03.11.2011 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

PSG utrpel chudobnú výhru 1:0

V skupine F sa pomaly vyjasňuje, o postup sa síce ešte môže pobiť aj Salzburg, ale na PSG stráca po dnešnom zápase už tri body. Práve v Paríži sa domáci dnes dopracovali k výhre 1:0 nad Slovanom Bratislava, keď im vyšiel brejk, na konci ktorého bolo zakončenie volejom Javiera Pastoreho.

Francúzi mali miestami jasnú prevahu, ale svojim výkonom určite sklamali. Nevypracovali si vyloženú šancu veľmi dlho, propagačné strely do stredu brány Hroššo problém kryť nemal a trmy-vrmy v šestnástke sa za možnosť na vsietenie gólu taktiež považovať veľmi nedajú. Naopak, Slovan mal až priveľa priestoru na kombinovanie a najmä v druhom polčase uzamkol lídra Ligue 1 a mohol sa ujať vedenia pri veľkej možnosti Juraja Halenára. Čo však nevyšlo jemu, využil Pastore a po známej formulke 'nedáš-dostaneš' rozhodol o osude stretnutia.

Už v 3. minúte strieľal v dobrej pozícii nad Bodmer. O pár minút sa dostal k prvému útoku aj Slovan, menovite Halenár, no jeho pokus len vyprášil Douchezove rukavice v strede brány. Neuspel v ďalšej možnosti ani Nené. Loptu pálil vedľa žrde. Z dvadsiatich metrov potom Hroššo nadvakrát zneškodnil Menézovu strelu. Vzápätí poslal do siete Neného center v krkolomnej pozícii Lugano, ale rozhodca akciu zastavil pre milimetrový ofsajd. Obrovskú možnosť na otvorenie skóre mal po polhodine hry Halenár. Jeho dobrá strela skončila len tesne vedľa žrde, bola to najväčšia šanca Slovana v prvom dejstve. V 39. minúte musel zase hasiť jedovku Neného Hroššo. Útočný, no hlavne bojovný futbal v prvom polčase tak gól nepriniesol.

Druhý polčas nezačal tlakom PSG, naopak, akokeby povolil uzdu a nechal hostí pohodlnejšie kombinovať. Teda, podľa možností. Domáci málo napádali a takú voľnosť si v strede ihriska belasí mohli pred duelom len zbožne priať. V 56. minúte však aj tak prišla šanca parížského tímu, opäť mal v tom prsty Menéz, vonkajším priehlavkom natiahol Hrošša k žrdi, ktorý musel vyrážať. Bývalý brankár FC Nitra podával ďalší skvelý výkon, doplnený o takmer dokonalú bojovnosť najlepšieho hráča slovenského majstra Bagayoka. Slovan tak miestami nezaostával hviezdami nabitému tímu, predviedol sympatický výkon.

Samozrejme, neubránil sa laxným prístupom pri niektorých situáciách, najmä Milinkovič nemal svoj deň. V 59. minúte sa po ďalšom brejku, či akcii dostal k hlavičke Erdinc a po chybe obrany, keď na center nikto neskákal, sa Hroššo len prizeral, ako lopta letí do jeho protipohybu tesne vedľa spojnice. Na druhej strane predviedol výborný akciu Bagayoko, obhodil si hráča, vpredu hľadal Šeba, ale ten pätičkou nezakončil, lopta sa však dostala do čistej pozície pre Halenára a v tej chvíli štadión stíchol, pretože väčšiu možnosť na gól si nevypracovali ani domáci. Halenár však zlyhal, napálil loptu nepochopiteľne ďaleko nad, šikmo, krivo, vedľa. Tento moment bol veľmi dôležitý, belasí sa mohli ujať vedenia, cesta k trom bodom bola blízko.

Potvrdilo sa tak staré známe nedáš-dostaneš. Pretože následná akcia už gólový šmrnc mala. Center z ľavej strany, ktorý nikto z hostí nezastavil priletel k Pastoremu a volejom pomedzi nohy brankára otvoril skóre - 1:0. Slovan tak inkasoval opäť po hodine hry. Následne tempo hry opadlo, PSG bolo s vedením spokojné, dosiahli, čo chceli a snažili sa kontrolovať hru. V 78. minúte mohol pridať druhý gól Bahebeck, ale sám pred svätyňou a padajúcim Hroššom prestrelil bránu.

Ten istý hráč potom aj päť minút pred koncom vyskúšal gólmana s číslom 39, gól z toho však nebol. Slovan mal v závere ešte pár platonických akcií, no Šebo si s Halenárom nerozumel, resp. centre po rohoch adresáta nemali. Napriek tomu to bol sympatický výkon, za ktorý sa Weissovci hanbiť nemusia. Do poslednej minúty bojovať o cenný bod z horúcej pôdy sa ráta. Na to sa však futbal nehrá a história nepýta.

Autor: Ľubomír Hudačko