10.11.2012 14:30 CET
2 : 0
(0:0)

Dukla v závere vybojovala víťazstvo

V 16. kole Corgoň ligy privítala Banská Bystrica Nitru. V nie príliš atraktívnom stretnutí zaslúžene vyhrala Dukla, ktorá dvoma gólmi v záverečnej päťminútovke rozhodla zápas a ukončila tak osemzápasové čakanie na výhru.

Spočiatku sa nehral atraktívny zápas, diváci dlhšie čakali na lepšiu akciu. V 24. minúte dobre nacentroval Hlinka na Chrappana, ktorého hlavička však skončila nad bránou. V 32. minúte sa do sľubnej situácie dostával Ferenčík, ale obrana hostí ho faulovala a nasledoval priamy kop zo sľubnej pozície, ktorý Sachňuk namieril len do múru. V 35. minúte sa po priamom kope dostal k hlavičke Hlinka, ale Chudý si dal pozor. Vzápätí ten istý hráč Dukly nepríjemne vystrelil, ale Chudý aj tentokrát podržal svoje mužstvo. V závere polčasu pohrozil domáci Ferenčík, ktorého pokus vyrazil Chudý presne na Hlinku, no jeho dorážka tiež nezamierila za chrbát nitrianskeho gólmana. Nudný prvý polčas sa tak skončil bezgólovo.

V druhom polčase bola hra vyrovnanejšia, hralo sa zo strany na stranu. V 51. minúte pekne vystrelil Ferenčík, ale Chudý nepustil loptu za svoj chrbát. O tri minúty neskôr sa šikovne uvoľnil hosťujúci zakončovateľ Mikuš, ale jeho zakončenie nebolo určite podľa jeho predstáv. V 71. minúte nepríjemne vystrelil Hučko, ale jeho pokus tesne minul bránu. V 79. minúte strieľal na Chudého striedajúci Šovčík, ale brankár Nitry ani tentokrát neinkasoval. Onedlho ohrozil bránu Nitry tvrdým pokusom aj Brašeň, ale ani on neuspel. Dukla využila svoju prevahu až v závere zápasu. V 86. minúte po krásnej strele otvoril účet stretnutia Turňa - 1:0. V poslednej minúte hracieho času mala Dukla k dispozícii penaltu, keďže jeden z Nitranov fauloval v šestnástke, a Tomáš Hučko nekompromisne premenil - 2:0. V závere sa už len dohrávalo, a zápas sa skončil 2:0 v prospech domácich. Tréner Nitry Jozef Vukušič však vo svojej premiére zaznamenal prehru, a jeho hráči nepodali vôbec pohľadný výkon.

Autor: Filip Kubaliak