Další články

CSKA Moskva vyhrál po ruské lize i pohár

CSKA Moskva, kde působí i český útočník Tomáš Necid, získal ruský double. Po ligovém triumfu hrál v dnešním pohárovém finále v Grozném s Anži Machačkala v normální hrací době 1:1 a po bezbrankovém prodloužení rozhodli o sedmém triumfu v soutěži v penaltovém rozstřelu poměrem 4:3.

Fanoušci CSKA vyzvali k bojkotu pohárového finále v Grozném

Fanoušci CSKA Moskva vyzvali k bojkotu finále Ruského poháru, v němž se 1. června střetne jejich tým s Anži Machačkala. Příznivcům CSKA vadí rozhodnutí Ruské fotbalové unie (RFU), která za dějiště zápasu určila čečenskou metropoli Groznyj.

Zenit přišel o Criscita, ten musí se zraněným kolenem na operaci

Domenico Criscito má v letošní sezoně smůlu na zranění a ta vygradovala včera. Jeho Zenit Petrohrad v přátelském utkání porazil Sienu, stínem nad výhrou 1:0 ovšem bylo právě zranění italského obránce. Ten si poranil kolenní vazy a musí na operaci...

Rusko - země fotbalu (ne)zaslíbená?

Fotbalová mapa Evropy se na začátku 21. století rozrostla o dalšího významného konkurenta. Do Ruského fotbalu začaly proudit peníze převážně bohatých těžebních společností a ruské kluby se čím dál silněji začaly hlásit o místa v pohárové Evropě. Pro západní fotbalový svět je Rusko jen synonymem zimy, špatných trávníků, korupce, bohatých oligarchů a chudého lidu. Je fotbalové Rusko opravdu takové?

09.12.2011 Fejetony 174 komentářů
Zaujalo nás

Vladikavkaz do EL, aniž by vstřelil gól

Kuriózní cestu si prošlapala Alanija Vladikavkaz až do pohárové Evropy. Druholigový klub se probojoval do finále Ruského poháru, a tím i do Evropské ligy, aniž by vstřelil v základní hrací době domácího poháru jediný gól. Postup do finále si totiž pokaždé vybojoval až v penaltovém rozstřelu, jednou mu pak pomohla kontumační výhra.

Zenit Petrohrad vítězem ruského poháru

Zenit Petrohrad ve finále ruského poháru nakonec potvrdil roli jasného favorita a zvítězil nad Sibirem Novosibirsk 1:0. Pohár Zenitu přinesla penaltová trefa Romana Širokova a o hubené vítězství se Zenit musel bát až do posledních minut.

Sibir Novosibirsk a Zenit Petrohrad se utkají o ruský pohár

Ve finále ruského poháru se utká papírový favorit s outsiderem. V prosluněném Rostově na Donu se o pohárový titul utká Zenit Petrohrad a Sibir Novosibirsk, který se do finále probojoval díky úvodnímu krachu ligových favoritů, kteří méně prestižní soutěž podcenili.

Na ruských stadionech prý už nezazní legendární Pochod fotbalistů

Pochod fotbalistů, který už po sedm desetiletí předchází utkáním na ruských stadionech, zmlkne. Důvodem je spor o poplatky za dílo legendárního skladatele Matveje Blantěra.

CSKA vyfouklo Kazani druhou trofej!

Vítězem poháru Ruska se stává CSKA Moskva! Armádní mužstvo porazilo brankou v první minutě nastaveného času stejně jako v březnovém Superpoháru mistrovský Rubin Kazaň. Jedinou a tudíž vítěznou trefu má na svědomí záložník Jevgenij Aldonin.

Kazaň a CSKA soupeří o další trofej

Možnost potvrdit pověst veleúspěšného trenéra bude mít ve finále Kubok Rossiji brazilský kormidelník Zico, který je blízko další trofeje se svým novým klubem CSKA Moskva. A opět se o ní porve s Rubinem Kazaň. Mužstvo z hlavního města Tatarstánu plánuje odvetu za březnovou porážku v ruském Superpoháru.

Fotbal pro fanoušky?

Fanoušci CSKA demonstrativně trhali lístky před semifinálovým zápasem Ruského poháru s Dinamem. Chtěli tím protestovat proti jejích vysokým cenám. V semifinále zápasu Ruského poháru 13. května proti sobě nastoupily týmy CSKA a Dinamo. Tento zápas se odehrál tří dny poté, co na tom samém stadionu Chimki Arena v 8. kole Premier Ligy Armějci vyhráli 2:1.

Necid rozhodl o postupu CSKA, dál jde i FK Moskva

Ruský pohár zná poslední dva semifinalisty. Po Dinamu Moskva a Rubinu Kazaň dnes mezi nejlepší čtyři postoupily CSKA a FK Moskva. O postupu armádního mužstva rozhodl přesnou trefou český útočník Tomáš Necid.

Maxi López se ocitl v nemilosti trenéra Blochina

Kormidelník FK Moskva Oleg Blochin ztratil trpělivost s argentinským útočníkem Maxi Lópezem. Po středečním utkání Kubok Rossiji proti Těreku Groznyj jej za přístup k utkání nevybíravým způsobem kritizoval.

Kalouda nastoupil poprvé v základní sestavě CSKA a zranil se

Dlouho očekávaná premiéra v základní sestavě CSKA Moskva skončila pro českého fotbalistu Luboše Kaloudu smolně. V osmifinále Ruské poháru proti třetiligovému Torpedu Vladimir dnes stihl odehrát jen 19 minut, než musel kvůli zranění třísla vystřídat. I bez něj CSKA vyhrál jasně 4:1 a postoupilo do čtvrtfinále.