.

Úvodní šanci si vytvořili domácí a ocitl se v ní právě aktivní Di Natale. Po krásné kolmici Armera se pokusil italský veterán o elegantní lob, jenže balon nakonec v síti neskončil. Poté na druhé straně začal vystrkovat růžky řecký zabiják Georgios Samaras, který ve 23. minutě uvolnil krásnou přihrávkou Hoopera a ten střelou na zadní tyč branku netrefil. Jenže o chvilku později už mohli hosté zvedat ruce nad hlavu.

Předtím ještě neprostřelil Di Natale zblízka skvělého gólmana Forstera, poté se Samaras uvolnil na levém křídle, vyslal balón do vápna a brankář Handanovič vyrazil pouze k Hooperovi, který nemohl minout - 0:1. Až do konce poločasu se hrálo bez šancí a Celtic kontroloval hru, jenže v samém závěru utrpěl otřes. Armero po nepovedeném centru poslal balón do vápna, kde se ocitl volný Di Natale a zblízka nedal Forsterovi žádnou naději.

V druhém poločase se začali dít věci až po hodině hry, kdy Forster vyrazil dalekonosnou ránu Di Nataleho a brilantním zákrokem vychytal také Islu. Domácí pak měli výraznější příležitosti, avšak čtvrthodiny před koncem zachraňoval Handanovič svůj tým, když ránu Cha- Du-Ri zachytil na brankové čáře po odrazu od tyče. Nicméně domácí celek remízový výsledek udržel a určitě může být spokojen, hosty výrazně podržel Forster.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com