22.10.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Žilina sa nadrela proti Prešovu aj v druhom zápase v týždni

Trináste kolo Corgoň ligy zakliate pre favoritov nebolo, tri body a treba povedať, že povinné, si v domácom zápase proti Prešovu pripisuje Žilina. Sú však vydreté, ale o to dôležitejšie, že ostávajú na špici tabuľky. Naopak, Prešov sa z posledného miesta len tak ľahko nepohne a natiahol aj negatívny rekord.

Ním je počet minút bez vsieteného gólu. Je to už hrozivé číslo 553 a nikto nepovedal, že konečné. Pod Dubňom odohrali hráči Prešova už druhý zápas v tomto týždni, ale ani tentokrát sa nepodarilo aspoň remizovať, aj keď v oboch prípadoch sa šanca na takýto výsledok črtala veľmi dlho. Dnes do 69. minúty, keď o osude stretnutia rozhodol jediným gólom zápasu Róbert Pich.

Lepšie začala Žilina, ale v 10. minúte vyrobila chybu, ktorú mohol Prešov potrestať, lenže Coimbrovi z ľavej strany pri krížnej strele čosi chýbalo. Dobre zasiahol Krnáč. V 27. minúte možnosť Picha zblokovala obrana. Po polhodine pálil Barčík vedľa. V závere polčasu pred Pichom zachránil Diviš. Priamy kop nevyšiel Barčíkovi.

Druhé dejstov už bolo rušnejšie, domáci chceli dať gól a potvrdiť úlohu favorita. Zastreľoval sa Gergel z 30. metrov. V 59. minúte netrafil presne hlavičkou Bernardo. Po hodine hry sa z priameho kopu zastreľoval aj Mráz, Diviš kryl. Následne nanšiel centrom spoluhráčov Barčík. V 64. minúte mal Mráz ďalšiu štandardku, Diviš musel vyraziť iba na roh. V 69. minúte sa však šošoni už dočkali. Mabouka našiel Picha a ten nekompromisne nabomboval pod brvno - 1:0. V závere zápasu ešte mohol navyýšiť vedenie Ceesay, ale v páde nezakončoval presne. Nepresne pálil z voleja a Bernardo a napodobil ho neskôr opäť aj Ceesay. Posledná šanca stretnutia bola na brankárovi Divišovi, ten po rohovom kope ale nedal. Prešov tak natiahol negatívny rekord, nedal gól už 553 minút a ostáva na chvoste tabuľky. Má šťastie, že prehral aj DAC, ale smolu v tom, že Žiline bol opäť vyrovnavným partnerom, ale padol po presnej trefe Picha.

Autor: Ľubomír Hudačko