Corgoň liga - souhrn 13. kola

22.10.2011, 16:23, aktualizováno 23.10.2011, 21:11
Nedělní dohrávka Senice se Slovan přinesla remízu 2:2. Trnava porazila Košice a i nadále vede, v závěsu zůstává Žilina. Banská Bystrica porazila Dunajskou Stredu a vzdálila se od sestupových příček. Roli favorita doma naopak nepotvrdil Ružomberok, ten jenom remizoval s Trenčínem, nerozhodný výsledek se zrodil i v duelu Zlaté Moravce - Nitra.

FK Senica - Slovan Bratislava 2:2

23.10.2011 19:00

Góly: 46. Martin Ďurica, 75. Juraj Piroška - 52. Filip Šebo, 59. Ivo Táborský

Dohrávka 13. kola Corgoň ligy sa hrala na Záhorí, kde Senica privítala Slovan Bratislava. Domáci vyhrávali, aj prehrávali, rovnako na tom bol aj hostia. Preto napokon remíza 2:2.

V 6. minúte Strnad takmer prekvapil svojim autom obranu belasých, následne mimo pálil Piroška. Nepresne strieľal aj po štvrťhodine Štepanovský. Weissovcom sa veľmi nedarilo, hre chýbala presnosť. V 17. minúte si na Piroškov center nabehol Pavlík a trafil brvno. Majster si nevedel vypracovať ani vyloženejšiu akciu, nepodarilo sa to ani v 36. minúte Halenárovi, keď slabý projektil Bolek v pohode chytil. Boj v strede ihriska a častá nepresnosť, ale napriek tomu boli domáci o niečo aktívnejší. V prvom polčase ale gól nepadol.

To najlepšie si mužstvá nechali ten dejstvo číslo dva. Hneď v jeho prvej minúte sa menilo skóre. Piroška bol opäť v dobrej akcii, priťukol Ďuricovi, ktorý prestrelil Hrošša - 1:0. Vedenie im ale netrvalo dlho. Šebo konečne pochopil, čo treba robiť s loptou a bez rozmýšľania napálil do siete - 1:1. Neskôr sa zastreľoval Táborský, Bolek ho ešte vychytal, no o pár minút bol prikrátky. Opäť bol v akcii Šebo, našiel vpredu práve Táborského a ten prehodil Boleka - 1:2. V 66. minúte mohol vyrovnať Piroška, tesne minul. Tentokrát pôsobila zakríknuto Senica, ale vykúpil ich opäť aktívny Piroška. Po peknej kombinácii krásne vymietol pavučinu a vyrovnal na 2:2. Následne nepríjemnú strelu Guédého musel riešiť Bolek. Niečo podobné bolo aj na druhej strane, keď bol všanci Kalabiška. V závere sa už podčiarkol na nepresnostiach aj terén a tímy si šancu nevypracovali. Remíza však v konečnom účtovaní veľa nerieši, spokojnejší sú učite fanúšikovia Žiliny a Trnavy.

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 1:1

22.10.2011 17:30

Góly: 14. Milan Pavlovič (pen.) - 71. Sibusiso N'Tuli

Zlaté Moravce v 13. kole Corgoň ligy hostili Nitru. V tomto regionálnom derby sa odohral celkom zaujímavý duel, situácia v ňom môže mrzieť Nitru, ktorá nedokázala poraziť domácich, ktorí boli oslabení o dvoch hráčov. ViOn bude po tomto zápase spokojný aj s výsledkom 1:1.

Spočiatku sa v tomto derbyzápase odohrával opatrný futbal. V 12. minúte nastala prvá vážnejšia akcia na strane hostí, keď N'Tuli pekne vysunul Kolára, ale jeho následnú strelu Kuciak chytil. O necelú minútu sa na druhej strane pískala penalta po faule na prenikajúceho Paura. Nariadený pokutový kop premenil ľavák Pavlovič a dostal ViOn do vedenia - 1:0. Onedlho domáci ukázali peknú akciu po osi Hodek - Babic - Hruška, ale posledný menovaný mieril vedľa. V 22. minúte nakrátko rozohraný roh ViOnu postrehol Peter Orávik a následnou strelou nastrelil tyč Chudého brány. Neskôr sa hralo dlhšie bez šancí, v závere prvej časti hry zaujala akurát strela Babica, ale tú kryl Chudý.

V úvode druhého polčasu skúšal šťastie domáci Hodek, ale strieľal mimo. V 54. minúte domáci opäť predviedli peknú akciu, ktorú zakončil Pavlovič, ale z 5 m prehlavičkoval bránu Martina Chudého. Po hodine hry sa skončilo účinkovanie na ihrisku obrancovi Patrikovi Pavlendovi, ktorý po druhej žltej karte predčasne mieril pod sprchy. V 71. minúte Nitra využila presilovku: Kolár presným centrom našiel N'Tuliho a ten s prehľadom vyrovnal stav duelu - 1:1. V 76. minúte zasahoval Kuciak dvakrát pri šanciach Slobodu. O minútu neskôr zlyhal Mikuš v nájazde na Kuciaka, keďže nastrelil iba tyč brankára domácich. V 80. minúte si nerozumel domáci obranca Marek Janečka s brankárom Kuciakom a šanca sa naskytla opäť N'Tulimu, ktorý však nedočiahol na loptu pred prázdnou bránou. V 86. minúte bol vylúčený dokonca aj druhý hráč Zlatých Moraviec, tentokrát si druhú žltú kartu vyslúžil Peter Orávik. Od tohto momentu si Nitra vytvorila územný tlak, ale nedokázala skórovať do siete Zlatých Moraviec, ktoré ubránili aspoň remízu 1:1.

Spartak Trnava - MFK Košice 1:0

Góly: 42. Tomáš Oravec

Trnava si neporadila s Košicami tak jednoznačne, ako sme od nich čakali. Spartak totiž východniarov v zápase 13. kola Corgoň ligy porazil iba tesným výsledkom 1:0. Jediný gól stretnutia strelil kanonier červeno-čiernych Tomáš Oravec.

Trnava od úvodu duelu diktovala tempo hry, mala výraznú prevahu, ale skvele pracovala obrana hostí. V 10. minúte domáci obranca Hanzel nacentroval na Koneho, ktorý ešte obišiel stopéra Kavku, ale včasným vybehnutím zabránil gólu brankár Tofiloski. O dve minúty neskôr macedónsky gólman Košíc vychytal aj presnú hlavičku Oravca po centri Vyskočila. V 14. minúte sa v dobrej príležitosti opäť ocitol Oravec, ale sám pred Tofiloskim trestuhodne zlyhal. V 27. minúte na druhej strane hrozil osamotený Isola, keďže spoza šestnástky strelou narobil problémy brankárovi Trnavy Martinovi Raškovi. V 38. minúte domáci Procházka tesne spoza šestnástky vystrelil, ale gól z tohto pokusu nepadol tiež. V 41. minúte sa Trnava predsa dočkala gólu, keď peknú akciu Spartaka presne zakončil Tomáš Oravec - 1:0. Prvý polčas sa len dohrával a ukazovateľ skóre zostal pri pomere 1:0.

V druhom polčase sa hra vôbech nezmenila. Trnava naďalej vynikala, ale nedokázala nič vymyslieť na dobre organizovanú obranu Košíc. V 54. minúte nacentroval skúsený stredopoliar Miroslav Karhan na Kora Koného, ktorý "rybičkou" nedokázal skórovať z dobrej akcie. Vzápätí nepochodili domáci ani po strelách Karhana, Procházku či Čvirika, s ktorými si poradil brankár hostí Darko Tofiloski. Zápas sa nakoniec skončil výsledkom 1:0 a Trnava tak získava zaslúžené tri body, ktoré ich naďalej držia na čele tabuľky.

MŠK Žilina - Tatran Prešov 1:0

Góly: 69. Róbert Pich

Trináste kolo Corgoň ligy zakliate pre favoritov nebolo, tri body a treba povedať, že povinné, si v domácom zápase proti Prešovu pripisuje Žilina. Sú však vydreté, ale o to dôležitejšie, že ostávajú na špici tabuľky. Naopak, Prešov sa z posledného miesta len tak ľahko nepohne a natiahol aj negatívny rekord.

Ním je počet minút bez vsieteného gólu. Je to už hrozivé číslo 553 a nikto nepovedal, že konečné. Pod Dubňom odohrali hráči Prešova už druhý zápas v tomto týždni, ale ani tentokrát sa nepodarilo aspoň remizovať, aj keď v oboch prípadoch sa šanca na takýto výsledok črtala veľmi dlho. Dnes do 69. minúty, keď o osude stretnutia rozhodol jediným gólom zápasu Róbert Pich.

Lepšie začala Žilina, ale v 10. minúte vyrobila chybu, ktorú mohol Prešov potrestať, lenže Coimbrovi z ľavej strany pri krížnej strele čosi chýbalo. Dobre zasiahol Krnáč. V 27. minúte možnosť Picha zblokovala obrana. Po polhodine pálil Barčík vedľa. V závere polčasu pred Pichom zachránil Diviš. Priamy kop nevyšiel Barčíkovi.

Druhé dejstov už bolo rušnejšie, domáci chceli dať gól a potvrdiť úlohu favorita. Zastreľoval sa Gergel z 30. metrov. V 59. minúte netrafil presne hlavičkou Bernardo. Po hodine hry sa z priameho kopu zastreľoval aj Mráz, Diviš kryl. Následne nanšiel centrom spoluhráčov Barčík. V 64. minúte mal Mráz ďalšiu štandardku, Diviš musel vyraziť iba na roh. V 69. minúte sa však šošoni už dočkali. Mabouka našiel Picha a ten nekompromisne nabomboval pod brvno - 1:0. V závere zápasu ešte mohol navyýšiť vedenie Ceesay, ale v páde nezakončoval presne. Nepresne pálil z voleja a Bernardo a napodobil ho neskôr opäť aj Ceesay. Posledná šanca stretnutia bola na brankárovi Divišovi, ten po rohovom kope ale nedal. Prešov tak natiahol negatívny rekord, nedal gól už 553 minút a ostáva na chvoste tabuľky. Má šťastie, že prehral aj DAC, ale smolu v tom, že Žiline bol opäť vyrovnavným partnerom, ale padol po presnej trefe Picha.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 1:1

22.10.2011 14:30

Góly: 14. Pavol Masaryk (pen.) - 24. Boris Godál

Aj v druhom zápase v tejto sezóne si Ružomberok s Trenčínom body podelili a opäť po remíze 1:1. Domáci sa ujali vedenia po šikovnom páde Masaryka a jeho premenenej penalte, ale hostia vyrovnali z ojedinelej akcie po pase a presnej hlavičke.

Zápas začal vo svižnom tempe, viac držali hru na kopačkách domáci Ružomberok. Do prieniku sa chcel dostať aj hosťujúci Peltier, ale tam ho vyriešil Huber. V 14. minúte sa ale dostal do vápna aktívny Masaryk, bol faulovaný a z následného pokutového kopu otvoril skóre - 1:0. O minútu bol ten istý muž v permanencii opäť, ale Volešák vybehol a bol pri lopte skôr. Po rohovom kope o niečo neskôr sa pokúšal navýšiť skóre Jurkemik, lenže pálil iba do stredu brány. Na druhej strane sa však prebral aj Trenčín a hneď bolo 1:1. Hlohovský našiel Godála a hlavičkou vyrovnal. V 27. minúte sa dostal do možnosti Peltier, ale Hrdlička jeho pokus kryl. Desať minút pred koncom prvého dejstva ešte nebezpečne pálil Skalák, gól z toho ale nebol.

Štyridsaťpäťminútovka číslo dva začala aktivitou hostí, Depetris mohol zakončiť, no Peltierovu snahu nedostal za chrbát Hrdličku. Strnúť vedenie na svoju strane ale mohol aj Ružomberok, to keď sa k strele dostal Jurkemik, ktorý priťukol Hofericovi a lopta minule žrď len tesne. V 64. minúte sa dostal do šance Masaryk, ale zblízka Volešáka neprekonal. Na druhej strane o minúte sa pri dobrom futbale dostal do chute aj Mazán, spoza vápna napálil do brvna. Následne sa rozohrala kartová partia a doplatil na to hosťujúci Horváth. Ružomberok tak mal k dispozícii hneď niekoľko dobrých minút na rozhodnutie duelu vo svoj prospech, keďže hral o jedného viac. Začal sa sústavný tlak ruže. Prišla aj 79. minúte a šanca Skaláka. Na bránkovej čiare po centri vykopával Kleščík. O dve minúty nezvýšil vedenie ani Masaryk, lopta sa po Volešákovom boxovaní dokotúľala iba do žrde. V závere nedal opäť Masaryk, nepomohol ani obrovský tlak domácich. Viac sa toho neudialo, preto sa duel skončil remízou.

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 1:0

Góly: 49. Dušan Uškovič

Banská Bystrica v 13. kole Corgoň ligy pred slabou diváckou kulisou zdolala predposlednú Dunajskú Stredu tesne 1:0. O výhre Dukly rozhodol gólom zo 49. minúty Dušan Uškovič.

Výraznejší vzruch nastal až po štvrťhodine hry, keďže v 16. a 17. minúte skúšal šťastie skúsený stredopoliar domácich Marek Bažík, ale v oboch prípadoch mieril nad bránu Kováča. V 27. minúte sa v dobrej pozícii ocitol hosťujúci Obert, ale Belic si s jeho strelou poradil. Po polhodine hry talentovaný Dunajskostredský futbalista John Delarge uvoľnil v šestnástke Oberta, jeho pokus však zblokoval domáci obranca. V 39. minúte pekne vystrelil domáci Považanec a lopta tesne minula bránu Pavla Kováča. V 41. minúte strieľal aj hosťujúci Konečný, ale tiež mieril mimo bránu. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou.

V štvrtej minúte druhého polčasu sa Dukla ujala vedenia, keď Jakubko pekne do malého vápna nahral Uškovičovi, ktorý nemal problém zakončiť presne do prázdnej brány - 1:0. DAC tento gól šokoval a od tohto momentu vynikala iba Banská Bystrica. V 56. minúte dobre zachraňovala hosťujúca obrana pri šanciach Uškoviča a Rejdoviana. V 68. minúte Jakubko z pravej strany skvele vysunul Považanca, ktorého strelu vykryl Kováč. Od 74. minúty hral DAC o jedného hráča menej, keďže nedovolený zákrok Laštovku na Hlinku posúdil hlavný rozhodca červenou kartou. Na prekvapenie, DAC po vylúčení svojho hráča začal hrať ešte lepšie. Najviac hostia hrozili v nadstavenom čase. Najskôr v 90. minúte po Turňovej chybe vystrelil Delarge a takmer skóroval a o niekoľko sekúnd hrozil po štandardkách Konečný a opäť šikovný Delarge. Zápas sa však skončil tesnou výhrou Dukly 1:0 a Vojaci si tak pripisujú na úkor Dunajskej Stredy tri cenné body.