22.10.2011 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - MFK Košice 1:0

Trnava si neporadila s Košicami tak jednoznačne, ako sme od nich čakali. Spartak totiž východniarov v zápase 13. kola Corgoň ligy porazil iba tesným výsledkom 1:0. Jediný gól stretnutia strelil kanonier červeno-čiernych Tomáš Oravec.

Trnava od úvodu duelu diktovala tempo hry, mala výraznú prevahu, ale skvele pracovala obrana hostí. V 10. minúte domáci obranca Hanzel nacentroval na Koneho, ktorý ešte obišiel stopéra Kavku, ale včasným vybehnutím zabránil gólu brankár Tofiloski. O dve minúty neskôr macedónsky gólman Košíc vychytal aj presnú hlavičku Oravca po centri Vyskočila. V 14. minúte sa v dobrej príležitosti opäť ocitol Oravec, ale sám pred Tofiloskim trestuhodne zlyhal. V 27. minúte na druhej strane hrozil osamotený Isola, keďže spoza šestnástky strelou narobil problémy brankárovi Trnavy Martinovi Raškovi. V 38. minúte domáci Procházka tesne spoza šestnástky vystrelil, ale gól z tohto pokusu nepadol tiež. V 41. minúte sa Trnava predsa dočkala gólu, keď peknú akciu Spartaka presne zakončil Tomáš Oravec - 1:0. Prvý polčas sa len dohrával a ukazovateľ skóre zostal pri pomere 1:0.

V druhom polčase sa hra vôbech nezmenila. Trnava naďalej vynikala, ale nedokázala nič vymyslieť na dobre organizovanú obranu Košíc. V 54. minúte nacentroval skúsený stredopoliar Miroslav Karhan na Kora Koného, ktorý "rybičkou" nedokázal skórovať z dobrej akcie. Vzápätí nepochodili domáci ani po strelách Karhana, Procházku či Čvirika, s ktorými si poradil brankár hostí Darko Tofiloski. Zápas sa nakoniec skončil výsledkom 1:0 a Trnava tak získava zaslúžené tri body, ktoré ich naďalej držia na čele tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak