10.11.2012 14:30 CET
3 : 0
(2:0)

Košice doma presvedčivo vyhrali nad Ružomberkom

V 16. kole Corgoň ligy privítali Košice súpera z Liptova - Ružomberok. Košice aj po tomto zápase udržali svoju domácu neporaziteľnosť, Ružomberok porazili vysoko 3:0. Zverenci Jána Kozáka sa tak posunuli na 6. priečku.

Košice si takýto úvod nepredstavovali ani v tom najkrajšom sne. Už v 1. minúte otváral skóre Ostojić, ktorý presne hlavičkoval po rohovom kope - 1:0. V 6. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Matić, ktorého pokus vychytal Zich. Hostia sa po inkasovanom góle snažili vyrovnať, ale ich snaha končila na pevnej domácej defenzíve. V 17. minúte sa po Kuzmovej nahrávke dostal do šance Novák, ale Zich si s jeho slabým pokusom poradil. V zápase si pochvalu zaslúžili najmä fanúškovia oboch táborov, ktorí vytvorili celkom slušnú atmosféru. Košičania v 33. minúte zvýšili svoje vedenie, keďže Novákov priamy kop podcenil Zich a následne i inkasoval - 2:0. V 35. minúte mohol znížiť vedenie domácich Lukáš Lupták, ale Tofiloski podržal svoj tím. Do konca polčasu sa viac-menej len dohrávalo, prvá polovica hry tak skončila skóre 2:0 v prospech Košíc.

Hostia začali druhý polčas aktívnejšie, držali loptu častejšie na kopačkách, no napriek tomu sa pred bránu Tofiloského dostať nevedeli. V 57. minúte nepríjemne vystrelil Bielák, no v tomto momente sa krásnym zákrokom vyznamenal Tofiloski. Minútku po hodine hry strelil tretí gól domácich Kamil Kuzma, ktorý dobrým pokusom prestrelil Zicha - 3:0. V 69. minúte vypálil tvrdý projektil domáci zakončovateľ Ján Novák, ale jeho pokus tesne míňal bránku hostí. V 76. minúte zakončoval Lovás, ale jeho pokus nebol ideálny. Hostia sa v závere usadili na polovici Košíc, no ani v tomto časovom horizonte sa nedokázali presadiť. Košice tak vyhrali 3:0 po veľmi dobrom výkone.

Autor: Filip Kubaliak