10.11.2012 14:30 CET
1 : 1
(0:0)

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:1

Zlaté Moravce v Prešove nepotvrdili dobrú formu a neudržali jednogólové vedenie. To však paradoxne vyrovnal hosťujúci hráč, ktorý zabezpečil domácim vyrovnanie. Zápas skončil deľbou bodov zaslúžene, aj keď miestami boli hostia nebezpečnejší a futbalovejší.

V chladnom počasí pred slabou návštevou sa ako prví dostali do náznaku šance hostia, to v 11. minúte pokúšal šťastie Chren, ale trafil len bočnú sieť. Zelenobieli sa osmelili o pár minút neskôr, po priamom kope bol v dobrej pozícii Ševčuk, ale ani nadvakrát nedal, lopta sa dostala ešte ku Krajníkovi, ale jeho strelu obrana pred bránkovou čiarou zastavila. Slabý prvý polčas veľa krásy nepriniesol a len potvrdil, že Prešov je bezzubý už aj na domácom ihrisku. Zmeniť to mohol pár minút pred prestávkou Pribula, ale v spolupráci so Ševčukom pálil tesne vedľa Kuciakovej brány. Aj kvôli mnohým nepresnostiam najmä na domácej strane sa polčas skončil bez gólov.

Ten druhý začal pre Tatran šokom, po nevinnej akcii sa totiž presadili Zlaté Moravce. Odrazená lopta sa dostala ku Janičovi, ktorý krásnym padáčikom do stredu brány prekonal bezmocného Diviša - 0:1. Odchovanec práve prešovského Tatrana sa tak presadil už tretíkrát počas dvoch duelov. Zvýšiť vedenie mohol o niečo neskôr Bolinha, ale v úniku na Diviša nevyzrel. Tesne potom minul bránu po peknej akcii Chren, bol pritom vo vyloženej pozícii. Prešov sa pochopiteľne s pribúdajúcim časom viac snažil a podnikal zaujímavé akcie, z ktorých ale divákov väčšinou boleli oči. Nemohúcnosť v koncovke potvrdil štvrtým vlastným gólom v prospech Tatrana v sezóne Bortel, ktorý si zrazil do vlastnej siete po miernom tlaku center Kostadinova - 1:1. ViOn mohol rozhodnúť pár minút pred koncom, ale po priamom kope hlavičkoval Bernáth iba do brvna. Hostia tak stratili dva body a na vedúci Slovan, Prešov naopak o jeden zvýšil náskok na poslednú Nitru. Tímy však určite mali na viac.

Autor: Ľubomír Hudačko