07.10.2012 17:35 CET
1 : 0
(1:0)

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:0

Smutné překvapení přichystala svým fanouškům Viktoria Plzeň. Západočeši totiž prohráli v Příbrami nejtěsnějším rozdílem a na vedoucí Jablonec ztrácejí tři body. Výhru domácí Příbrami zařídil jedinou brankou Jiří Mareš a skvělými zákroky Aleš Hruška.

Domácí se favorizované Plzni nebáli, což naznačili už po šesti minutách velice nepříjemnou střelou Jugase, s tou si ale Matúš Kozáčik poradil. Celkově vzato měla Plzeň převahu, ale nedokázala jí zužitkovat nějakou větší příležitostí či brankou. Naopak Příbram v devatenácté minutě překvapivě udeřila. Šlapák našel přihrávkou Jiřího Mareše, který poměrně zblízka překonal brankáře Kozáčika - 1:0 pro Příbram. Hosté na nic nečekali a snažili se co nejrychleji srovnat výsledek. Dobrou příležitost měl Procházka, jenže z přímého kopu nepřekonal pozorného Hrušku.

S přibývajícími minutami sílil i tlak Plzně. V tutovce se na malém vápně ocitnul Rajtoral a brankář Hruška vytáhl výborný zákrok. Za chvíli se Rajtoral opět řítil na branku, ale zastavil ho obránce Divíšek.

Trenér Pavel Vrba měl svým svěřencům o poločase určitě co říci, ti si ale jeho slova příliš k srdci nevzali. V 53. minutě měla Příbram velkou šanci na druhou branku. Šlapák v dobré pozici zamířil těsně vedle! Na druhé straně zakončoval nad Hanousek. Čtvrthodiny před koncem hlavičkoval v tisíciprocentní šanci Ďuriš a brankář Hruška vytáhl vynikající zákrok.

Závěr utkání byl zcela v režii Plzně. Viktoriáni si vytvořili obrovský tlak, který ale ke kýžené vyrovnávací brance nevedl. Po Ďurišově pádu se penalta správně nekopala a následně Hruška vytáhl tři skvělé zákroky. Brankář hruška byl jednoznačně hvězdou utkání, nebýt jeho, Příbram by dost možná dnešní zápas prohrála.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz