01.12.2011 21:05 CET
2 : 0
(1:0)

Red Bull Salzburg - Paris Saint-Germain 2:0

Rakouský Red Bull Salcburk doma dokázal přehrát Paris Saint-Germain 2:0 a pořádně mu zkomplikoval postup do další fáze. Kolo před koncem patří Salcburku druhá pozice právě na úkor francouzského PSG. Branky domácích obstarali Jantscher a ex-slávista Dušan Švento.

Začátek utkání byl z obou stran celkem opatrný a utkání hodně napomohla dvacátá minuta a první branka domácího celku. Leitgeb vynikajícím kopem našel ve vápně volného Jantschera, který z voleje překonal brankáře Doucheze - 1:0. PSG mohlo bleskově vyrovnat, Erdinc ale pálil těsně vedle. Na druhé straně zkoušel střelecké štěstí autor první branky Jantscher, brankář Douchez jeho střelu neudržel, ale míč směřující do branky skončil opět těsně mimo. Největší nebezpečí ze strany PSG hrozilo od Erdinca, který pláchl domácí obraně, ovšem mizernou koncovkou celou akci pohřbil.

Po půlhodině se naskytla dobrá příležitost na vstřelení druhé branky pro Zarateho, hlavičkou ale netrefil branku. Stejný muž za chvíli nebezpečně pálil z otočky, brankář Walke ale znovu nemusel zasahovat, neboť i tato střela skončila jen těsně vedle. Tři minuty před koncem poločasu vyslal povedenou střelu Nené, Walke jí vyrazil na rohový kop. Za chvíli neuspěl ani Jallet, takže PSG prohrávalo po prvním poločase o jednu branku.

I ve druhém poločase se bylo na co koukat, v 66. minutě pálil doprostřed branky Leitgeb. Velkou šanci na vyrovnání ze strany PSG měl Bahebeck, jeho rána šla do branky, ale brankář Walke skvělým zákrokem vyrovnání zabránil. Walke si šáhl na míč i při hodně nebezpečném pokusu Gameira a držel vedení domácích 1:0. PSG v závěru nepříjemně tlačilo, nakonec ale obdrželo druhý gól. V nastaveném čase se krásně opřel do míče Dušan Švento a bombou z voleje nedal Douchezovi žádnou šanci. Nádherná branka znemanala definitivní jistotu a vítězství 2:0 domácích.

Autor: Ondřej Linhart