27.08.2012 18:00 CET
1 : 2
(0:1)

Baumit Jablonec - Sparta Praha 1:2

Fotbalisté Sparty dokázali v Jablonci získat tři body a osamostatnili se na prvním místě tabulky. Do vedení se dostali v prvním poločase zásluhou Jiřího Jarošíka, ale čtyři minuty před koncem srovnal obránce Vít Beneš. Spartu nakonec spasil v devadesáté minutě teprve dvacetiletý Tomáš Přikryl, který vsítil svou první branku v sezóně.

Jablonec proto poprvé v sezóně prohrál a s deseti body se propadl na čtvrté místo tabulky, má však stejný počet bodů jako třetí Liberec a druhá Plzeň. V úvodu zápasu nebylo k vidění žádné hezké představení a oba celky hrály velmi opatrně z defenzívy. Postupem času začala být hra rychlejší a rodily se zajímavé akce, ty však byly vždy odvráceny a výraznější šance k vidění nebyla. Nicméně hned z té první vážnější ve 33. minutě padla branka.

A nutno říci, že po chybě jablonecké obrany. Po zbytečném faulu před vápnem se k přímému kopu postavil Marek Matějovský, rozehrál krásný centr na zadní tyč a po podskočení domácího beka se před brankou ocitl osamocený Jarošík, který skákavou střelou překonal gólmana Romana Valeše. Ten si sice na balón sáhl, jenže z prostoru tří tyčí už ho nedokázal dostat. První půle se pak dohrála bez vážnějších vyložených možností.

A stejný průběh hry byl k vidění i po změně stran. Teprve v závěrečné půlhodině se začalo něco výraznějšího dít. Nejprve postupoval pozdější hrdina Přikryl sám na branku, zbavil se obránců a ocitl se před Valešem, jenže uspěchanou střelou ho nepřekonal. Jablonec se poprvé ozval až po dobrém průniku Čížka, jeho rána však byla na poslední chvíli zablokována na roh. Až do samotného závěru se pak hrálo ve velkém tempu, jenže i nyní bez výrazných příležitostí.

Teprve poslední pětiminutovka přinesla velké vzrušení. V 86. minutě přiletěl z levé strany míč do sparťanského vápna, Beneš se prosadil přes Přikryla a srovnal. O dvě minuty později mohli domácí otočit, jenže Kovaříkovu ránu z trestného kopu dokázal brilantně na roh odvrátit skvělý Vaclík. Sparta se nakonec radovala ze šťastné výhry v poslední minutě zápasu, kdy se po rychlém protiútoku dostal k míči Přikryl a střelou o tyč poslal míč do sítě - 1:2.

Autor: Viktor Sandev