22.10.2011 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

Nitra len remizovala s oslabeným ViOnom

Zlaté Moravce v 13. kole Corgoň ligy hostili Nitru. V tomto regionálnom derby sa odohral celkom zaujímavý duel, situácia v ňom môže mrzieť Nitru, ktorá nedokázala poraziť domácich, ktorí boli oslabení o dvoch hráčov. ViOn bude po tomto zápase spokojný aj s výsledkom 1:1.

Spočiatku sa v tomto derbyzápase odohrával opatrný futbal. V 12. minúte nastala prvá vážnejšia akcia na strane hostí, keď N'Tuli pekne vysunul Kolára, ale jeho následnú strelu Kuciak chytil. O necelú minútu sa na druhej strane pískala penalta po faule na prenikajúceho Paura. Nariadený pokutový kop premenil ľavák Pavlovič a dostal ViOn do vedenia - 1:0. Onedlho domáci ukázali peknú akciu po osi Hodek - Babic - Hruška, ale posledný menovaný mieril vedľa. V 22. minúte nakrátko rozohraný roh ViOnu postrehol Peter Orávik a následnou strelou nastrelil tyč Chudého brány. Neskôr sa hralo dlhšie bez šancí, v závere prvej časti hry zaujala akurát strela Babica, ale tú kryl Chudý.

V úvode druhého polčasu skúšal šťastie domáci Hodek, ale strieľal mimo. V 54. minúte domáci opäť predviedli peknú akciu, ktorú zakončil Pavlovič, ale z 5 m prehlavičkoval bránu Martina Chudého. Po hodine hry sa skončilo účinkovanie na ihrisku obrancovi Patrikovi Pavlendovi, ktorý po druhej žltej karte predčasne mieril pod sprchy. V 71. minúte Nitra využila presilovku: Kolár presným centrom našiel N'Tuliho a ten s prehľadom vyrovnal stav duelu - 1:1. V 76. minúte zasahoval Kuciak dvakrát pri šanciach Slobodu. O minútu neskôr zlyhal Mikuš v nájazde na Kuciaka, keďže nastrelil iba tyč brankára domácich. V 80. minúte si nerozumel domáci obranca Marek Janečka s brankárom Kuciakom a šanca sa naskytla opäť N'Tulimu, ktorý však nedočiahol na loptu pred prázdnou bránou. V 86. minúte bol vylúčený dokonca aj druhý hráč Zlatých Moraviec, tentokrát si druhú žltú kartu vyslúžil Peter Orávik. Od tohto momentu si Nitra vytvorila územný tlak, ale nedokázala skórovať do siete Zlatých Moraviec, ktoré ubránili aspoň remízu 1:1.

Autor: Filip Kubaliak