19.05.2018 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

Železiarne Podbrezová - FC Zlaté Moravce 1:0

Úspešnú jar zavŕšil FK Železiarne Podbrezová tesným víťazstvom nad FK ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0).

Do ZELPO arény v Podbrezovej prišlo v sobotu veľmi málo divákov a videlo vyrovnanú hru. V piatej minúte voľnému Breznaníkovi nevyšlo podľa predstáv akrobatické zakončenie, a tak sa skóre ešte nemenilo. Na opačnej strane sa dobrou strelou z hranice šestnástky prezentoval Bartolomeu, ale Kuciak sa natiahol a chytil. V 15. minúte Tereščenko z pravej strany vysunul Breznaníka, ktorý z mierneho uhla namieril k vzdialenejšej žrdi - 1:0. Da Silva potom tesne netrafil odkrytý priestor bránky a po voleji Orávika vytiahol loptu spod brvna Kuciak. Do prestávky sa Podbrezovčania prezentovali ešte slušnými strelami z diaľky v podaní Sedláčka a Tereščenka. Mierili však nad.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v znamení domáceho celku. Najväčšiu šancu mal Tereščenko, ktorý sa po štandardke dostal k odrazenej lopte, ale Kováča neprekonal. Ten mal po teči vlastného spoluhráča navyše aj šťastie. Po hodine hry ViOn pohrozil z pravej strany Šašinkom, ktorý mieril nad brvno. V 68. minúte po centri z ľavej strany Mejri hlavičkoval presne, ale na čiare loptu eliminoval Kováč. S pribúdajúcim záverom sa hostia viac tlačili pred bránku súpera, ale na druhej strane domáci mohli vedenie navýšiť. Po koncovke V. Mojžiša odkopával loptu spred bránkovej čiary stopér Karlík. Voľný Wiezik hlavičkoval z päťky vedľa pravej žrde. Podbrezová zdolala Zlaté Moravce 1:0 a celkovo obsadila v tabuľke nadstavbovej časti tretie miesto.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk