10.11.2012 14:30 CET
1 : 1
(1:0)

Spartak Trnava - FK Senica 1:1

Trnava si vo vyrovnanom stretnutí so Senicou napokon body podelila a z 11. miesta sa neodpútala. Dva body ako stratu určite môžu brať aj hostia, ktorý na Slovan strácajú po jeho výhre už štyri body.

Prvá šanca prišla v 7. minúte, ale Čarnota center do siete nedorazil. V 20. minúte prišla ďalšia možnosť a mali ju opäť andeli. Vlasko našiel nahrávkou Schranza a jeho strelu musel Švenger iba vyrážať. O pár minút mali domáci priamy kop a po osi Gašparík - Čvirik - Vyskočil sa dostal k strele až tretí spomínaný, čím prekonal hosťujúceho brankára vo vedúci gól - 1:0. Hneď na to mohol zvýšiť vedenie Vlasko, ale Švenger opäť dobre zakročil. Po polhodine hry nedal po centri Vlaska v dobrej možnosti Schranz a skóre sa už do prestávky nezmenilo. Trnava bola v tejto polovici lepšia, ale z tlaku vyťažila len jeden gól.

To sa po prestávke zmenilo. Senica začala hrať a pokúšala sa o vyrovnanie. Najprv ale Švengera preveril strelou Vlasko. V šanci bol v 54. minúte opäť domáci hráč, ale po akcii s Vyskočilom nedal Schranz, keďže ho výborne vychytal Švenger. Na druhej strane sa pekne uvoľnil Piroška, no jeho šancu Rusov zmaril. Spartaku trošku odišli sily a to hostia využili na vyrovnanie v 68. minúte. Aktívny Piroška skúsil svoju možnosť premeniť halfvolejom a podarilo sa - 1:1. Pätnásť minút pred koncom skúsil misky váh prehodiť na stranu andelov nožničkami Vlasko, ale nemieril presne. V 82. minúte mohol rozhodnúť domáci Čvirik, ale ťažkú loptu na škodu svojho tímu poslal nad bránu. Body sa tak napokon delili a oba tímy ich tak v tabuľke stratili.

Autor: Ľubomír Hudačko