19.05.2018 17:00 CET
3 : 2
(2:1)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 3:2

Slovan Bratislava uzavrel sezónu víťazne, keď na domácej tráve zdolal celok MŠK Žilina 3:2 (2:1).

V jedenástej minúte Slovan odvrátil roh súpera, ale lopta sa do šestnástky vrátila a Kaša ju z voleja pravačkou poslal vedľa Šullu - 1:0 pre Žilinu. V 17. minúte sa Čavrič zbavil Kubíka a Mihalíka, ktorý ho v pokutovom území fauloval a kopala sa jedenástka. Tú strelou do vinkla premenil Holman - 1:1. V 30. minúte Mráz posielal oblúčik do 16-tky na Holúbeka, ale ten sa nepresadil. O chvíľu nebezpečne zakončil Škvarka. V 33. minúte Slovan zakombinoval na jeden dotyk, Čikoš so šťastím prestrčil loptu na Holmana, ten centrom našiel Čavriča a bolo 2:1. V 55. minúte Holúbek prihral Škvarkovi, ktorý sa do strely z prvej oprel a tesne minul ľavú žrď.

V 57. minúte Čavrič unikol po pravom krídle, zbavil sa hráča a strelou k vzdialenejšej žrdi opäť rozvlnil sieť - 3:1. V 64. minúte Škvarka poslal oblúčik za obranu Slovana a Mráz pravačkou znížil na 2:3. Mráz tak zároveň zvýšil svoj náskok na čele najlepších strelcov Fortuna ligy. V 70. minúte Van Haarenova umiestnená strela prinútila Volešáka k zákroku. Gólman sa hodil k ľavej žrdi a zabránil gólu. V 72. minúte vybehol proti Čavričovi Volešák. Lopta sa odrazila k Mohovi, ktorý z dobrej pozície minul bránu. V 87. minúte Mihalíkovu prihrávku zblokoval Nono. Na druhej strane išiel sám na bránu Moha a brankára chcel obstreliť. Volešák zasiahol nohou a pred bránkovou čiarou odvrátil loptu vracajúci sa hráč Žiliny. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Mráz. Lopta aj s prispením teču brániaceho hráča skončila na spojnici brány. ŠK Slovan Bratislava uzavrel sezónu víťazstvom nad MŠK Žilina v pomere 3:2 a celkovo obsadil druhú priečku.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu