19.05.2018 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

Spartak Trnava - AS Trenčín 0:2

Viac ako 17 000 divákov sledovalo derniéru Spartaka Trnava proti Trenčínu. Majster však potvrdil, že už sa v posledných týždňoch sústredil viac na oslavu, ako futbal. Skóre z dvoch posledných duelov ligy totiž hovorí v jeho neprospech - 0:8.

Od začiatku sa hralo útočne na oboch stranách a bolo sa na čo dívať. Prvé šance a prevahu hry mali spočiatku hráči majstra, mohli sa ujať vedenia. Lenže ani v troch dobrých možnostiach neuspeli. Tóth však napríklad len hlavičkoval na Šemrinca. Hostia sa snažili o kontry, no narážali na kompaktnú obrancu domácich. Vantruba mal prácu na druhej strane, dobrú strelu Kleščíka musel riešiť. Skóre sa menilo v 25. minúte, Sleegers z otočky prekonal brankára a bolo 0:1. Viac prácu mal následne Vantruba, Trenčín preukazoval neskutočnú ofenzívnu silu. Sleegers a Beridze ešte niekoľkokrát zahrozili, v prvom polčase ale viac gólov nepadlo.

Po prestávke to mohlo byť veselšie pre hostí, ale len do žrde mieril v 52. minúte Čatakovič. Spartak mohol vyrovnať, ale Egho nedal dvakrát po peknej spolupráci s kolegami. V 70. minúte Čatakovič pre zmenu trafil ľavú žrď po nedôraznom odkope domácej obrany. Z nepriaznivého stavu si však domáci nič nerobili, minimálne tí v hľadisku. Trenčín pokračoval v ofenzívnej snahe, ale tiež sa mu vpredu nedarilo podľa predstáv. Vyrovnané mohlo byť desať minút pred koncom, ale Lováš neuspel, nedarilo sa ani Eghovi. Napokon na 2:0 pre hostí zvýšil Čatakovič, mieril už len do prázdnej brány center Azanga. Napriek výsledku však v Trnave prepukli oslavy, Trenčín má najlepšiu ofenzívu v súťaži.

Autor: Ľubomír Hudačko