15.03.2012 21:05 CET
4 : 1
(1:1)

Schalke smetlo Twente a může tak už pomýšlet na čtvrtfinále

Königsblauen dokázali čtyřmi brankami otočit nepříznivý stav z Twente a zcela po zásluze tím pádem postupují do čtvrtfinále Evropské ligy. Sebevědomím kypřící hosté tak dostali na frak a musí se letos s poháry rozloučit.

Utkání začalo podle očekávání, Schalke na svého protivníka hned od prvních minut pořádně vlétlo, to jenom dávalo najevo, jakým, že to směrem se asi bude zápas ubírat...opak byl ale pravdou. Domácí si vyjma Jonesovy rány, proti níž vytasil skvělý reflex Mihajlov nic převratného nevypracovali, naopak je to nutilo myslet i na zadní vrátka. To se však právě nedělo, za což pak byli Königsblauen také patřičně potrestáni: Chadli zakombinoval na hranici vápna s de Jongem, prvně jmenovaný následně prostrčil míč na rozběhnutého Janssena, který z hranice vápna zacílil naprosto přesně - 0:1. Horníci tak rázem museli na postup vstřelit tři branky.

Mohlo být ještě hůře, Chadliho technická rána se však v osmnácté minutě do prostoru ohraničeného třemi tyčemi nevešla. Poté se zase probralo S04, které začalo výrazněji přidávat pod kotel. Do vápna nizozemského týmu létal jeden centr za druhým a bylo jenom otázkou času, kdy se nějaký ujme, což se nakonec stalo krátce před půlhodinou hry. Draxler vyslal od levé postranní čáry nadýchaný balón do vápna, ten se snesl až na zadní tyč, kde byl úplně volný Huntelaar, což v tomto případě nemohlo znamenat nic jiného než vyrovnání na 1:1. A modrobílí celek mohl vzápětí duel otočit, ale nizozemský kanonýr z obtížné pozice branku netrefil.

Přestávka, jakoby nalila do gelsenkirchenských žil další novou krev, po pauze se totiž hrálo už jenom výhradně na jednu branku! Skvělý zápas hrál Jones, po jehož dalším průniku mohl přidat druhý zářez Draxler, proti jeho křižné ráně ale předvedl skvělý zásah Mihajlov. Neujala se ani nadějně vyhlížející Raúlova hlavička, kýžené vysvobození tak přišlo až v 56. minutě: po standardce z obtížné pozice míč posílal na branku Draxler, jeho pokus však zastavila ruka Janssena a sudí Kassai neměl na vybrání, na řadu tak přišel pokutový kop. K němu se postavil Huntelaar a nekompromisní střelou do levé šibenice zavěsil - 2:1.

I další akce se nesly ve znamení jednoznačné nadvlády hornického týmu, Raúl, Huntelaar, ani Draxler ovšem nedokázali nadějně vyhlížející situace dotáhnout do konce. Farfánův dalekonosný pozdrav se také zásluhou bulharského strážce hostující svatyně neujal, ani to ho ale nemuselo mrzet. Hned nato Raúl šikovně přepustil míč patičkou na Jonese, a ten v rozhodující okamžik zachoval chladnou hlavu a rázem to bylo 3:1.

S přibývajícím časem se peruánský křídelník čím dál častěji více dostával do hry, ovšem se železnou pravidelností, tak jako v sedmdesáté páté minutě, kdy Farfán vybojoval doslova a do písmene šanci z největších, pak ji ovšem Huntelaar nedokázal proměnit. Devět minut před koncem už potom přišla, byla k vidění dost dobře možná nejlepší akce zápasu: po rohu Twente balón potáhl aktivní Jones, na milimetr přesně předal Huntelaarovi, ten obelstil Tiendalliho a nekompromisní střelou na přední tyč zakončil své galapředstavení - 4:1. Na opačné straně se ještě připomněl Chadli, jeho pokus si ovšem na Hildebranda nepřišel.

Autor: Jiří Vojík