24.03.2012 17:30 CET
3 : 5
(1:2)

Ružomberok uspel v gólovej explózii v Zlatých Moravciach

Zlaté Moravce v 23. kole hostili tabuľkového suseda z Ružomberku. ViOn nedokázal v "pozliepanej" zostave uspieť Liptákom, ktorí vyhrali netradičným pomerom 5:3.

Takéto výsledky vidíme v Corgoň lige len málokedy. Diváci dnes mali možnosť vidieť až osem gólov! Napriek tomu však väčšina z nich nemohla odísť spokojná, keďže domáci ViOn podľahol Ružomberku 3:5. Za zmienku stojí aj netradičný fakt, keďže v tomto dueli si pripísali hetrik hneď dvaja strelci - na domácej strane Andrej Hodek, za hostí sa "zobudil" Pavol Masaryk.

Už od úvodu sa hral obojstranne ofenzívny futbal. V 9. minúte sa hosťujúci stredopoliar Hoferica ocitol zoči-voči Kuciakovi, ale neuspel. Onedlho na druhej strane Hodek vysunul Candráka, ktorý sa rútil sám na bránku, ale jeho strelu však zastavila Zichova ľavá noha. V 12. minúte krásne vysunul Lásik Ďubeka, ktorý sa následne proti Kuciakovi presadil - 0:1. Vedenie hostí trvalo len niečo cez sedem minút: V 19. minúte totižto ViOn ukázal krásnu akciu po osi Luhový - Candrák - Hodek a posledne menovaný sa pohotovo presadil - 1:1. V 26. minúte išli však hostia opäť do vedenia, keď Ďubek vybojoval loptu, následne spätnou prihrávkou našiel Masaryka a ten z uhla prekonal Kuciaka - 1:2. O niekoľko sekúnd neskôr mal na domácej strane šancu Luhový, ale jeho strela nemala razanciu. V závere prvého dejstva ešte domáci Hruška nacentroval na hlavu Luhového, no jeho hlavička však nenarobila Zichovi väčšie problémy. Do polčasového hvizdu sa už nič za zmienku neudialo, a tak sa polčas skončil 2:1 pre Ružomberok.

Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom priam ideálne. V 47. minúte Lásik spoza šestnástky prízemnou strelou prekvapil Kuciaka a napokon ho aj prekonal - 1:3. O niekoľko sekúnd neskôr využil chybu domácej obrany Masaryk, ktorý potvrdil svoje kanonierske skúsenosti či schopnosti, keďže rutinérsky prekonal bezmocného Kuciaka - 1:4. V 55. minúte mohol znížiť stav Candrák, ale mieril iba na Zicha. Po hodine hry mohol Masaryk dosiahnuť hetrik, Kuciak ho však vychytal. O päť minút už však Masaryk prekonal Kuciaka aj po tretíkrát, keďže skúsený kanonier premenil nariadenú jedenástku po faule na Hofericu - 1:5. Po piatom góle boli Liptáci na ihrisku jednoznačne lepší, ale postupom času ich prevaha mierne oslabovala. Preto aj záver stretnutia patril domácim. V 73. minúte sa presadil Hodek centri Orávika - 2:5. Po tomto góle domáci duel stále "nevypustili" a bojovali o výsledok do konca duelu. Odmenou bol v 80. minúte tretí gól Hodeka, ktorý sa presadil tentokrát po skvelej asistencii od Hrušku - 3:5. Kuriózny stav sa už do konca duelu nemenil a skončil pomerom 3:5 pre Ružomberok.

Autor: Filip Kubaliak