Prešov sice porazil Michalovce, jedná se ovšem jen o kosmetickou úpravu tabulky, jelikož sestupuje z nejvyšší soutěže, v baráži bude o svou příslušnost k elitě bojovat Senica. Slovan porazil Žilinu a udržel druhé místo před Dunajskou Stredou...
O titul

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 3:2

19.05.2018 17:00

Góly: 18. Dávid Holman (pen.), 33. Aleksandar Čavrić, 56. Aleksandar Čavrić - 11. Filip Kaša, 65. Samuel Mráz

Slovan Bratislava uzavrel sezónu víťazne, keď na domácej tráve zdolal celok MŠK Žilina 3:2 (2:1).

V jedenástej minúte Slovan odvrátil roh súpera, ale lopta sa do šestnástky vrátila a Kaša ju z voleja pravačkou poslal vedľa Šullu - 1:0 pre Žilinu. V 17. minúte sa Čavrič zbavil Kubíka a Mihalíka, ktorý ho v pokutovom území fauloval a kopala sa jedenástka. Tú strelou do vinkla premenil Holman - 1:1. V 30. minúte Mráz posielal oblúčik do 16-tky na Holúbeka, ale ten sa nepresadil. O chvíľu nebezpečne zakončil Škvarka. V 33. minúte Slovan zakombinoval na jeden dotyk, Čikoš so šťastím prestrčil loptu na Holmana, ten centrom našiel Čavriča a bolo 2:1. V 55. minúte Holúbek prihral Škvarkovi, ktorý sa do strely z prvej oprel a tesne minul ľavú žrď.

V 57. minúte Čavrič unikol po pravom krídle, zbavil sa hráča a strelou k vzdialenejšej žrdi opäť rozvlnil sieť - 3:1. V 64. minúte Škvarka poslal oblúčik za obranu Slovana a Mráz pravačkou znížil na 2:3. Mráz tak zároveň zvýšil svoj náskok na čele najlepších strelcov Fortuna ligy. V 70. minúte Van Haarenova umiestnená strela prinútila Volešáka k zákroku. Gólman sa hodil k ľavej žrdi a zabránil gólu. V 72. minúte vybehol proti Čavričovi Volešák. Lopta sa odrazila k Mohovi, ktorý z dobrej pozície minul bránu. V 87. minúte Mihalíkovu prihrávku zblokoval Nono. Na druhej strane išiel sám na bránu Moha a brankára chcel obstreliť. Volešák zasiahol nohou a pred bránkovou čiarou odvrátil loptu vracajúci sa hráč Žiliny. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Mráz. Lopta aj s prispením teču brániaceho hráča skončila na spojnici brány. ŠK Slovan Bratislava uzavrel sezónu víťazstvom nad MŠK Žilina v pomere 3:2 a celkovo obsadil druhú priečku.

Spartak Trnava - AS Trenčín 0:2

Góly: 25. Joey Sleegers, 87. Hamza Ćataković

Viac ako 17 000 divákov sledovalo derniéru Spartaka Trnava proti Trenčínu. Majster však potvrdil, že už sa v posledných týždňoch sústredil viac na oslavu, ako futbal. Skóre z dvoch posledných duelov ligy totiž hovorí v jeho neprospech - 0:8.

Od začiatku sa hralo útočne na oboch stranách a bolo sa na čo dívať. Prvé šance a prevahu hry mali spočiatku hráči majstra, mohli sa ujať vedenia. Lenže ani v troch dobrých možnostiach neuspeli. Tóth však napríklad len hlavičkoval na Šemrinca. Hostia sa snažili o kontry, no narážali na kompaktnú obrancu domácich. Vantruba mal prácu na druhej strane, dobrú strelu Kleščíka musel riešiť. Skóre sa menilo v 25. minúte, Sleegers z otočky prekonal brankára a bolo 0:1. Viac prácu mal následne Vantruba, Trenčín preukazoval neskutočnú ofenzívnu silu. Sleegers a Beridze ešte niekoľkokrát zahrozili, v prvom polčase ale viac gólov nepadlo.

Po prestávke to mohlo byť veselšie pre hostí, ale len do žrde mieril v 52. minúte Čatakovič. Spartak mohol vyrovnať, ale Egho nedal dvakrát po peknej spolupráci s kolegami. V 70. minúte Čatakovič pre zmenu trafil ľavú žrď po nedôraznom odkope domácej obrany. Z nepriaznivého stavu si však domáci nič nerobili, minimálne tí v hľadisku. Trenčín pokračoval v ofenzívnej snahe, ale tiež sa mu vpredu nedarilo podľa predstáv. Vyrovnané mohlo byť desať minút pred koncom, ale Lováš neuspel, nedarilo sa ani Eghovi. Napokon na 2:0 pre hostí zvýšil Čatakovič, mieril už len do prázdnej brány center Azanga. Napriek výsledku však v Trnave prepukli oslavy, Trenčín má najlepšiu ofenzívu v súťaži.

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 0:4

Góly: 19. Kristopher Vida, 30. Marin Ljubičič, 40. Vakoun Issouf Bayo, 54. Kristopher Vida

MFK Ružomberok sa so sezónou rozlúčil potupnou prehrou, keď Dunajskej Strede podľahol vysoko 0:4 (0:3).

Obidva celky vstúpili do zápasu s útočným poňatím hry. V dvanástej minúte sa do prvej väčšej šance dostali Liptáci. Haskič zo šiestich metrov prestrelil bránu. V 18. minúte ten istý hráč pravačkou nedosiahol na Gešnábelov center. Vzápätí na Baya smeroval lob za domácu obranu. Gólman MFK Macík vybehol, lopta sa dostala k Vidovi, a ten z diaľky trafil prázdnu bránu - 0:1. V 23. minúte Ljubičič zľuftoval hlavou z dvoch metrov. V 30. minúte však zložil reparát a zblízka pridal druhý úspech hostí - 2:0 pre DAC. O chvíľu Macík zlikvidoval Hukovu hlavičku z bezprostrednej blízkosti. V 34. minúte Qose z 20-tich metrov tesne minul bránku hostí. Prvý polčas gólovo uzavrel Bayo, keď ho prízemným centrom našiel Vida - 3:0.

DAC dominoval aj v druhom polčase. V 48. minúte Davisov pokus Macík vyškriabal na brvno. V 54. minúte Vida technickou strelou prekonal domáceho brankára - 0:4. V 63. minúte išiel Gerec sám na Maceja, ale nevyzrel naňho. V 73. minúte zase Macík Pačindovu hlavičku vytesnil nad. V 89. minúte ďalšiu tutovku spálil opäť Pačinda. Ružomberok podľahol Dunajskej Strede vysoko 0:4 a skončil v súťaži na šiestej priečke. DAC obsadil výborné tretie miesto a zahrá si európsky pohár.

FC Nitra - FK Senica 5:2

Góly: 27. Tomáš Vestenický, 45. Márius Charizopulos, 56. Miloš Šimončič, 66. Tomáš Vestenický, 84. Pavol Farkaš - 28. Alan Kováč, 40. Oliver Podhorin (pen.)

Posledné kolo znamenalo aj vysoké víťazstvo pre Nitru, ktorá predviedla v boji o udržanie veľmi dobré výkony a dokonca nazbierala viac bodov ako šiesty Ružomberok. Potvrdila to víťazstvom 5:2 so Senicou.

Aj v zápase Nitry sa hralo ofenzívne už od úvodných minút. Napríklad Hroššo mal prácu po pár minútach, pretože na center si nabiehal Kováč. Neskôr Kóňa mieril tesne nad spojnicou, no skóre sa teda nemenilo. Kuriózne, ale predsa sa však presadil Vestenický v 27. minúte. Po peknej nahrávke viedla Nitra 1:0. Lenže hostia okamžite vyrovnali, Krč hľadal Kováča a aj ho našiel a z uhla upravil na 1:1. V prvom dejstve diváci videli ešte ďalšie zásahy, päť minút pred hvizdom totiž Šimončič fauloval v pokutovom území Vaščáka a jedenástku premenil Podhorin - 1:2. Kitambala dokonca mohol zvýšiť, ale sám pred Hroššom hneď na to mieril len do tyče. Vyrovnanie na 2:2 prišlo ešte v prvom dejstve, Fabišov center našiel Charizopulosa a začínalo sa od začiatku.

Divoký zápas plný gólov pokračoval aj po prestávke, viac sa smerom dopredu hnali Nitrania. Napríklad v 56. minúte mal šancu Šimončič a aj ju premenil - 3:2. Pekná akcia skončila piatym gólom v stretnutí. To však nebolo všetko, nováčik chcel poistku účasti v baráži o Európsku ligu a tak hral ofenzívne aj naďalej. Vestenický po hodine hry po teči pridal druhý gól v zápase - 4:2. V 75. minúte sa v ideálnej situácii ocitol Charizopulos, ale zblízka. Definitívnu podobu skóre dal v 84. minúte Farkaš, ktorý si vyskočil na Kóňov center z ľavej strany a hlavou prekonal Milošoviča. Všetko hralo do karát Nitranom, ktorý predviedli parádny výkon, Senica hrala ako keby mala vypadnúť.

Tatran Prešov - Zemplín Michalovce 2:1

Góly: 36. Jakub Bartek (pen.), 67. Erik Streňo - 48. Dawid Kurminowski

Rozlúčku s Fortuna ligou zvládol Tatran Prešov víťazstvom, pretože hral proti súperovi z Michaloviec. A so Zemplínčanmi vyhral v tejto sezóne hneď tri duely, jeden sa skončil remízou. Aj tento sobotňajší a na dlhý čas medzi elitou posledný znamenal tri body pre zelenobielych.

Ani nie 200 ľudí si prišlo pozrieť derniéru Prešova medzi elitou, v Poprade to však nebolo nič ojedinelé. Šancu otvoriť skóre mal Luberda po dvoch minútach, ale hlavičkou neuspel. Kolesár alebo Kurminowski na druhej strane tiež zahrozili, ale obrana Prešova sa držala. Dlho sa hralo bez šancí a medzi šestnástkami, vzruch priniesla až polhodinová časť hry. Tam sa v sľubnej šanci ocitol Leško, ale skóre sa nemenilo. To nastalo až vo chvíli, keď sa pískala ruka v pokutovom území. Bartek sa z bieleho bodu nemýlil a poslal Tatran do vedenia.

Na svižný futbal z prvého polčasu nadviazali hostia hneď po prestávke, pretože po dvojitom striednaí sa dostali k vyrovnávajúcemu gólu. Kurminowski usmernil ranu Bragina a začínalo sa odznova. Prešov mal skôr v prvom polčase viac z hry a skúšal smerom dopredu čosi vymyslieť, v tom druhom bol pasívnejší. Napriek tomu sa dostal k druhému gólu v stretnutí z ničoho nič. Streňo v z rýchleho brejku nedal šancu Bieszczadovi a bolo 2:1. Potom sa už do šancí tímy nedostávali, Tatran sa chcel s ligou rozlúčiť víťazstvom a aj sa mu to podarilo. Tri body ostali doma, napokon ich má Prešov rovnako ako Senica 26, ale vinou horšieho skóre aj vzájomných zápasov zostupuje. Rozhodol o tom teda jediný bod.

Železiarne Podbrezová - FC Zlaté Moravce 1:0

Góly: 15. Michal Breznaník

Úspešnú jar zavŕšil FK Železiarne Podbrezová tesným víťazstvom nad FK ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0).

Do ZELPO arény v Podbrezovej prišlo v sobotu veľmi málo divákov a videlo vyrovnanú hru. V piatej minúte voľnému Breznaníkovi nevyšlo podľa predstáv akrobatické zakončenie, a tak sa skóre ešte nemenilo. Na opačnej strane sa dobrou strelou z hranice šestnástky prezentoval Bartolomeu, ale Kuciak sa natiahol a chytil. V 15. minúte Tereščenko z pravej strany vysunul Breznaníka, ktorý z mierneho uhla namieril k vzdialenejšej žrdi - 1:0. Da Silva potom tesne netrafil odkrytý priestor bránky a po voleji Orávika vytiahol loptu spod brvna Kuciak. Do prestávky sa Podbrezovčania prezentovali ešte slušnými strelami z diaľky v podaní Sedláčka a Tereščenka. Mierili však nad.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v znamení domáceho celku. Najväčšiu šancu mal Tereščenko, ktorý sa po štandardke dostal k odrazenej lopte, ale Kováča neprekonal. Ten mal po teči vlastného spoluhráča navyše aj šťastie. Po hodine hry ViOn pohrozil z pravej strany Šašinkom, ktorý mieril nad brvno. V 68. minúte po centri z ľavej strany Mejri hlavičkoval presne, ale na čiare loptu eliminoval Kováč. S pribúdajúcim záverom sa hostia viac tlačili pred bránku súpera, ale na druhej strane domáci mohli vedenie navýšiť. Po koncovke V. Mojžiša odkopával loptu spred bránkovej čiary stopér Karlík. Voľný Wiezik hlavičkoval z päťky vedľa pravej žrde. Podbrezová zdolala Zlaté Moravce 1:0 a celkovo obsadila v tabuľke nadstavbovej časti tretie miesto.