23.10.2011 19:00 CET
2 : 2
(0:0)

Remíza, ktorá veľa nerieši

Dohrávka 13. kola Corgoň ligy sa hrala na Záhorí, kde Senica privítala Slovan Bratislava. Domáci vyhrávali, aj prehrávali, rovnako na tom bol aj hostia. Preto napokon remíza 2:2.

V 6. minúte Strnad takmer prekvapil svojim autom obranu belasých, následne mimo pálil Piroška. Nepresne strieľal aj po štvrťhodine Štepanovský. Weissovcom sa veľmi nedarilo, hre chýbala presnosť. V 17. minúte si na Piroškov center nabehol Pavlík a trafil brvno. Majster si nevedel vypracovať ani vyloženejšiu akciu, nepodarilo sa to ani v 36. minúte Halenárovi, keď slabý projektil Bolek v pohode chytil. Boj v strede ihriska a častá nepresnosť, ale napriek tomu boli domáci o niečo aktívnejší. V prvom polčase ale gól nepadol.

To najlepšie si mužstvá nechali ten dejstvo číslo dva. Hneď v jeho prvej minúte sa menilo skóre. Piroška bol opäť v dobrej akcii, priťukol Ďuricovi, ktorý prestrelil Hrošša - 1:0. Vedenie im ale netrvalo dlho. Šebo konečne pochopil, čo treba robiť s loptou a bez rozmýšľania napálil do siete - 1:1. Neskôr sa zastreľoval Táborský, Bolek ho ešte vychytal, no o pár minút bol prikrátky. Opäť bol v akcii Šebo, našiel vpredu práve Táborského a ten prehodil Boleka - 1:2. V 66. minúte mohol vyrovnať Piroška, tesne minul. Tentokrát pôsobila zakríknuto Senica, ale vykúpil ich opäť aktívny Piroška. Po peknej kombinácii krásne vymietol pavučinu a vyrovnal na 2:2. Následne nepríjemnú strelu Guédého musel riešiť Bolek. Niečo podobné bolo aj na druhej strane, keď bol všanci Kalabiška. V závere sa už podčiarkol na nepresnostiach aj terén a tímy si šancu nevypracovali. Remíza však v konečnom účtovaní veľa nerieši, spokojnejší sú učite fanúšikovia Žiliny a Trnavy.

Autor: Ľubomír Hudačko