24.03.2012 14:30 CET
2 : 2
(1:1)

Trenčín dokázal obrať Slovan o dva body!

Slovan Bratislava hostil v rámci 23. kola Corgoň ligy Trenčín. Síce mal Slovan podľa očakávaní ľahko zvíťaziť, Trenčania však podali na Pasienkoch dobrý výkon a uhrali remízu 2:2. Slovan tak bude určite strata dvoch dôležitých bodov veľmi mrzieť.

Slovan mal už od začiatku prevahu, no pred bránou Volešáka sa poriadne trápil. V 14. minúte zabránil belasým skórovať Holúbek, ktorý vykopol strelu Smetanu spred bránkovej čiary. Onedlho pohrozil Štyvar pred bránkou Slovanu, ale zo situácie ostrieľaný kanonier nič nevyťažil. V 25. minúte mal blízko ku gólu domáci kanonier Halenár, ale z priameho kopu trafil brvno trenčianskej bránky a odrazenú loptu vyboxoval gólman hostí do bezpečia. V 29. minúte krásne prešiel hosťujúcich obrancov Piliev, ale proti Volešákovi už ruský stredopoliar neuspel. O desať minút neskôr sa domáci dočkali dlhoočakávaného gólu: Mladík Mészáros pred pokutovým územím vyhral súboj s brankárom hostí a lopta následne mierila do brány - 1:0. Z vedenia sa belasí tešili len štyri minúty, keďže Hlohovský po krásnom sóle nedal šancu Putnockému a bolo vyrovnané - 1:1. Do konca polčasu sa už len dohrávalo a prvá polovica hry skončila pochopiteľne 1:1.

Druhý polčas bol rovnako bohatý na šance ako ten prvý. Už v 48. minúte sa vyznamenal Putnocký, keď bravúrne vyrazil na rohový kop krásnu strelu Salinasa. O dve minúty neskôr hlavičkoval z dobrej pozície domáci Smetana, ale lopta minula bránku Trenčína. V 55. minúte si zahral úlohu stopéra brankár hostí Miloš Volešák, keď včasným odkopom odpratal vysokú prihrávku Hada medzi Halenára a Mészárosa. O tri minúty neskôr strelou pohrozil Štyvar, ale Putnocký jeho pokus chytil. V 62. minúte Halenár peknou strelou napálil len bočnú sieť Volešákovej bránky. V 75. minúte brankár hostí Volešák vyrazil technický lob Pilieva na rohový kop. Hneď po jeho zahratí Slovan druhýkrát skóroval, keďže sa Smetana najlepšie zorientoval v šestnástke hostí. V 83. minúte predviedol Trenčín rýchlu akciu, ale spolupráca Peltiera so Salinasom nepriniesla ovocie pre hostí. V 87. minúte Trenčín nečakane vyrovnal, Salinasov priamy kop približne z 25 metrov vyrazil Putnocký iba pred seba, následne hosťujúci Mazan hlavou trafil žrď a dôrazný Depetris dokopol loptu za bránkovú čiaru - 2:2. V nadstavenom čase mohol ísť Trenčín dokonca aj do vedenia, ale Putnocký zázračným zákrokom vyrazil strelu Depetrisa. Do konca duelu sa už stav duelu nemenil.

Trenčín tak uhral na Pasienkoch prekvapujúcu remízu 2:2 a zverenci Adriána Guľu tak obrali Slovan o dva cenné body. V prípade, že dnes Žilina doma proti Košiciam vyhrá, si šošoni pred belasými získajú už trojbodový náskok.

Autor: Filip Kubaliak