29.03.2012 21:05 CET
2 : 1
(1:1)

Hannover opět nezklamal! Z Madridu si veze přijatelný výsledek

Atlético Madrid dostálo předsevzetí a od první chvíle drželo Hannover pod tlakem, německý celek však dlouhé minuty vydatně odolával sílícímu náporu, až minutu před koncem rozhodl povedenou ranou Salvio.

Mirko Slomka naplnil očekávání a po porážce v Allianz Areně nechal pouze na lavičce Mohammeda Abdellaoueho, na jehož místo se podíval Jan Schlaudraff. Ani to však 96kám nepomohlo, Atlético se hned od prvních minut chopilo iniciativy a ruku v ruce s tím začalo být také nebezpečné v ofenzivě. Nejvíce starostí přidělával Dolním Sasům jednoznačně Falcao, jenž se hnal do zakončení už ve třetí minutě, to však ještě stačil na poslední chvíli zachránit Zieler. O šest minut později už se mu ale něco podobného nepodařilo: kolumbijský kanonýr si naskočil na volný přímý kop Gabiho a pohodlně míč poslal na místo určení - 1:0.

Rojiblancos měli i nadále navrch. Po dvaceti minutách měli během krátké chvíle možnost zvýšit na rozdíl dvou branek postupně Suárez, Adrián a znovu Falcao, ani jeden z nich ovšem nedokázal své zakončení nasměrovat do prostoru branky. To se nakonec domácím chvíli před odchodem do kabin vymstilo: Stindl nacentroval do vápna a Diouf ranou k pravé tyči prokázal střeleckou formu - 1:1.

Přestávka jinak neustoupila z nastoupeného trendu, nadále se hrálo pod madridskou taktovkou. Tu mohl hned zužitkovat Falcao, ani tentokrát ale nedokázal zacílit přesně. Jen o pár minut později měl další velkou možnost hlavičkující Adrián, výsledek byl ovšem na vlas stejný a Zieler tak mohl zůstávat v klidu. V 62. minutě potom rozehrál Arda Turan standardku opět na hlavu Falcaa, ten ovšem neměl správně seřízená mířidla. Hned nato oslovil aktivní Diouf čerstvě střídajícího Ya Konana, proti němu se však vyznamenal Courtois a podržel svůj tým od pohromy!

Když už to vypadalo, že Slomkova parta dokáže na stadionu Vicenteho Calderóna uhájit remízový stav, dostal se minutu před koncem k odraženému balónu Salvio a parádní ranou z 22 metrů nedal strážci hannoverské svatyně sebemenší naději zasáhnout - balón skončil v pravé šibenici, 2:1. V nastavení mohl domácí náskok ještě zvýraznit střídající Diego, efektivním zakončením přes hlavu však Zielera nepřekonal.

Autor: Jiří Vojík / kicker.de