23.03.2012, 19:26, aktualizováno 24.03.2012, 19:27
Ružomberok přestřílel Zlaté Moravce na jejich hřišti a přiblížil se jim na rozdíl jediného bodu. Žilina doma udolala Košice a navýšila svůj náskok na čele na tři body, protože Slovan jen remizoval s Trenčínem. Body se dělily také v Senici a Bánské Bystrici, již včera Trnava přehrála Dunajskou Stredu...

FK Senica - Tatran Prešov 0:0

24.03.2012 17:30

Góly: -

Pekný, pohľadný, zaujímavý futbal plný šancí - taký bol duel medzi Senicou a Prešovom, lenže napriek snahe oboch mužstiev, či 5x nastrelenej konštrukcii brány, gól diváci nevideli. Senica tak v boji o titul stratila, podobne, ako Slovan. Naopak, Prešov si polepšil a zvýšil náskok na DAC o jeden bod.

Senica začala tlakom a obliehala šestnástku hostí od prvej minúty. Žiadnu vážnu šancu si ale nevytvorila. Neskôr začal lepšie narábať s loptou Prešov a usadil sa nachvíľu pred Bolekom. V 10. minúte zabojoval Guba, lopta sa po kombinácii dostala až ku Katonovi a ten z prvej napálil veľmi pekne, ale tak, ako už neraz na začiatku zápasu, zase iba do brvna. V 20. minúte musel Diviš vyrážať nebezpečný center od Leala. Seničania sa často dostávali za obranu Tatrana, ale zastavil ich buď ofsajd, alebo správne vybehnutie brankára Diviša. Dopredu sa dostal následne po Gubovej nahrávke prekvapenie v zostave Heidenreich, ale ľavačkou mieril nepresne a nad. Prešov bol pri chuti, loptu opäť vybojoval bojovník Guba, sám sa dostal k šanci a peknou strelou opäť opečiatkoval konštrukciu brány, tentoraz to bola spojnica brvna a žrde. Na druhej strane po centri zaváhal Diviš v bráne a Diviš v útoku v ťažkej situácii do prázdnej brány dať nemohol, pretože mu lopta utiekla. V závere bola blízko ku gólu Senica, ktorá ale prakticky v prvom polčase nepredviedla nič. Po jasnom faule Križka, ktorý mal byť tým aj vylúčený po druhej žltej karte, sa dostala lopta až ku Černému a ten tesne prekopol. Následne nedal po ďalšom centri ani Blackburn. Do kabín sa tak šlo bez gólov.

Prešov začal ešte aktívnejšie, ako v prvom dejstve, pekne kombinoval a pôsobil tak, ako aj v minulom kole na Slovane, futbalovejšie. V 50. minúte po dobrej spolupráci našiel Kolbas pred vápnom Katonu a ten v šanci tesne minul, Bolek sa iba obzrel. Na druhej strane mali hostia šťastie, lopta sa po Černého strele odrazila od žrde a do Divišových rukavíc. Bola to už tretia nastrelená konštrukcia brány v tomto zápase. V 53. minúte po brejku strieľal z pravej strany Gorosito a Diviš musel vyrážať na roh. Sencia ožila a bola aktívnejšia. Ďalšiu dobrú prihrávku do vápna dával Diviš, pred Černým v poslednej chvíli zasiahol Kolbas. Prešov mal neuveriteľnú smolu po ďalšej peknej kombinácii, Guba si vytvoril priestor na strelu a natiahol Boleka, opečiatkoval však opäť iba žrď. Následne tempo hry opadlo, bojovalo sa prevažne v strede ihriska a šance neprichádzali. Ojedinelú mal v 73. minúte Štetina, tvrdou strelou ale mieril nad. Domáci obliehali šestnástku Tatrana, skúšali to z každej pozície. V 84. minúte vysunul peknou nahrávkou Bolinha Hošeka, lenže v poslednej chvíli zasiahol vybehnutím Diviš. Jeho menovec v drese Senice pre zmenu nastrelil hlavičkou brvno po centri z rohového kopu. V 89. mohol rozhodnúť z pravej strany po peknej akcii Diviš, ale menovec v bráne zasiahol výborne a podržal svoje mužstvo. V závere ešte mali domáci sústavný tlak, ale už sa im nič vymyslieť nepodarilo a tak duel skončil bez gólov. Spokojnejší bude určite Tatran Prešov.

MŠK Žilina - MFK Košice 1:0

Góly: 38. Ján Novák

V boji o titul je opäť jasnejšie, Slovan aj Senica zaváhali, čo využila Žilina a vybudovala si už trojbodový náskok. Dnes zdolala na vlasnom ihrisku Košice 1:0, jediný gól strelil práve bývalý kanonier vraňarov.

Šošoni mali opraty zápasu vo vlastných rukách od úvodu, aj keď ten bol opatrnejší a hralo sa medzi šestnástkami zo zabezpečenej obrany. Prvú možnosť mal v 12. minúte Pich, keď sa pekne uvoľnil po dobrej nahrávke smerom dopredu, lenže technický pokus mu vôbec nevyšiel, obstrelenie šlo z jeho kopačky ďaleko nepresne šikmo nad. Po štvrťhodine nespracoval loptu v nádejnej situácii Diaby. V 20. minúte z otočky skúsil namieriť presne Barčík, Tofiloski musel dávať pozor. Po polhodine spravil chybu Šinglár, k bráne postupoval Majtán, ale jeho strelu Tofiloski v strede brány pohotovo chytil. Domáci boli aktívnejší, ale nič svetoborné sa na ihrisku nedialo. Gólový efekt však napriek tomu prišiel, v 38. minúte sa presadil bývalý hráč Košíc Ján Novák. Z ľavej strany ho našiel Nunes a od žrde dal Novák jediný gól duelu. V závere ešte mohli hostia vyrovnať, ale po peknej akcii Kuzmu s Diabym a Sekuličom gól nepadol.

Druhé dejstvo začalo strelou Tótha, ale Krnáč bol pozorný. Neskôr z diaľky pálil Šinglár, neujala sa však ani jeho šanca. V 55. minúte dal Diaby vyniknúť Krnáčovi. Strela krajšia, zákrok ešte lepší. O päť minút mohol zvýšiť vedenie Novák. Po akcii Majtána sa k lopte dostal Pečovský a odrazenú loptu mohol do siete dať Novák, lenže trestuhodne sa tak nestalo. Domáci spomalili a už to nebolo ono. Náskok bol stále len jednogólový. Na ihrisku sa objavil aj Deza a hneď sa ukázal. Vystrelil spoza vápna po Bellovej nahrávke, ale jeho strelu Tofiloski vytlačil na roh. Hostia sa už do šance nedostali, šošoni si výsledok postrážili a majú na čele už trojbodový náskok.

FC Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 3:5

Góly: 19. Andrej Hodek, 73. Andrej Hodek, 80. Andrej Hodek - 13. Tomáš Ďubek, 26. Pavol Masaryk, 47. Richard Lásik, 48. Pavol Masaryk, 65. Pavol Masaryk (pen.)

Zlaté Moravce v 23. kole hostili tabuľkového suseda z Ružomberku. ViOn nedokázal v "pozliepanej" zostave uspieť Liptákom, ktorí vyhrali netradičným pomerom 5:3.

Takéto výsledky vidíme v Corgoň lige len málokedy. Diváci dnes mali možnosť vidieť až osem gólov! Napriek tomu však väčšina z nich nemohla odísť spokojná, keďže domáci ViOn podľahol Ružomberku 3:5. Za zmienku stojí aj netradičný fakt, keďže v tomto dueli si pripísali hetrik hneď dvaja strelci - na domácej strane Andrej Hodek, za hostí sa "zobudil" Pavol Masaryk.

Už od úvodu sa hral obojstranne ofenzívny futbal. V 9. minúte sa hosťujúci stredopoliar Hoferica ocitol zoči-voči Kuciakovi, ale neuspel. Onedlho na druhej strane Hodek vysunul Candráka, ktorý sa rútil sám na bránku, ale jeho strelu však zastavila Zichova ľavá noha. V 12. minúte krásne vysunul Lásik Ďubeka, ktorý sa následne proti Kuciakovi presadil - 0:1. Vedenie hostí trvalo len niečo cez sedem minút: V 19. minúte totižto ViOn ukázal krásnu akciu po osi Luhový - Candrák - Hodek a posledne menovaný sa pohotovo presadil - 1:1. V 26. minúte išli však hostia opäť do vedenia, keď Ďubek vybojoval loptu, následne spätnou prihrávkou našiel Masaryka a ten z uhla prekonal Kuciaka - 1:2. O niekoľko sekúnd neskôr mal na domácej strane šancu Luhový, ale jeho strela nemala razanciu. V závere prvého dejstva ešte domáci Hruška nacentroval na hlavu Luhového, no jeho hlavička však nenarobila Zichovi väčšie problémy. Do polčasového hvizdu sa už nič za zmienku neudialo, a tak sa polčas skončil 2:1 pre Ružomberok.

Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom priam ideálne. V 47. minúte Lásik spoza šestnástky prízemnou strelou prekvapil Kuciaka a napokon ho aj prekonal - 1:3. O niekoľko sekúnd neskôr využil chybu domácej obrany Masaryk, ktorý potvrdil svoje kanonierske skúsenosti či schopnosti, keďže rutinérsky prekonal bezmocného Kuciaka - 1:4. V 55. minúte mohol znížiť stav Candrák, ale mieril iba na Zicha. Po hodine hry mohol Masaryk dosiahnuť hetrik, Kuciak ho však vychytal. O päť minút už však Masaryk prekonal Kuciaka aj po tretíkrát, keďže skúsený kanonier premenil nariadenú jedenástku po faule na Hofericu - 1:5. Po piatom góle boli Liptáci na ihrisku jednoznačne lepší, ale postupom času ich prevaha mierne oslabovala. Preto aj záver stretnutia patril domácim. V 73. minúte sa presadil Hodek centri Orávika - 2:5. Po tomto góle domáci duel stále "nevypustili" a bojovali o výsledok do konca duelu. Odmenou bol v 80. minúte tretí gól Hodeka, ktorý sa presadil tentokrát po skvelej asistencii od Hrušku - 3:5. Kuriózny stav sa už do konca duelu nemenil a skončil pomerom 3:5 pre Ružomberok.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:2

24.03.2012 14:30

Góly: 39. Karol Mészáros, 76. Ondřej Smetana - 43. Filip Hlohovský, 87. David Depetris

Slovan Bratislava hostil v rámci 23. kola Corgoň ligy Trenčín. Síce mal Slovan podľa očakávaní ľahko zvíťaziť, Trenčania však podali na Pasienkoch dobrý výkon a uhrali remízu 2:2. Slovan tak bude určite strata dvoch dôležitých bodov veľmi mrzieť.

Slovan mal už od začiatku prevahu, no pred bránou Volešáka sa poriadne trápil. V 14. minúte zabránil belasým skórovať Holúbek, ktorý vykopol strelu Smetanu spred bránkovej čiary. Onedlho pohrozil Štyvar pred bránkou Slovanu, ale zo situácie ostrieľaný kanonier nič nevyťažil. V 25. minúte mal blízko ku gólu domáci kanonier Halenár, ale z priameho kopu trafil brvno trenčianskej bránky a odrazenú loptu vyboxoval gólman hostí do bezpečia. V 29. minúte krásne prešiel hosťujúcich obrancov Piliev, ale proti Volešákovi už ruský stredopoliar neuspel. O desať minút neskôr sa domáci dočkali dlhoočakávaného gólu: Mladík Mészáros pred pokutovým územím vyhral súboj s brankárom hostí a lopta následne mierila do brány - 1:0. Z vedenia sa belasí tešili len štyri minúty, keďže Hlohovský po krásnom sóle nedal šancu Putnockému a bolo vyrovnané - 1:1. Do konca polčasu sa už len dohrávalo a prvá polovica hry skončila pochopiteľne 1:1.

Druhý polčas bol rovnako bohatý na šance ako ten prvý. Už v 48. minúte sa vyznamenal Putnocký, keď bravúrne vyrazil na rohový kop krásnu strelu Salinasa. O dve minúty neskôr hlavičkoval z dobrej pozície domáci Smetana, ale lopta minula bránku Trenčína. V 55. minúte si zahral úlohu stopéra brankár hostí Miloš Volešák, keď včasným odkopom odpratal vysokú prihrávku Hada medzi Halenára a Mészárosa. O tri minúty neskôr strelou pohrozil Štyvar, ale Putnocký jeho pokus chytil. V 62. minúte Halenár peknou strelou napálil len bočnú sieť Volešákovej bránky. V 75. minúte brankár hostí Volešák vyrazil technický lob Pilieva na rohový kop. Hneď po jeho zahratí Slovan druhýkrát skóroval, keďže sa Smetana najlepšie zorientoval v šestnástke hostí. V 83. minúte predviedol Trenčín rýchlu akciu, ale spolupráca Peltiera so Salinasom nepriniesla ovocie pre hostí. V 87. minúte Trenčín nečakane vyrovnal, Salinasov priamy kop približne z 25 metrov vyrazil Putnocký iba pred seba, následne hosťujúci Mazan hlavou trafil žrď a dôrazný Depetris dokopol loptu za bránkovú čiaru - 2:2. V nadstavenom čase mohol ísť Trenčín dokonca aj do vedenia, ale Putnocký zázračným zákrokom vyrazil strelu Depetrisa. Do konca duelu sa už stav duelu nemenil.

Trenčín tak uhral na Pasienkoch prekvapujúcu remízu 2:2 a zverenci Adriána Guľu tak obrali Slovan o dva cenné body. V prípade, že dnes Žilina doma proti Košiciam vyhrá, si šošoni pred belasými získajú už trojbodový náskok.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:1

Góly: 82. Lukáš Laksík - 48. Karel Kroupa

Banská Bystrica v 23. kole hostila na domácej pôde Nitru. Dukla nedokázala využiť výhodu domáceho prostredia a s Nitranmi remizovala 1:1.

Spočiatku sme mali možnosť vidieť len opatrný úvod, obe mužstvá sa totižto len oťukávali. Diváci pod Urpínom videli prvú väčšiu príležitosť v 7. minúte: Pančík šikovne strieľal spoza šestnástky, no lopta tesne minula brvno. Domáci postupne získavali prevahu a vypracovávali si aj nejaké šance. Postupne však šance Hučka, Považanca a aj Matúša, ktorý pokúšal loptu pretlačiť za Hrošša popri pravej žrdi, ostali nepremenené. V 23. minúte hlavičkoval v pokutovom území hostí Kuzma, ale lopta mierila nad. O niekoľko minút neskôr mal vyloženú šancu Matúš, ale mieril z dobrej pozície iba do Hrošša. V 41. minúte pohrozil strelou domáci Hlinka, ale mieril spoza šestnástky vedľa. Stav sa už do konca prvej časti hry nemenil.

V 48. minúte poslal striedajúci Cleber z pravej strany pekný center do pokutového územia, kde sa hlavou presadil voľný Kroupa - 0:1. Takpovediac sa prvá vážnejšia akcia hostí skončila gólom. Po vstrelenom góle pokračovali Nitrania v dobrej hre i naďalej. V 54. minúte Gajdoš centroval loptu na hlavu Kroupu, ale Belic tentokrát nebol prekonaný. O štyri minúty pohrozil hosťujúci stredopoliar Martin Boszorád, ale ani on však neuspel. Domáci sa snažili viackrát ohroziť strelami brankára Hrošša, ale ani jeden pokus mladý brankár nepustil za svoj chrbát. Dukle dokonca nepomohlo ani desať rohových kopov, ktoré domáci zahrávali. V 82. minúte sa však Dukla dočkala vyrovnávajúceho gólu: Pančík potiahol loptu po pravej strane, pekne vysunul Laksíka, ktorý sa dostal do šestnástky a pohodlne zakončil a prekonal Hrošša - 1:1. Oneldho na druhej strane pohrozil Gajdoš, ale Belic loptu za svoj chrbát nepustil. V 88. minúte hosťujúci Boszorád ideálne našiel voľného Soumaha, ktorý falšom mieril smolne do brvna. Do konca duelu sa už nič vážne neudialo a zápas skončil spravodlivou remízou 1:1.

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 3:0

23.03.2012 17:30

Góly: 11. Roman Procházka, 15. Ladislav Tomaček (pen.), 18. Martin Vyskočil

Rozdielom triedy porazili andeli na domácom trávniku hostí z Dunajskej Stredy a pripisujú si povinné tri body. Rozhodnúť zápas sa podarilo už za pár úvodných minút, postupne sa presadil Procházka, Tomaček a Vyskočil. V tabuľke to tak znamená posun na 3. miesto. DAC ostáva na poslednom mieste.

Spartak začal aktívnejšie, ako prvý sa do lopty oprel Čarnota a prevetral Kučerove rukavice. Následne brankára takmer prekvapil z polovice ihriska Čvirik. V 9. minúte smeroval priamy kop Tomačeka nad. Neskôr pekne prenikal Vyskočil, lenže Kučera bol pripravený. Ďalšia šanca prišla hneď na to, Tomaček si posunul loptu a spoza vápna nastrelil brvno. Z následného rohu však už gól padol, presadil za z pravej strany a z uhlu Procházka - 1:0. Vyvinul sa tak v gól drvivý tlak domácich. O niečo neskôr to už bolo 2:0. Adiaba v šestnástke stiahol Vyskočila a Tomaček po dlhšom čase rozvlnil sieť. To nebolo všetko. Tlak pokračoval a vyústil do tretieho gólu. Peknou hlavičkou sa presadil Vyskočil, ktorý vyskočil na dobrú loptu a usmernil z pravej strany do siete - 3:0. Po polhodine potiahol loptu Karhan, strieľal Gašparík, ale Kučera vyrazil. V závere ešte mohol prikrášliť výsledok Tomaček, ale štvrtý gól svojho tímu nepridal.

Po polčase, resp. po štvrťhodine bolo už viac-menej rozhodnuté, domáci mohli ubrať z plynu a sústrediť sa na obranu. Nezachytili však rýchleho Delargea a ten mohol znížiť, no nedal po úniku do opustenej brány. V 56. minúte mohol zvýšiť vedenie z priameho kopu Karhan, zamestnal brankára. Po hodine hry nedal ani hlavičkou aktívny Tomaček. Strelu z prvej nedal pred koncom duelu ani Pavelka, ale tribúny roztlieskal. V závere mal ešte šancu Kaufman, ale Kučera si poradil. Spartak tak vyhral rozdielom triedy a dostáva sa na priebežnú tretiu priečku. Treba však dodať, že to boli povinné body. Naopak, DAC prehral už 18. zápas v tejto sezóne a zatiaľ to na vzchopenie sa nevyzerá.