23.02.2012 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Athletic Bilbao - Lokomotiv Moskva 1:0

Španělský Athletic Bilbao dokázal postoupit přes Lokomotiv Moskva a to i navzdory porážce, kterou před týdnem v Moskvě utrpěl. Rozhodla prostá pohárová matematika, Bilbao vstřelilo v Moskvě gól a doma mu stačila k postupu nejtěsnější výhra 1:0.

Domácí si vypracovali první příležitost už po deseti minutách, Javi Martinéz ale nasměroval svojí střelu nad břevno! Činit se musel také Marinato Guilherme, brankář Lokomotivu, který si dobře poradil s Muniainovou střelou. Lokomotiv si svojí první šanci vytvořil až po dvaceti minutách, ale Dennis Glušakov nedokázal přelstít obranu domácích.

Bilbao se tlačilo dopředu, ale Lokomotiv byl v obraně pozorný, navíc po hlavičce Llorenteho si mohl oddechnout, neboť španělský reprezentant zamířil mimo. Po změně stran se začaly na stadionu Athleticu dít zajímavější věci. Po hodině hry totiž uviděl Fernando Amorebieta druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Pro Bilbao nastala velice nepříjemná komplikace, muselo útočit v početní nevýhodě.

Avšak ironií osudu bylo, že se Bilbau podařilo vstřelit postupový gól právě v době, kdy to hosté nejméně čekali. Hned dvě minuty po vyloučení Amorebiety! Na Iraloův rohový kop si naskočil Llorente, avšak míč jen prodloužil na Muniaina, který následně překonal brankáře Guilherma - 1:0 pro Bilbao.

Ruský celek nyní musel útočit, výsledek 1:0 totiž posouval dál domácí Athletic. Ale Rusům se ohrozit brankáře Iraizoze nedařilo, v poslední šanci, kterou Lokomotiv měl, netrefil Manuel Da Costa branku. Bilbao tedy nakonec vydřelo výhru 1:0 a zároveň postup do další fáze.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com