19.05.2018 17:00 CET
5 : 2
(2:2)

FC Nitra - FK Senica 5:2

Posledné kolo znamenalo aj vysoké víťazstvo pre Nitru, ktorá predviedla v boji o udržanie veľmi dobré výkony a dokonca nazbierala viac bodov ako šiesty Ružomberok. Potvrdila to víťazstvom 5:2 so Senicou.

Aj v zápase Nitry sa hralo ofenzívne už od úvodných minút. Napríklad Hroššo mal prácu po pár minútach, pretože na center si nabiehal Kováč. Neskôr Kóňa mieril tesne nad spojnicou, no skóre sa teda nemenilo. Kuriózne, ale predsa sa však presadil Vestenický v 27. minúte. Po peknej nahrávke viedla Nitra 1:0. Lenže hostia okamžite vyrovnali, Krč hľadal Kováča a aj ho našiel a z uhla upravil na 1:1. V prvom dejstve diváci videli ešte ďalšie zásahy, päť minút pred hvizdom totiž Šimončič fauloval v pokutovom území Vaščáka a jedenástku premenil Podhorin - 1:2. Kitambala dokonca mohol zvýšiť, ale sám pred Hroššom hneď na to mieril len do tyče. Vyrovnanie na 2:2 prišlo ešte v prvom dejstve, Fabišov center našiel Charizopulosa a začínalo sa od začiatku.

Divoký zápas plný gólov pokračoval aj po prestávke, viac sa smerom dopredu hnali Nitrania. Napríklad v 56. minúte mal šancu Šimončič a aj ju premenil - 3:2. Pekná akcia skončila piatym gólom v stretnutí. To však nebolo všetko, nováčik chcel poistku účasti v baráži o Európsku ligu a tak hral ofenzívne aj naďalej. Vestenický po hodine hry po teči pridal druhý gól v zápase - 4:2. V 75. minúte sa v ideálnej situácii ocitol Charizopulos, ale zblízka. Definitívnu podobu skóre dal v 84. minúte Farkaš, ktorý si vyskočil na Kóňov center z ľavej strany a hlavou prekonal Milošoviča. Všetko hralo do karát Nitranom, ktorý predviedli parádny výkon, Senica hrala ako keby mala vypadnúť.

Autor: Ľubomír Hudačko