Corgoň liga - souhrn 16. kola

10.11.2012, 15:42, aktualizováno 11.11.2012, 14:23
Slovan Bratislava potvrdil své vedení v tabulce, když přivezl těsnou výhru z Myjavy. Zlaté Moravce remizovaly v Prešově a jsou druhé, třetí byla po remíze v Trnavě Senice, než ji odsunula Žilina, která ovšem nezužitkovala dlouhou početní převahu a jen remizovala s Trenčínem. Košice porazily Ružomberok, Banská Bystrice si poradila s Nitrou...

MŠK Žilina - AS Trenčín 0:0

11.11.2012 12:30

Góly: -

Menu á la Žilina vs. Trenčín na obed gól nepriniesol, hoci sa už po osemnástich minútach vrátil do šatne hosťujúci Baez za faul, napriek tomu, že šancí na korenie futbalu bolo, napriek tomu, že šošoni stíhajú vedúci Slovan. Sympatická hra hostí a dobrá obrana však nepustila za chrbát Volešáka žiadnu strelu a tak sa aj oni podpísali pod to, že uradujúci majster zaknihoval tretiu bezgólovú remízu za sebou a celkovo desiatu v lige.

Predjedlo na obed začalo možnosťou Picha, ktorého vysunul do šance Ceesay. Ramon mu však strelu zablokoval. Na druhej strane zahrozil Depetris, aj keď bol z uhla, nebezpečne vystrelil. Po štvrťhodine hry pálil do bočnej siete po práci Ceesaya Angelovič. Za AS odpovedal opäť Depetris, najprv strieľal nepresne a po rohu hlavičkoval do stredu brány. Útočné snahy Trenčína následne otupil škaredým zákrokom nepolepšiteľný Aldo Baez, vylúčený bol z fleku. Paradoxne, Žilina to vôbec dlhé minúty nevedela využiť. Naopak, do zakončenia sa dostal vo voľnom priestore Mondek a jeho strela len tesne minula žrď Dúbravkovej brány. Po plhodine hry mohol ísť dopredu Ceesay, ale napriek náskoku ho obrana spacifikovala. Šošoni mali optickú prevahu, ale nevedeli do pretaviť do žiadnej vyloženej šance, čo nemohlo tešiť trénera Adelaara, ešte v prvom polčase poslal na trávnik Barčíka. Domáci mali o jedného viac, ale výrazne to hosťom pocítiť nedali. Do kabín sa tak šlo za nerozhodného a bezgólového stavu.

Čakalo sa na oveľa výdatnejší hlavný vchod v druhom dejstve, ale mizéria napriek početnej prevahe pokračovala v radoch žltozelených aj tak. V 53. minúte našiel peknou loptou Nunes Ceesaya, ale ten vo vápne váhal, drobčil, nevystrelil a zahodil tak sľubnú možnosť na gól. Najmä gambijský útočník mal prsty v mnohých zaujímavých príležitostiach, ale ani jednu poriadne nezakončil, podobne bol na tom po rohu Akakpo. V 65. minúte mohli domáci vyhrávať, ale výborný center ešte lepšou hlavičkou Barčíka prekazil fantastickým zákrokom Volešák. Na druhej strane nepresne pálil Adi a po ňom o niečo neskôr aj Kubík. Nemohúcnosť Žiliny pokračovala, jej útoky zastavili nepresnosti, zbrklé zakončenia aj obetavá obrana Trenčína. V 80. minúte z uhla strieľal Mihálik, ale našiel len bočnú sieť. Guľovci sa snažili o brejky, čo im ale tiež nevychádzalo. Zlú nahrávku domov potom takmer vystihol Guima, ale Volešák čítal hru a vybehnutím loptu odkopol. Rozhodnúť mohol tri minúty pred koncom individuálnou akciou Čogley, mieril však mimo, hoci Dúbravku natiahol. Viac sa toho v závere duelu nestalo sa tak sa diváci gólu nedočkali.

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:1

10.11.2012 14:30

Góly: 77. Milan Bortel (vl.) - 51. Lukáš Janič

Zlaté Moravce v Prešove nepotvrdili dobrú formu a neudržali jednogólové vedenie. To však paradoxne vyrovnal hosťujúci hráč, ktorý zabezpečil domácim vyrovnanie. Zápas skončil deľbou bodov zaslúžene, aj keď miestami boli hostia nebezpečnejší a futbalovejší.

V chladnom počasí pred slabou návštevou sa ako prví dostali do náznaku šance hostia, to v 11. minúte pokúšal šťastie Chren, ale trafil len bočnú sieť. Zelenobieli sa osmelili o pár minút neskôr, po priamom kope bol v dobrej pozícii Ševčuk, ale ani nadvakrát nedal, lopta sa dostala ešte ku Krajníkovi, ale jeho strelu obrana pred bránkovou čiarou zastavila. Slabý prvý polčas veľa krásy nepriniesol a len potvrdil, že Prešov je bezzubý už aj na domácom ihrisku. Zmeniť to mohol pár minút pred prestávkou Pribula, ale v spolupráci so Ševčukom pálil tesne vedľa Kuciakovej brány. Aj kvôli mnohým nepresnostiam najmä na domácej strane sa polčas skončil bez gólov.

Ten druhý začal pre Tatran šokom, po nevinnej akcii sa totiž presadili Zlaté Moravce. Odrazená lopta sa dostala ku Janičovi, ktorý krásnym padáčikom do stredu brány prekonal bezmocného Diviša - 0:1. Odchovanec práve prešovského Tatrana sa tak presadil už tretíkrát počas dvoch duelov. Zvýšiť vedenie mohol o niečo neskôr Bolinha, ale v úniku na Diviša nevyzrel. Tesne potom minul bránu po peknej akcii Chren, bol pritom vo vyloženej pozícii. Prešov sa pochopiteľne s pribúdajúcim časom viac snažil a podnikal zaujímavé akcie, z ktorých ale divákov väčšinou boleli oči. Nemohúcnosť v koncovke potvrdil štvrtým vlastným gólom v prospech Tatrana v sezóne Bortel, ktorý si zrazil do vlastnej siete po miernom tlaku center Kostadinova - 1:1. ViOn mohol rozhodnúť pár minút pred koncom, ale po priamom kope hlavičkoval Bernáth iba do brvna. Hostia tak stratili dva body a na vedúci Slovan, Prešov naopak o jeden zvýšil náskok na poslednú Nitru. Tímy však určite mali na viac.

MFK Košice - MFK Ružomberok 3:0

Góly: 1. Ivan Ostojić, 33. Ján Novák, 61. Kamil Kuzma

V 16. kole Corgoň ligy privítali Košice súpera z Liptova - Ružomberok. Košice aj po tomto zápase udržali svoju domácu neporaziteľnosť, Ružomberok porazili vysoko 3:0. Zverenci Jána Kozáka sa tak posunuli na 6. priečku.

Košice si takýto úvod nepredstavovali ani v tom najkrajšom sne. Už v 1. minúte otváral skóre Ostojić, ktorý presne hlavičkoval po rohovom kope - 1:0. V 6. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Matić, ktorého pokus vychytal Zich. Hostia sa po inkasovanom góle snažili vyrovnať, ale ich snaha končila na pevnej domácej defenzíve. V 17. minúte sa po Kuzmovej nahrávke dostal do šance Novák, ale Zich si s jeho slabým pokusom poradil. V zápase si pochvalu zaslúžili najmä fanúškovia oboch táborov, ktorí vytvorili celkom slušnú atmosféru. Košičania v 33. minúte zvýšili svoje vedenie, keďže Novákov priamy kop podcenil Zich a následne i inkasoval - 2:0. V 35. minúte mohol znížiť vedenie domácich Lukáš Lupták, ale Tofiloski podržal svoj tím. Do konca polčasu sa viac-menej len dohrávalo, prvá polovica hry tak skončila skóre 2:0 v prospech Košíc.

Hostia začali druhý polčas aktívnejšie, držali loptu častejšie na kopačkách, no napriek tomu sa pred bránu Tofiloského dostať nevedeli. V 57. minúte nepríjemne vystrelil Bielák, no v tomto momente sa krásnym zákrokom vyznamenal Tofiloski. Minútku po hodine hry strelil tretí gól domácich Kamil Kuzma, ktorý dobrým pokusom prestrelil Zicha - 3:0. V 69. minúte vypálil tvrdý projektil domáci zakončovateľ Ján Novák, ale jeho pokus tesne míňal bránku hostí. V 76. minúte zakončoval Lovás, ale jeho pokus nebol ideálny. Hostia sa v závere usadili na polovici Košíc, no ani v tomto časovom horizonte sa nedokázali presadiť. Košice tak vyhrali 3:0 po veľmi dobrom výkone.

Spartak Trnava - FK Senica 1:1

Góly: 22. Martin Vyskočil - 68. Juraj Piroška

Trnava si vo vyrovnanom stretnutí so Senicou napokon body podelila a z 11. miesta sa neodpútala. Dva body ako stratu určite môžu brať aj hostia, ktorý na Slovan strácajú po jeho výhre už štyri body.

Prvá šanca prišla v 7. minúte, ale Čarnota center do siete nedorazil. V 20. minúte prišla ďalšia možnosť a mali ju opäť andeli. Vlasko našiel nahrávkou Schranza a jeho strelu musel Švenger iba vyrážať. O pár minút mali domáci priamy kop a po osi Gašparík - Čvirik - Vyskočil sa dostal k strele až tretí spomínaný, čím prekonal hosťujúceho brankára vo vedúci gól - 1:0. Hneď na to mohol zvýšiť vedenie Vlasko, ale Švenger opäť dobre zakročil. Po polhodine hry nedal po centri Vlaska v dobrej možnosti Schranz a skóre sa už do prestávky nezmenilo. Trnava bola v tejto polovici lepšia, ale z tlaku vyťažila len jeden gól.

To sa po prestávke zmenilo. Senica začala hrať a pokúšala sa o vyrovnanie. Najprv ale Švengera preveril strelou Vlasko. V šanci bol v 54. minúte opäť domáci hráč, ale po akcii s Vyskočilom nedal Schranz, keďže ho výborne vychytal Švenger. Na druhej strane sa pekne uvoľnil Piroška, no jeho šancu Rusov zmaril. Spartaku trošku odišli sily a to hostia využili na vyrovnanie v 68. minúte. Aktívny Piroška skúsil svoju možnosť premeniť halfvolejom a podarilo sa - 1:1. Pätnásť minút pred koncom skúsil misky váh prehodiť na stranu andelov nožničkami Vlasko, ale nemieril presne. V 82. minúte mohol rozhodnúť domáci Čvirik, ale ťažkú loptu na škodu svojho tímu poslal nad bránu. Body sa tak napokon delili a oba tímy ich tak v tabuľke stratili.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 2:0

Góly: 86. Matúš Turňa, 90. Tomáš Hučko (pen.)

V 16. kole Corgoň ligy privítala Banská Bystrica Nitru. V nie príliš atraktívnom stretnutí zaslúžene vyhrala Dukla, ktorá dvoma gólmi v záverečnej päťminútovke rozhodla zápas a ukončila tak osemzápasové čakanie na výhru.

Spočiatku sa nehral atraktívny zápas, diváci dlhšie čakali na lepšiu akciu. V 24. minúte dobre nacentroval Hlinka na Chrappana, ktorého hlavička však skončila nad bránou. V 32. minúte sa do sľubnej situácie dostával Ferenčík, ale obrana hostí ho faulovala a nasledoval priamy kop zo sľubnej pozície, ktorý Sachňuk namieril len do múru. V 35. minúte sa po priamom kope dostal k hlavičke Hlinka, ale Chudý si dal pozor. Vzápätí ten istý hráč Dukly nepríjemne vystrelil, ale Chudý aj tentokrát podržal svoje mužstvo. V závere polčasu pohrozil domáci Ferenčík, ktorého pokus vyrazil Chudý presne na Hlinku, no jeho dorážka tiež nezamierila za chrbát nitrianskeho gólmana. Nudný prvý polčas sa tak skončil bezgólovo.

V druhom polčase bola hra vyrovnanejšia, hralo sa zo strany na stranu. V 51. minúte pekne vystrelil Ferenčík, ale Chudý nepustil loptu za svoj chrbát. O tri minúty neskôr sa šikovne uvoľnil hosťujúci zakončovateľ Mikuš, ale jeho zakončenie nebolo určite podľa jeho predstáv. V 71. minúte nepríjemne vystrelil Hučko, ale jeho pokus tesne minul bránu. V 79. minúte strieľal na Chudého striedajúci Šovčík, ale brankár Nitry ani tentokrát neinkasoval. Onedlho ohrozil bránu Nitry tvrdým pokusom aj Brašeň, ale ani on neuspel. Dukla využila svoju prevahu až v závere zápasu. V 86. minúte po krásnej strele otvoril účet stretnutia Turňa - 1:0. V poslednej minúte hracieho času mala Dukla k dispozícii penaltu, keďže jeden z Nitranov fauloval v šestnástke, a Tomáš Hučko nekompromisne premenil - 2:0. V závere sa už len dohrávalo, a zápas sa skončil 2:0 v prospech domácich. Tréner Nitry Jozef Vukušič však vo svojej premiére zaznamenal prehru, a jeho hráči nepodali vôbec pohľadný výkon.

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 1:2

10.11.2012 13:30

Góly: 86. Zoltán Harsányi - 32. Filip Hlohovský, 40. Igor Žofčák

V 16. kole Corgoň ligy hostila Myjava bratislavský Slovan. Tento zápas mal slušný náboj a atmosféru, veď na Kopaniciach zápas sledovalo 2582 divákov. Slovan však potvrdil svoje kvality a potvrdil úlohu favorita, keďže zvíťazil 2:1.

Obaja účastníci stretnutia sa snažili od úvodu hrať ofenzívne. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, diváci si mohli prísť na niekoľko pekných akcií. V 14. minúte nacentroval do pokutového územia hostí Kosík, Kuračka predĺžil na Sládeka, ktorého volej preletel tesne ponad brvno. V 20. minúte sa uvoľnil Žofčák, ale jeho zakončenie z hranice šestnástky nenašlo svoj cieľ. O tri minúty neskôr nebezpečne vystrelil Kuračka, no jeho pokus tesne minul pravú tyč. V 28. minúte Ďuriš krásne vysunul Sládeka, no jeho pokus vychytal Putnocký. Síce mala Myjava dosiaľ viac z hry, no Slovan ich v 32. minúte potrestal gólom. Mladý slovenský reprezentant Lukáš Pauschek nacentroval na hlavu Hlohovského, ktorý nedal Solničkovi šancu na zákrok - 0:1. Slovan po tomto góle ožil a o sedem minút neskôr po prvom zásahu navýšil svoje vedenie. Pri tomto góle mal veľký podiel znovu Pauschek, ktorého center rutinérsky poslal do siete Igor Žofčák - 0:2. Hostia z Bratislavy do konca polčasu držali loptu na kopačkách a čakali na polčasový hvizd, po ktorom bolo skóre 0:2.

V druhom polčase sa mužstvá dlhšie oťukávali, medzi hlavné dôvody patrila aj zmena poveternostných podmienok, ktoré sťažovali hru. Dlho sa hralo medzi šestnástkami, Myjava sa snažila streliť kontaktný gól, ale Slovan skúsene držal svoj náskok. V 77. minúte sa vyznamenal domáci gólman Solnička, ktorý fantastickým zákrokom zneškodnil Hlohovského priamy kop. V 83. minúte mohol skórovať Kosík, ale v dobrej pozícii netrafil bránku. Hostia sa už sťahovali do defenzívy, no Myjava dokázala zdramatizovať zápas. Hostia stratili loptu v strede poľa, získal ju striedajúci Bruško, ktorý pekne našiel Harsányiho a ten preloboval Putnockého - 1:2. V závere zatlačila Myjava, no gól sa jej už nepodarilo skórovať. Slovan sa tak teší z troch bodov, čím si udržal líderskú pozíciu.