12.03.2009 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Po prvním zápase je blíže k postupu CSKA

Fotbalisté CSKA ve vyrovnaném utkání porazili zásluhou proměněné penalty suverénně nejlepšího střelce Poháru UEFA Vágnera ukrajinský Šachtar Doněck.

Vstup do utkání vyšel Šachtaru, který bombardoval branku gólmana CSKA Igora Akinfejeva. Největší šanci měl Razvan Rat, ale na ruskou reprezentační jedničku nevyzrál. První poločas byl na šance chudý, za zmínku ještě stojí výhodné pozice hostujícího Adriana, včas ale stihl zasáhnout obránce Ignaševič.

Kormidelník Zico nemohl být s výkonem svých svěřenců moc spokojen a namísto nevýrazného Rahimiče poslal do hry mladičkého Mamajeva. Tento tah se ukázal jako správný, hra CSKA se i díky Mamajevovi zrychlila a zvýšená aktivita přinesla ruskému týmu vedoucí branku.

Několik minut po zahájení druhého poločasu do pokutového území Šachtaru pronikl pravý záložník Miloš Krasič a zadák Rat si proti němu pomohl faulem a kopala se penalta. Pokutový kop následně s přehledem proměnil útočník CSKA Vágner Love a připsal si už jedenáctou branku v této soutěži.

Do konce utkání byly k vidění spíše náznaky nebezpečných momentů, s kterými si obrany obou celků dokázaly poradit. V závěru utkání se dostal na hřiště i český fotbalista Luboš Kalouda, ale za krátkou dobu strávenou na hřišti se k ničemu výraznému nedostal. Naopak hrdina finálového utkání CSKA v Poháru UEFA roku 2005 Daniel Carvalho se na hřiště nedostal, i když Alan Dzagojev neodehrál svůj nejlepší zápas.

Těsné vítězství 1:0 favorizuje CSKA, odveta na Ukrajině však bude ještě hodně zajímavá.

Autor: David Kubáň