24.03.2012 14:30 CET
1 : 1
(0:0)

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:1

Banská Bystrica v 23. kole hostila na domácej pôde Nitru. Dukla nedokázala využiť výhodu domáceho prostredia a s Nitranmi remizovala 1:1.

Spočiatku sme mali možnosť vidieť len opatrný úvod, obe mužstvá sa totižto len oťukávali. Diváci pod Urpínom videli prvú väčšiu príležitosť v 7. minúte: Pančík šikovne strieľal spoza šestnástky, no lopta tesne minula brvno. Domáci postupne získavali prevahu a vypracovávali si aj nejaké šance. Postupne však šance Hučka, Považanca a aj Matúša, ktorý pokúšal loptu pretlačiť za Hrošša popri pravej žrdi, ostali nepremenené. V 23. minúte hlavičkoval v pokutovom území hostí Kuzma, ale lopta mierila nad. O niekoľko minút neskôr mal vyloženú šancu Matúš, ale mieril z dobrej pozície iba do Hrošša. V 41. minúte pohrozil strelou domáci Hlinka, ale mieril spoza šestnástky vedľa. Stav sa už do konca prvej časti hry nemenil.

V 48. minúte poslal striedajúci Cleber z pravej strany pekný center do pokutového územia, kde sa hlavou presadil voľný Kroupa - 0:1. Takpovediac sa prvá vážnejšia akcia hostí skončila gólom. Po vstrelenom góle pokračovali Nitrania v dobrej hre i naďalej. V 54. minúte Gajdoš centroval loptu na hlavu Kroupu, ale Belic tentokrát nebol prekonaný. O štyri minúty pohrozil hosťujúci stredopoliar Martin Boszorád, ale ani on však neuspel. Domáci sa snažili viackrát ohroziť strelami brankára Hrošša, ale ani jeden pokus mladý brankár nepustil za svoj chrbát. Dukle dokonca nepomohlo ani desať rohových kopov, ktoré domáci zahrávali. V 82. minúte sa však Dukla dočkala vyrovnávajúceho gólu: Pančík potiahol loptu po pravej strane, pekne vysunul Laksíka, ktorý sa dostal do šestnástky a pohodlne zakončil a prekonal Hrošša - 1:1. Oneldho na druhej strane pohrozil Gajdoš, ale Belic loptu za svoj chrbát nepustil. V 88. minúte hosťujúci Boszorád ideálne našiel voľného Soumaha, ktorý falšom mieril smolne do brvna. Do konca duelu sa už nič vážne neudialo a zápas skončil spravodlivou remízou 1:1.

Autor: Filip Kubaliak