23.02.2011 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Porto - Sevilla FC 0:1

Hodně práce nakonec mělo Porto s postupem mezi posledních šestnáct celků Evropské ligy. Portugalský klub před týdnem vyhrál v Seville 2:1, doma ale inkasoval a až do poslední vteřiny se musel obávat o postupovou porážku 0:1.

Sevilla po domácím nezdaru nic nevzdávala a do Porta jela pro postupový výsledek. A nakonec nechybělo zase tak moc a mohla si ho domů odvézt. I když to na to v prvním poločase moc nevypadalo. Porto bylo lepší a brankář hostí Javi Varas se měl co ohánět. Rána Belluschiho z dálky byla nepřesná, jiné to už bylo v případě šanci Alvara Pereiry a Hulka, proti nimž musel Varas zasahovat.

A Varas měl i štěstí, po hlavičce nejlepšího střelce Evropské ligy Falcaa za něho zaskočilo břevno.

Porto bylo lepší i po změně stran, další šance neproměnili Belluschi, Falcao, Moutinho a dvakrát nepochodil ani Hulk. A za všechno domácí krutě zaplatili dvacet minut před koncem. Dobrou práci odvedl Negredo a ze všeho těžil střídající Fabiano, který otevřel skóre - 0:1.

A pro Porto bylo ještě hůře, jenom o minutu později fauloval Alvaro Pereira Medela a od rozhodčího dostal rovnou červenou kartu. Jenomže ani Sevilla nedohrála zápas v plném počtu, za dalších pět minut později fauloval za druhou žlutou Alexis Hulka a rovněž on musel předčasně pod sprchy.

Sevilla se i tak zmohla na závěrečný tlak, Kanoute hlavičkoval nepřesně, centr Navase pak nenašel volného Perottiho. Na druhé straně měl velkou šanci Hulk. Neuspěl ani on, mrzet ho to ale nemuselo, Porto totiž brance vstřelené na hřišti soupeře postoupilo a v osmifinále změří síly s CSKA Moskva.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com